Wonen · 2024
Woningen gebouwd vanaf 2000: de ranglijst van de gemeenten
Woningen gebouwd vanaf 2000: Pijnacker-Nootdorp staat bovenaan met 47,8% en Meerssen sluit de rij met 6,3%. De mediaan van de 338 gemeenten is 19,9%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Woningen gebouwd vanaf 2000 |
|---|---|---|---|
| 1 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 47,8% |
| 2 | Lansingerland | Zuid-Holland | 44,4% |
| 3 | Renswoude | Utrecht | 43,0% |
| 4 | Barendrecht | Zuid-Holland | 42,1% |
| 5 | Houten | Utrecht | 39,9% |
| 6 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 39,8% |
| 7 | Albrandswaard | Zuid-Holland | 39,1% |
| 8 | Urk | Flevoland | 37,9% |
| 9 | Aalsmeer | Noord-Holland | 37,3% |
| 10 | Barneveld | Gelderland | 35,9% |
| 11 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | 35,3% |
| 12 | Boekel | Noord-Brabant | 34,0% |
| 13 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 33,9% |
| 14 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 32,4% |
| 15 | Utrecht | Utrecht | 31,6% |
| 16 | Woudenberg | Utrecht | 31,4% |
| 17 | Harderwijk | Gelderland | 31,0% |
| 18 | Blaricum | Noord-Holland | 30,6% |
| 19 | Culemborg | Gelderland | 29,8% |
| 20 | Diemen | Noord-Holland | 29,3% |
| 21 | Westland | Zuid-Holland | 29,0% |
| 22 | Druten | Gelderland | 28,9% |
| 23 | Nijkerk | Gelderland | 28,6% |
| 23 | Etten-Leur | Noord-Brabant | 28,6% |
| 23 | Overbetuwe | Gelderland | 28,6% |
| 26 | Zuidplas | Zuid-Holland | 28,5% |
| 27 | Putten | Gelderland | 28,2% |
| 28 | Waddinxveen | Zuid-Holland | 28,1% |
| 29 | Bernheze | Noord-Brabant | 27,6% |
| 30 | Dalfsen | Overijssel | 27,5% |
| 30 | Ede | Gelderland | 27,5% |
| 30 | Wageningen | Gelderland | 27,5% |
| 30 | Bunschoten | Utrecht | 27,5% |
| 34 | Kaag en Braassem | Zuid-Holland | 27,4% |
| 35 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 27,0% |
| 36 | Zaltbommel | Gelderland | 26,9% |
| 37 | Drechterland | Noord-Holland | 26,8% |
| 38 | Scherpenzeel | Gelderland | 26,7% |
| 39 | Midden-Delfland | Zuid-Holland | 26,6% |
| 40 | Assen | Drenthe | 26,4% |
| 40 | Amersfoort | Utrecht | 26,4% |
| 42 | Maassluis | Zuid-Holland | 26,3% |
| 43 | Borne | Overijssel | 26,2% |
| 43 | Tubbergen | Overijssel | 26,2% |
| 45 | Noordwijk | Zuid-Holland | 26,1% |
| 45 | Oegstgeest | Zuid-Holland | 26,1% |
| 47 | Koggenland | Noord-Holland | 26,0% |
| 48 | Gemert-Bakel | Noord-Brabant | 25,9% |
| 49 | Someren | Noord-Brabant | 25,8% |
| 49 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 25,8% |
| 51 | Best | Noord-Brabant | 25,7% |
| 52 | Vijfheerenlanden | Utrecht | 25,6% |
| 53 | Purmerend | Noord-Holland | 25,3% |
| 53 | Helmond | Noord-Brabant | 25,3% |
| 55 | Lingewaard | Gelderland | 25,2% |
| 56 | Zwolle | Overijssel | 25,0% |
| 56 | Bladel | Noord-Brabant | 25,0% |
| 58 | Kampen | Overijssel | 24,9% |
| 59 | Opmeer | Noord-Holland | 24,8% |
| 60 | Eersel | Noord-Brabant | 24,7% |
| 61 | Meppel | Drenthe | 24,6% |
| 61 | Nunspeet | Gelderland | 24,6% |
| 63 | Hardenberg | Overijssel | 24,4% |
| 63 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 24,4% |
| 63 | Teylingen | Zuid-Holland | 24,4% |
| 66 | Eemnes | Utrecht | 24,3% |
| 67 | Vlieland | Fryslân | 24,2% |
| 67 | Kapelle | Zeeland | 24,2% |
| 67 | Noord-Beveland | Zeeland | 24,2% |
| 70 | Staphorst | Overijssel | 24,0% |
| 70 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 24,0% |
| 72 | Veenendaal | Utrecht | 23,9% |
| 72 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 23,9% |
| 74 | Katwijk | Zuid-Holland | 23,8% |
| 74 | West Maas en Waal | Gelderland | 23,8% |
| 74 | Baarle-Nassau | Noord-Brabant | 23,8% |
| 74 | Nederweert | Limburg | 23,8% |
| 74 | Meierijstad | Noord-Brabant | 23,8% |
| 79 | Oldebroek | Gelderland | 23,7% |
| 79 | Asten | Noord-Brabant | 23,7% |
| 79 | Zundert | Noord-Brabant | 23,7% |
| 82 | Nijmegen | Gelderland | 23,6% |
| 82 | Sliedrecht | Zuid-Holland | 23,6% |
| 84 | Uitgeest | Noord-Holland | 23,5% |
| 85 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 23,4% |
| 86 | Wierden | Overijssel | 23,3% |
| 86 | Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | 23,3% |
| 88 | Heerenveen | Fryslân | 23,2% |
| 88 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 23,2% |
| 90 | Uithoorn | Noord-Holland | 23,1% |
| 90 | Dongen | Noord-Brabant | 23,1% |
| 92 | Beverwijk | Noord-Holland | 23,0% |
| 92 | Tilburg | Noord-Brabant | 23,0% |
| 94 | Nieuwkoop | Zuid-Holland | 22,9% |
| 95 | Heemskerk | Noord-Holland | 22,8% |
| 96 | Gilze en Rijen | Noord-Brabant | 22,7% |
| 96 | Rijssen-Holten | Overijssel | 22,7% |
| 96 | Altena | Noord-Brabant | 22,7% |
| 99 | Noordoostpolder | Flevoland | 22,6% |
| 99 | Ermelo | Gelderland | 22,6% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Woningen gebouwd vanaf 2000 |
|---|---|---|---|
| 321 | Stein (L.) | Limburg | 10,8% |
| 325 | Wassenaar | Zuid-Holland | 10,3% |
| 326 | Gooise Meren | Noord-Holland | 10,2% |
| 327 | Kerkrade | Limburg | 10,1% |
| 328 | Pekela | Groningen | 10,0% |
| 329 | Zwijndrecht | Zuid-Holland | 9,9% |
| 330 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 9,8% |
| 331 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 9,7% |
| 332 | Beekdaelen | Limburg | 9,6% |
| 333 | Simpelveld | Limburg | 9,1% |
| 334 | De Bilt | Utrecht | 8,9% |
| 335 | Rheden | Gelderland | 8,7% |
| 336 | Heerlen | Limburg | 8,1% |
| 337 | Beek (L.) | Limburg | 6,3% |
| 337 | Meerssen | Limburg | 6,3% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Flevoland27,2%
- Utrecht23,5%
- Noord-Brabant21,5%
- Gelderland21,5%
- Overijssel21,1%
- Noord-Holland20,8%
- Zuid-Holland20,3%
- Zeeland18,2%
- Drenthe18,2%
- Groningen18,1%
- Fryslân17,1%
- Limburg14,5%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Woningen gebouwd vanaf 2000”?
Pijnacker-Nootdorp staat bovenaan voor “Woningen gebouwd vanaf 2000”, met 47,8%.
Wat is de mediane waarde van “Woningen gebouwd vanaf 2000”?
De mediaan van de 338 gerangschikte gemeenten is 19,9%.