Asten: bevolking en statistieken
Asten telt 17.484 inwoners (2026) op 70,2 km², oftewel 249 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 295 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,5% tussen 2016 en 2026.
- 17.484 inwoners
- 70,2 km²
- 249 inw./km²
- 27 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Asten op rang 50 qua bevolking.
Huishoudelijk afval per inwoner: 337 kg in Asten, tegenover gemiddeld 457 kg in Noord-Brabant en 455 kg voor het hele land.
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: 3.180 kWh in Asten, tegenover gemiddeld 2.814 kWh in Noord-Brabant en 2.598 kWh voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.047 kWh per jaar.
Asten in cijfers
Asten op de kaart
De naburige gemeenten
- Someren3,2 km · 20.471
- Deurne7,5 km · 33.596
- Helmond11 km · 96.860
- Geldrop-Mierlo12 km · 40.683
- Nederweert13 km · 17.533
- Heeze-Leende14 km · 17.281
- Gemert-Bakel14 km · 31.806
- Laarbeek15 km · 23.541
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Asten
Asten telde 16.580 inwoners in 2016 en 17.484 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 16.817 |
| 2022 | 17.068 |
| 2023 | 17.242 |
| 2024 | 17.302 |
| 2025 | 17.385 |
| 2026 | 17.484 |
Wist u dat?
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 9.839 voetbalvelden.
- 2,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Someren, op 3,2 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Deurne (33.596 inwoners), op 7,5 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.188 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Asten
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Asten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,5% | 22,0% | 23,6% | rang 140 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,4% | 14,4% | 14,8% | rang 207 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 1,0 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 70 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 3,8 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 230 van 342 |
Wonen
| Indicator | Asten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 7.436 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 298 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 8,8% | 10,8% | 13,1% | rang 261 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,7% | 21,5% | 19,9% | rang 79 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 85,1% | 74,1% | 79,5% | rang 85 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 70,9% | 61,6% | 66,7% | rang 91 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 20,7% | 26,6% | 23,7% | rang 238 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 494.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 96 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 26,3 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 53 van 341 |
Energie
| Indicator | Asten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 950 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 103 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.180 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 32 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 9% | 13% | 7% | rang 74 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 50% | 42% | 46% | rang 116 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 16% | 13% | 12% | rang 25 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 2 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 131 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,0% | 84,3% | 90,3% | rang 130 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.670 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 37 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.983 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 53 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 237,8 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 125 van 342 |
Economie
| Indicator | Asten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 66.200 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 107 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.625 | 375.525 | 2.612.530 | rang 287 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 150,1 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 88 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Asten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,6% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 2,9% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Asten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 537 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 110 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 8,4 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 90 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Asten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,1 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,0% | 37,2% | 33,3% | rang 214 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 34,3 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 125 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 10,1 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 204 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Asten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 337 kg | 457 kg | 468 kg | rang 337 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 10,5% | 28,1% | 16,8% | rang 256 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 64,4% | 50,6% | 58,8% | rang 144 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 22,3% | 16,0% | 11,7% | rang 93 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Asten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,3 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 118 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Asten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,2% | 32,2% | 28,5% | rang 205 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Asten
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,0% in 2022, tegenover 94,9% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.983 Wp in 2025, tegenover 1.119 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
237,8 ‰ in 2025, tegenover 67,8 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
34,3 ‰ in 2025, tegenover 39,4 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
10,1 ‰ in 2025, tegenover 17,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Asten
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,5 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,5 |
| april | 130 | 10,3 |
| mei | 158 | 14,1 |
| juni | 168 | 17,7 |
| juli | 164 | 19,2 |
| augustus | 138 | 18,4 |
| september | 101 | 15,7 |
| oktober | 59 | 12,0 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Asten
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,1% ×0,9
- Handel13,1% ×1,0
- Bouwnijverheid11,2% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij10,3% ×3,4
- Gezondheids- en welzijnszorg8,8% ×0,8
- Industrie6,7% ×1,9
- Overige dienstverlening5,9% ×1,1
- Financiële dienstverlening4,2% ×1,5
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Asten?
Asten telt 17.484 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 295 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Asten?
Asten beslaat 70,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 249 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Asten?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Asten van 16.580 naar 17.484, oftewel +5,5%.
Waar ligt Asten?
Asten ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,403, lengtegraad 5,747.
Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Asten?
In Asten bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 337 kg (2024), rang 337 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: wat is de waarde in Asten?
In Asten bedraagt de indicator “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning” 3.180 kWh (2025), rang 32 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2.810 kWh.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Asten?
In Asten produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.047 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Asten?
Het dichtst bij Asten liggen Someren (3,2 km), Deurne (7,5 km), Helmond (11 km), Geldrop-Mierlo (12 km), Nederweert (13 km).