Diemen: bevolking en statistieken
Diemen telt 33.327 inwoners (2026) op 11,9 km², oftewel 2.805 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 170 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +24,2% tussen 2016 en 2026.
- 33.327 inwoners
- 11,9 km²
- 2.805 inw./km²
- 0 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Diemen op rang 23 qua bevolking.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 1,1 km in Diemen, tegenover gemiddeld 3,7 km in Noord-Holland en 5,2 km voor het hele land.
Woningen gebouwd voor 1946: 2,5% in Diemen, tegenover gemiddeld 25,0% in Noord-Holland en 18,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 22,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.036 kWh per jaar.
Diemen in cijfers
Diemen op de kaart
De naburige gemeenten
- Amsterdam5,9 km · 941.927
- Ouder-Amstel6,9 km · 14.525
- Amstelveen8,5 km · 95.840
- Landsmeer10 km · 11.685
- Oostzaan12 km · 9.778
- Waterland13 km · 17.721
- Uithoorn15 km · 32.204
- Gooise Meren15 km · 61.213
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Groot-Amsterdam (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Diemen
Diemen telde 26.840 inwoners in 2016 en 33.327 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 31.334 |
| 2022 | 31.822 |
| 2023 | 32.785 |
| 2024 | 32.977 |
| 2025 | 33.228 |
| 2026 | 33.327 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Holland voor de indicator “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners”.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd voor 1946”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.664 voetbalvelden.
- 5,2 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Amsterdam (941.927 inwoners), op 5,9 km.
Alle indicatoren van Diemen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Diemen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 16,4% | 19,4% | 23,6% | rang 335 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,4% | 14,5% | 14,8% | rang 207 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 3,0 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 27 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 4,6 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 212 van 342 |
Wonen
| Indicator | Diemen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 16.115 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 154 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 2,5% | 25,0% | 13,1% | rang 335 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 29,3% | 20,8% | 19,9% | rang 20 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 35,6% | 50,2% | 79,5% | rang 336 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 39,7% | 51,8% | 66,7% | rang 337 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,0% | 30,5% | 23,7% | rang 231 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 494.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 96 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 43,3 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 8 van 341 |
Energie
| Indicator | Diemen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 570 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 335 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.260 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 326 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 31% | 13% | 7% | rang 8 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 23% | 28% | 46% | rang 328 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 8% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 2 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 131 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 56,4% | 80,6% | 90,3% | rang 335 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 27,3% | 8,8% | 0,1% | rang 9 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 400 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 333 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 534 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 331 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 115,3 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 330 van 342 |
Economie
| Indicator | Diemen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 60.400 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 224 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.240 | 533.195 | 2.612.530 | rang 144 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 157,2 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 60 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Diemen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,7% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,0% | 3,5% | 2,3% | rang 224 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Diemen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 307 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 338 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,1 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 341 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Diemen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 1,9 personen | 2,0 | 2,2 | rang 320 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 46,5% | 43,0% | 33,3% | rang 21 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 52,2 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 35 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 26,8 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 21 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,9 ‰ | 4,8 ‰ | 3,8 ‰ | rang 77 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 5,1 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 48 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Diemen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 419 kg | 445 kg | 468 kg | rang 260 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 49,6% | 44,6% | 16,8% | rang 39 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 25,8% | 33,6% | 58,8% | rang 288 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 18,4% | 11,0% | 11,7% | rang 112 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Diemen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,7 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 323 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Diemen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 50,8% | 39,0% | 28,5% | rang 8 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Diemen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
56,4% in 2022, tegenover 71,9% in 2017
Woningen met stadsverwarming
27,3% in 2022, tegenover 13,4% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
534 Wp in 2025, tegenover 171 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
115,3 ‰ in 2025, tegenover 40,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
52,2 ‰ in 2025, tegenover 54,4 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
26,8 ‰ in 2025, tegenover 27,8 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,9 ‰ in 2025, tegenover 5,2 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
5,1 ‰ in 2025, tegenover 5,1 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Diemen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,9 |
| februari | 38 | 4,0 |
| maart | 82 | 6,2 |
| april | 129 | 9,6 |
| mei | 158 | 13,2 |
| juni | 167 | 16,5 |
| juli | 163 | 18,2 |
| augustus | 136 | 17,7 |
| september | 96 | 15,4 |
| oktober | 55 | 11,9 |
| november | 26 | 7,5 |
| december | 17 | 4,9 |
Economische sectoren: Diemen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten22,1% ×1,1
- Handel11,4% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg9,1% ×0,9
- Informatie en communicatie8,6% ×1,6
- Bouwnijverheid7,3% ×0,7
- Verhuur en overige zakelijke diensten7,2% ×1,3
- Onderwijs6,7% ×1,1
- Cultuur, sport en recreatie6,7% ×1,2
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Diemen?
Diemen telt 33.327 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 170 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Diemen?
Diemen beslaat 11,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.805 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Diemen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Diemen van 26.840 naar 33.327, oftewel +24,2%.
Waar ligt Diemen?
Diemen ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Amsterdam (COROP-gebied). Breedtegraad 52,344, lengtegraad 4,963.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Diemen?
In Diemen bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 1,1 km (2025), rang 341 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Diemen?
In Diemen bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 2,5% (2024), rang 335 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Diemen?
In Diemen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.036 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Diemen?
Het dichtst bij Diemen liggen Amsterdam (5,9 km), Ouder-Amstel (6,9 km), Amstelveen (8,5 km), Landsmeer (10 km), Oostzaan (12 km).