Someren: bevolking en statistieken
Someren telt 20.471 inwoners (2026) op 80,2 km², oftewel 255 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 274 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,2% tussen 2016 en 2026.
- 20.471 inwoners
- 80,2 km²
- 255 inw./km²
- 27 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Someren op rang 45 qua bevolking.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: 2.030 kWh in Someren, tegenover gemiddeld 1.160 kWh in Noord-Brabant en 949 kWh voor het hele land.
Huishoudelijk afval per inwoner: 361 kg in Someren, tegenover gemiddeld 457 kg in Noord-Brabant en 455 kg voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,6% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Someren in cijfers
Someren op de kaart
De naburige gemeenten
- Asten3,2 km · 17.484
- Geldrop-Mierlo10 km · 40.683
- Deurne11 km · 33.596
- Heeze-Leende11 km · 17.281
- Helmond11 km · 96.860
- Nederweert12 km · 17.533
- Cranendonck14 km · 21.101
- Weert15 km · 51.498
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Someren
Someren telde 18.914 inwoners in 2016 en 20.471 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 19.428 |
| 2022 | 19.701 |
| 2023 | 20.061 |
| 2024 | 20.188 |
| 2025 | 20.200 |
| 2026 | 20.471 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Woningen met zonnestroom”.
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner”.
- “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd voor 1946”: lager dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.225 voetbalvelden.
- 2,1 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Someren
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Someren | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,1% | 22,0% | 23,6% | rang 200 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,9% | 14,4% | 14,8% | rang 90 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,1 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 104 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 0,4 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 298 van 342 |
Wonen
| Indicator | Someren | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 8.585 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 278 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 5,9% | 10,8% | 13,1% | rang 308 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 25,8% | 21,5% | 19,9% | rang 49 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 85,8% | 74,1% | 79,5% | rang 71 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 72,9% | 61,6% | 66,7% | rang 55 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 20,2% | 26,6% | 23,7% | rang 248 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 499.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 91 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 27,6 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 40 van 341 |
Energie
| Indicator | Someren | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 950 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 103 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.210 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 23 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 13% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 58% | 42% | 46% | rang 29 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 15% | 13% | 12% | rang 42 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 21 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 45 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,6% | 84,3% | 90,3% | rang 94 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 2.030 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 3 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 5.571 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 11 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 285,2 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 31 van 342 |
Economie
| Indicator | Someren | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 70.900 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 67 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.195 | 375.525 | 2.612.530 | rang 246 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 156,1 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 63 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Someren | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,6% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,9% | 2,9% | 2,3% | rang 241 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Someren | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 548 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 73 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 10,5 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 64 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Someren | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,1 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 29,0% | 37,2% | 33,3% | rang 307 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 26,4 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 236 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,2 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 224 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,5 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 53 van 342 |
Milieu
| Indicator | Someren | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 361 kg | 457 kg | 468 kg | rang 326 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 10,4% | 28,1% | 16,8% | rang 258 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 67,0% | 50,6% | 58,8% | rang 129 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 20,3% | 16,0% | 11,7% | rang 99 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Someren | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,5 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 73 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Someren | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 24,9% | 32,2% | 28,5% | rang 259 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Someren
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,6% in 2022, tegenover 96,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
5.571 Wp in 2025, tegenover 1.192 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
285,2 ‰ in 2025, tegenover 98,0 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
26,4 ‰ in 2025, tegenover 27,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,2 ‰ in 2025, tegenover 11,4 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Someren
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,5 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 84 | 6,6 |
| april | 131 | 10,4 |
| mei | 159 | 14,2 |
| juni | 169 | 17,8 |
| juli | 165 | 19,3 |
| augustus | 139 | 18,5 |
| september | 102 | 15,7 |
| oktober | 60 | 12,1 |
| november | 30 | 7,4 |
| december | 19 | 4,7 |
Economische sectoren: Someren
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten16,6% ×0,8
- Handel14,6% ×1,1
- Bouwnijverheid14,2% ×1,4
- Landbouw, bosbouw en visserij9,7% ×3,2
- Gezondheids- en welzijnszorg7,8% ×0,7
- Industrie6,1% ×1,7
- Overige dienstverlening5,9% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Someren?
Someren telt 20.471 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 274 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Someren?
Someren beslaat 80,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 255 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Someren?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Someren van 18.914 naar 20.471, oftewel +8,2%.
Waar ligt Someren?
Someren ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,385, lengtegraad 5,712.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: wat is de waarde in Someren?
In Someren bedraagt de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net” 2.030 kWh (2025), rang 3 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.245 kWh.
Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Someren?
In Someren bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 361 kg (2024), rang 326 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Someren?
In Someren produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Someren?
Het dichtst bij Someren liggen Asten (3,2 km), Geldrop-Mierlo (10 km), Deurne (11 km), Heeze-Leende (11 km), Helmond (11 km).