Locatiekaart: Gilze en Rijen
Gemeente · Midden-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Gilze en Rijen: bevolking en statistieken

Gilze en Rijen telt 28.437 inwoners (2026) op 65,4 km², oftewel 435 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 200 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,7% tussen 2016 en 2026.

  • 28.437 inwoners
  • 65,4 km²
  • 435 inw./km²
  • 12 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Gilze en Rijen op rang 30 qua bevolking.

Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): 39,9 ‰ in Gilze en Rijen, tegenover gemiddeld 8,1 ‰ in Noord-Brabant en 6,0 ‰ voor het hele land.

Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: 16% in Gilze en Rijen, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Brabant en 10% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,8% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.039 kWh per jaar.

Gilze en Rijen in cijfers

Bevolking
28.437
rang 200 van 342
+8,7%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
435inw./km²
rang 185 van 342
Oppervlakte
65,4km²
rang 186 van 342
Hoogte
12m
rang 96 van 339
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)
39,9‰
rang 3 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd
16%
rang 25 van 342
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
18,8‰
rang 54 van 320
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)
23,5%
rang 87 van 341

Gilze en Rijen op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Gilze en Rijen

26.00027.00028.00029.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Gilze en Rijen telde 26.152 inwoners in 2016 en 28.437 in 2026.

JaarBevolking
202126.723
202226.557
202326.815
202427.343
202528.531
202628.437

Wist u dat?

Alle indicatoren van Gilze en Rijen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Gilze en RijenLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorGilze en RijenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,2%22,0%23,6%rang 234 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)15,1%14,4%14,8%rang 144 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−0,1 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 116 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)39,9 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 3 van 342

Wonen

IndicatorGilze en RijenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)11.801 woningen1.201.6668.274.510rang 216 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)10,1%10,8%13,1%rang 233 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)22,7%21,5%19,9%rang 96 van 338
Eengezinswoningen (2024)83,9%74,1%79,5%rang 114 van 342
Koopwoningen (2024)64,7%61,6%66,7%rang 208 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)28,0%26,6%23,7%rang 89 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)421.000 €450.866 €438.000 €rang 200 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)18,3 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 154 van 341

Energie

IndicatorGilze en RijenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)820 m³824 m³900 m³rang 240 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.900 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 134 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)8%13%7%rang 100 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)41%42%46%rang 231 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)16%13%12%rang 25 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha319 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)90,4%84,3%90,3%rang 163 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%5,8%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.230 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 176 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.566 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 184 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)186,6 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 259 van 342

Economie

IndicatorGilze en RijenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)62.500 €63.189 €63.450 €rang 185 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)3.555375.5252.612.530rang 218 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)125,0 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 251 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorGilze en RijenNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,6%1,6%1,5%rang 91 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,6%2,9%2,3%rang 134 van 342

Mobiliteit

IndicatorGilze en RijenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)493 ‰494 ‰508 ‰rang 204 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)3,6 km6,3 km4,6 kmrang 196 van 342

Samenleving

IndicatorGilze en RijenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,12,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)31,7%37,2%33,3%rang 222 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)42,8 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 68 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)18,8 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 54 van 320
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)3,7 ‰5,0 ‰3,9 ‰rang 104 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,1 km1,0 km1,0 kmrang 134 van 342

Milieu

IndicatorGilze en RijenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)493 kg457 kg468 kgrang 134 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)17,0%28,1%16,8%rang 165 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)54,8%50,6%58,8%rang 196 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)23,5%16,0%11,7%rang 87 van 341

Gezondheid

IndicatorGilze en RijenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,2 km1,1 km1,2 kmrang 143 van 342

Onderwijs

IndicatorGilze en RijenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)27,8%32,2%28,5%rang 192 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,9 km0,8 km0,8 kmrang 69 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Gilze en Rijen

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−1,6 procentpunt

90,4% in 2022, tegenover 92,0% in 2017

909192202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.118 Wp+249,6%

1.566 Wp in 2025, tegenover 448 Wp in 2019

05001.0001.5002.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+122,6 ‰+191,6%

186,6 ‰ in 2025, tegenover 64,0 ‰ in 2019

501001502002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+2,7 ‰+6,7%

42,8 ‰ in 2025, tegenover 40,1 ‰ in 2019

384042442025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+2,7 ‰+16,8%

18,8 ‰ in 2025, tegenover 16,1 ‰ in 2019

101520252025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

0,0 ‰

3,7 ‰ in 2023, tegenover 3,7 ‰ in 2019

3,603,653,70202320212019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2023

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−0,7 ‰−15,9%

3,7 ‰ in 2025, tegenover 4,4 ‰ in 2019

3,503,754,004,254,5020252024202220212019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Gilze en Rijen

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.039kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,7
februari404,1
maart836,5
april12910,1
mei15613,9
juni16617,3
juli16118,9
augustus13718,1
september10015,6
oktober5912,0
november297,4
december194,7

Economische sectoren: Gilze en Rijen

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Gilze en Rijen?

Gilze en Rijen telt 28.437 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 200 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Gilze en Rijen?

Gilze en Rijen beslaat 65,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 435 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Gilze en Rijen?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Gilze en Rijen van 26.152 naar 28.437, oftewel +8,7%.

Waar ligt Gilze en Rijen?

Gilze en Rijen ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,561, lengtegraad 4,933.

Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): wat is de waarde in Gilze en Rijen?

In Gilze en Rijen bedraagt de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)” 39,9 ‰ (2024), rang 3 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 6,5 ‰.

Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: wat is de waarde in Gilze en Rijen?

In Gilze en Rijen bedraagt de indicator “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd” 16% (2025), rang 25 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 12%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Gilze en Rijen?

In Gilze en Rijen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.039 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Gilze en Rijen?

Het dichtst bij Gilze en Rijen liggen Dongen (7,2 km), Alphen-Chaam (8,1 km), Goirle (10 km), Oosterhout (11 km), Tilburg (11 km).