Bunschoten: bevolking en statistieken
Bunschoten telt 22.905 inwoners (2026) op 30,4 km², oftewel 754 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 260 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +10,0% tussen 2016 en 2026.
- 22.905 inwoners
- 30,4 km²
- 754 inw./km²
- 0 m
Het belangrijkste
Van de 26 gemeenten in Utrecht staat Bunschoten op rang 18 qua bevolking.
Eenpersoonshuishoudens: 27,3% in Bunschoten, tegenover gemiddeld 39,1% in Utrecht en 39,3% voor het hele land.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): 0,7% in Bunschoten, tegenover gemiddeld 12,1% in Utrecht en 13,5% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Handel, goed voor 23,0% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.027 kWh per jaar.
Bunschoten in cijfers
Bunschoten op de kaart
De naburige gemeenten
- Baarn7,2 km · 25.435
- Eemnes8,0 km · 10.065
- Nijkerk8,2 km · 46.283
- Blaricum9,4 km · 12.938
- Soest9,5 km · 47.853
- Laren (NH.)9,7 km · 11.547
- Huizen10,0 km · 41.287
- Amersfoort11 km · 163.764
Alle gemeenten in Utrecht (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Bunschoten
Bunschoten telde 20.823 inwoners in 2016 en 22.905 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 22.019 |
| 2022 | 22.325 |
| 2023 | 22.500 |
| 2024 | 22.619 |
| 2025 | 22.684 |
| 2026 | 22.905 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Utrecht voor de indicator “Gemiddelde huishoudensgrootte”.
- Nr. 1 van Utrecht voor de indicator “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning”.
- “Eenpersoonshuishoudens”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.256 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Baarn, op 7,2 km.
Alle indicatoren van Bunschoten
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Bunschoten | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 17,7% | 18,8% | 23,6% | rang 321 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 18,1% | 16,1% | 14,8% | rang 20 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 2,6 ‰ | 2,2 ‰ | −1,3 ‰ | rang 33 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 0,2 ‰ | 4,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 303 van 342 |
Wonen
| Indicator | Bunschoten | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 8.985 woningen | 620.065 | 8.274.510 | rang 270 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 8,5% | 16,8% | 13,1% | rang 265 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 27,5% | 23,5% | 19,9% | rang 30 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 77,7% | 61,5% | 79,5% | rang 196 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 73,5% | 58,3% | 66,7% | rang 47 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 14,4% | 26,7% | 23,7% | rang 319 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 507.000 € | 534.331 € | 438.000 € | rang 77 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 24,2 ‰ | 21,3 ‰ | 17,4 ‰ | rang 76 van 341 |
Energie
| Indicator | Bunschoten | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 880 m³ | 723 m³ | 900 m³ | rang 187 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.080 kWh | 2.549 kWh | 2.810 kWh | rang 55 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 18% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 43% | 38% | 46% | rang 210 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 9% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 80 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,4% | 77,0% | 90,3% | rang 61 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,2% | 12,9% | 0,1% | rang 143 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.130 kWh | 847 kWh | 1.245 kWh | rang 207 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.719 Wp | 1.120 Wp | 1.707 Wp | rang 171 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 190,0 ‰ | 180,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 253 van 342 |
Economie
| Indicator | Bunschoten | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 71.700 € | 67.245 € | 63.450 € | rang 61 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.290 | 222.825 | 2.612.530 | rang 237 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 143,6 ‰ | 157,5 ‰ | 135,6 ‰ | rang 117 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Bunschoten | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,0% | 1,5% | 1,5% | rang 311 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,6% | 2,9% | 2,3% | rang 296 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Bunschoten | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 420 ‰ | 417 ‰ | 508 ‰ | rang 308 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 9,2 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 77 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Bunschoten | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,5 personen | 2,2 | 2,2 | rang 7 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 27,3% | 39,1% | 33,3% | rang 331 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 25,1 ‰ | 45,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 255 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 8,8 ‰ | 23,3 ‰ | 11,7 ‰ | rang 236 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Bunschoten | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 456 kg | 431 kg | 468 kg | rang 200 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 18,1% | 38,0% | 16,8% | rang 152 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 78,9% | 41,7% | 58,8% | rang 54 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 0,7% | 12,1% | 11,7% | rang 330 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Bunschoten | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Bunschoten | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 19,7% | 41,9% | 28,5% | rang 323 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,6 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 304 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Bunschoten
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,4% in 2022, tegenover 94,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,2% in 2022, tegenover 0,1% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.719 Wp in 2025, tegenover 425 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
190,0 ‰ in 2025, tegenover 54,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
25,1 ‰ in 2025, tegenover 29,2 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
8,8 ‰ in 2025, tegenover 10,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Bunschoten
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,7 |
| februari | 38 | 3,8 |
| maart | 82 | 6,1 |
| april | 129 | 9,8 |
| mei | 156 | 13,5 |
| juni | 164 | 16,8 |
| juli | 160 | 18,5 |
| augustus | 135 | 17,9 |
| september | 97 | 15,3 |
| oktober | 57 | 11,8 |
| november | 27 | 7,3 |
| december | 17 | 4,6 |
Economische sectoren: Bunschoten
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Handel23,0% ×1,8
- Specialistische zakelijke diensten18,9% ×0,9
- Bouwnijverheid12,5% ×1,2
- Overige dienstverlening7,0% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg6,8% ×0,6
- Industrie5,0% ×1,4
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,6% ×0,9
- Onderwijs3,8% ×0,7
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Bunschoten?
Bunschoten telt 22.905 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 260 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Bunschoten?
Bunschoten beslaat 30,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 754 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Bunschoten?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Bunschoten van 20.823 naar 22.905, oftewel +10,0%.
Waar ligt Bunschoten?
Bunschoten ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 52,248, lengtegraad 5,374.
Eenpersoonshuishoudens: wat is de waarde in Bunschoten?
In Bunschoten bedraagt de indicator “Eenpersoonshuishoudens” 27,3% (2025), rang 331 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 33,3%.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): wat is de waarde in Bunschoten?
In Bunschoten bedraagt de indicator “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)” 0,7% (2022), rang 330 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Bunschoten?
In Bunschoten produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.027 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Bunschoten?
Het dichtst bij Bunschoten liggen Baarn (7,2 km), Eemnes (8,0 km), Nijkerk (8,2 km), Blaricum (9,4 km), Soest (9,5 km).