Wierden: bevolking en statistieken
Wierden telt 25.547 inwoners (2026) op 94,6 km², oftewel 270 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 228 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,7% tussen 2016 en 2026.
- 25.547 inwoners
- 94,6 km²
- 270 inw./km²
- 8 m
Het belangrijkste
Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Wierden op rang 17 qua bevolking.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: 1.930 kWh in Wierden, tegenover gemiddeld 1.244 kWh in Overijssel en 949 kWh voor het hele land.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): 17,6 ‰ in Wierden, tegenover gemiddeld 6,3 ‰ in Overijssel en 6,0 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.025 kWh per jaar.
Wierden in cijfers
Wierden op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Wierden
Wierden telde 23.952 inwoners in 2016 en 25.547 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 24.538 |
| 2022 | 24.643 |
| 2023 | 24.862 |
| 2024 | 24.931 |
| 2025 | 25.342 |
| 2026 | 25.547 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Overijssel voor de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”.
- Nr. 1 van Overijssel voor de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”.
- “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Gemiddelde huishoudensgrootte”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.244 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Almelo (75.166 inwoners), op 5,7 km.
Alle indicatoren van Wierden
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Wierden | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,3% | 21,4% | 23,6% | rang 191 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,3% | 15,2% | 14,8% | rang 60 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,3 ‰ | −0,5 ‰ | −1,3 ‰ | rang 170 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 17,6 ‰ | 6,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 15 van 342 |
Wonen
| Indicator | Wierden | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 10.369 woningen | 531.844 | 8.274.510 | rang 246 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 10,1% | 16,1% | 13,1% | rang 233 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,3% | 21,1% | 19,9% | rang 86 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,2% | 74,8% | 79,5% | rang 106 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 72,9% | 61,9% | 66,7% | rang 55 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 17,4% | 26,3% | 23,7% | rang 289 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 454.000 € | 395.811 € | 438.000 € | rang 149 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 24,8 ‰ | 18,2 ‰ | 17,4 ‰ | rang 67 van 341 |
Energie
| Indicator | Wierden | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 980 m³ | 877 m³ | 900 m³ | rang 67 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.330 kWh | 2.784 kWh | 2.810 kWh | rang 14 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 10% | 9% | 7% | rang 61 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 58% | 45% | 46% | rang 29 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 20% | 12% | 12% | rang 7 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 5 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 111 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 90,4% | 86,8% | 90,3% | rang 163 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,1% | 3,3% | 0,1% | rang 164 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.930 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 5 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.598 Wp | 2.004 Wp | 1.707 Wp | rang 77 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 261,8 ‰ | 214,3 ‰ | 222,7 ‰ | rang 65 van 342 |
Economie
| Indicator | Wierden | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 74.500 € | 60.610 € | 63.450 € | rang 39 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.355 | 149.080 | 2.612.530 | rang 231 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 131,3 ‰ | 124,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 206 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Wierden | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,5% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 3,4% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Wierden | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 534 ‰ | 482 ‰ | 508 ‰ | rang 119 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,7 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 243 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Wierden | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,5 personen | 2,2 | 2,2 | rang 7 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 27,4% | 36,1% | 33,3% | rang 329 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 25,3 ‰ | 37,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 251 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,0 ‰ | 16,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 231 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Wierden | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 419 kg | 429 kg | 468 kg | rang 260 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 10,2% | 20,9% | 16,8% | rang 262 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 75,9% | 60,0% | 58,8% | rang 73 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 11,1% | 14,8% | 11,7% | rang 176 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Wierden | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,3 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 118 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Wierden | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 28,5% | 29,5% | 28,5% | rang 170 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,0 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 36 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Wierden
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
90,4% in 2022, tegenover 94,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,1% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.598 Wp in 2025, tegenover 734 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
261,8 ‰ in 2025, tegenover 75,8 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
25,3 ‰ in 2025, tegenover 23,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,0 ‰ in 2025, tegenover 8,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Wierden
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,1 |
| februari | 38 | 3,4 |
| maart | 82 | 5,8 |
| april | 129 | 9,7 |
| mei | 156 | 13,6 |
| juni | 166 | 17,1 |
| juli | 161 | 18,7 |
| augustus | 136 | 17,9 |
| september | 96 | 15,2 |
| oktober | 56 | 11,5 |
| november | 27 | 6,9 |
| december | 17 | 4,2 |
Economische sectoren: Wierden
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,3% ×1,0
- Handel16,9% ×1,3
- Bouwnijverheid9,6% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg8,4% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij8,1% ×2,6
- Overige dienstverlening5,7% ×1,1
- Financiële dienstverlening4,8% ×1,7
- Onderwijs4,6% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Wierden?
Wierden telt 25.547 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 228 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Wierden?
Wierden beslaat 94,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 270 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Wierden?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Wierden van 23.952 naar 25.547, oftewel +6,7%.
Waar ligt Wierden?
Wierden ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Twente (COROP-gebied). Breedtegraad 52,350, lengtegraad 6,583.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: wat is de waarde in Wierden?
In Wierden bedraagt de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net” 1.930 kWh (2025), rang 5 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.245 kWh.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): wat is de waarde in Wierden?
In Wierden bedraagt de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)” 17,6 ‰ (2024), rang 15 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 6,5 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Wierden?
In Wierden produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.025 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Wierden?
Het dichtst bij Wierden liggen Almelo (5,7 km), Twenterand (6,0 km), Rijssen-Holten (7,2 km), Hellendoorn (10 km), Borne (13 km).