Locatiekaart: Reusel-De Mierden
Gemeente · Zuidoost-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Reusel-De Mierden: bevolking en statistieken

Reusel-De Mierden telt 13.729 inwoners (2026) op 77,8 km², oftewel 176 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 312 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,2% tussen 2016 en 2026.

  • 13.729 inwoners
  • 77,8 km²
  • 176 inw./km²
  • 33 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Reusel-De Mierden op rang 53 qua bevolking.

Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: 21% in Reusel-De Mierden, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Brabant en 10% voor het hele land.

Huishoudelijk afval per inwoner: 331 kg in Reusel-De Mierden, tegenover gemiddeld 457 kg in Noord-Brabant en 455 kg voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 15,5% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.036 kWh per jaar.

Reusel-De Mierden in cijfers

Bevolking
13.729
rang 312 van 342
+7,2%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
176inw./km²
rang 291 van 342
Oppervlakte
77,8km²
rang 164 van 342
Hoogte
33m
rang 23 van 339
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd
21%
rang 3 van 342
Huishoudelijk afval per inwoner
331kg
rang 338 van 340
Koopwoningen
76,4%
rang 12 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar
1,2%
rang 328 van 342

Reusel-De Mierden op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Reusel-De Mierden

12.75013.00013.25013.50013.750201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Reusel-De Mierden telde 12.811 inwoners in 2016 en 13.729 in 2026.

JaarBevolking
202113.127
202213.271
202313.542
202413.577
202513.653
202613.729

Wist u dat?

Alle indicatoren van Reusel-De Mierden

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Reusel-De MierdenLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorReusel-De MierdenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,0%22,0%23,6%rang 154 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)15,9%14,4%14,8%rang 90 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)1,7 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 51 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)3,9 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 228 van 342

Wonen

IndicatorReusel-De MierdenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)5.944 woningen1.201.6668.274.510rang 311 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)9,0%10,8%13,1%rang 257 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)27,0%21,5%19,9%rang 35 van 338
Eengezinswoningen (2024)86,6%74,1%79,5%rang 53 van 342
Koopwoningen (2024)76,4%61,6%66,7%rang 12 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)13,2%26,6%23,7%rang 326 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)486.000 €450.866 €438.000 €rang 106 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)31,0 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 26 van 341

Energie

IndicatorReusel-De MierdenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)940 m³824 m³900 m³rang 115 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.360 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 11 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)13%13%7%rang 38 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)51%42%46%rang 102 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)21%13%12%rang 3 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha319 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)86,7%84,3%90,3%rang 253 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,1%5,8%0,1%rang 164 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.840 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 12 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)3.310 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 40 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)245,6 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 97 van 342

Economie

IndicatorReusel-De MierdenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)65.300 €63.189 €63.450 €rang 124 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)2.025375.5252.612.530rang 313 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)147,5 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 102 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorReusel-De MierdenNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,3%1,6%1,5%rang 233 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,2%2,9%2,3%rang 328 van 342

Mobiliteit

IndicatorReusel-De MierdenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)560 ‰494 ‰508 ‰rang 51 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)24,6 km6,3 km4,6 kmrang 11 van 342

Samenleving

IndicatorReusel-De MierdenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,3 personen2,12,2rang 55 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)30,6%37,2%33,3%rang 258 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)24,8 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 261 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)9,4 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 216 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)2,2 km1,0 km1,0 kmrang 8 van 342

Milieu

IndicatorReusel-De MierdenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)331 kg457 kg468 kgrang 338 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)6,7%28,1%16,8%rang 312 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)61,6%50,6%58,8%rang 157 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)29,9%16,0%11,7%rang 61 van 341

Gezondheid

IndicatorReusel-De MierdenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,7 km1,1 km1,2 kmrang 40 van 342

Onderwijs

IndicatorReusel-De MierdenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)25,6%32,2%28,5%rang 241 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,8 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Reusel-De Mierden

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−4,2 procentpunt

86,7% in 2022, tegenover 90,9% in 2017

86889092202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,1 procentpunt

0,1% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,000,050,10202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+2.170 Wp+190,4%

3.310 Wp in 2025, tegenover 1.140 Wp in 2019

1.0002.0003.0004.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+176,1 ‰+253,4%

245,6 ‰ in 2025, tegenover 69,5 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−1,5 ‰−5,7%

24,8 ‰ in 2025, tegenover 26,3 ‰ in 2019

24252627282025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+0,2 ‰+2,2%

9,4 ‰ in 2025, tegenover 9,2 ‰ in 2019

8,08,59,09,52025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Reusel-De Mierden

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.036kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,0°C
juli
Koudste maand
3,6°C
januari
Productiefste maand
125kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,6
februari404,1
maart836,6
april12810,3
mei15614,1
juni16617,5
juli16419,0
augustus13718,3
september10115,7
oktober5912,1
november307,4
december194,7

Economische sectoren: Reusel-De Mierden

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Reusel-De Mierden?

Reusel-De Mierden telt 13.729 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 312 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Reusel-De Mierden?

Reusel-De Mierden beslaat 77,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 176 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Reusel-De Mierden?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Reusel-De Mierden van 12.811 naar 13.729, oftewel +7,2%.

Waar ligt Reusel-De Mierden?

Reusel-De Mierden ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,362, lengtegraad 5,163.

Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: wat is de waarde in Reusel-De Mierden?

In Reusel-De Mierden bedraagt de indicator “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd” 21% (2025), rang 3 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 12%.

Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Reusel-De Mierden?

In Reusel-De Mierden bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 331 kg (2024), rang 338 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Reusel-De Mierden?

In Reusel-De Mierden produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.036 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Reusel-De Mierden?

Het dichtst bij Reusel-De Mierden liggen Bladel (3,8 km), Eersel (11 km), Hilvarenbeek (14 km), Bergeijk (14 km), Veldhoven (18 km).