Heeze-Leende: bevolking en statistieken
Heeze-Leende telt 17.281 inwoners (2026) op 103,9 km², oftewel 166 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 297 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +10,4% tussen 2016 en 2026.
- 17.281 inwoners
- 103,9 km²
- 166 inw./km²
- 24 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Heeze-Leende op rang 51 qua bevolking.
Koopwoningen: 77,7% in Heeze-Leende, tegenover gemiddeld 61,6% in Noord-Brabant en 58,1% voor het hele land.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 1,2% in Heeze-Leende, tegenover gemiddeld 2,9% in Noord-Brabant en 3,5% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.041 kWh per jaar.
Heeze-Leende in cijfers
Heeze-Leende op de kaart
De naburige gemeenten
- Valkenswaard7,1 km · 31.920
- Geldrop-Mierlo7,7 km · 40.683
- Waalre8,1 km · 17.864
- Eindhoven9,0 km · 249.783
- Cranendonck9,4 km · 21.101
- Someren11 km · 20.471
- Veldhoven12 km · 47.918
- Nuenen, Gerwen en Nederwetten13 km · 24.473
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Heeze-Leende
Heeze-Leende telde 15.650 inwoners in 2016 en 17.281 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 16.243 |
| 2022 | 16.470 |
| 2023 | 16.627 |
| 2024 | 16.807 |
| 2025 | 17.075 |
| 2026 | 17.281 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”.
- “Koopwoningen”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 14.548 voetbalvelden.
- 3,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Valkenswaard (31.920 inwoners), op 7,1 km.
Alle indicatoren van Heeze-Leende
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Heeze-Leende | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,5% | 22,0% | 23,6% | rang 68 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,2% | 14,4% | 14,8% | rang 228 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,6 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 186 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 17,4 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 16 van 342 |
Wonen
| Indicator | Heeze-Leende | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 7.321 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 299 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 10,3% | 10,8% | 13,1% | rang 225 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,2% | 21,5% | 19,9% | rang 88 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 89,7% | 74,1% | 79,5% | rang 18 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 77,7% | 61,6% | 66,7% | rang 6 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 14,3% | 26,6% | 23,7% | rang 320 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 563.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 34 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 29,0 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 31 van 341 |
Energie
| Indicator | Heeze-Leende | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.020 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 31 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.270 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 19 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 13% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 56% | 42% | 46% | rang 41 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 15% | 13% | 12% | rang 42 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,1% | 84,3% | 90,3% | rang 73 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.820 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 15 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.317 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 101 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 264,5 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 56 van 342 |
Economie
| Indicator | Heeze-Leende | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 74.900 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 33 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.710 | 375.525 | 2.612.530 | rang 279 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 156,8 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 62 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Heeze-Leende | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,6% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,2% | 2,9% | 2,3% | rang 328 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Heeze-Leende | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 564 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 41 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,0 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 231 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Heeze-Leende | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,1 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 29,7% | 37,2% | 33,3% | rang 283 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 27,2 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 227 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 8,0 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 252 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Heeze-Leende | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 394 kg | 457 kg | 468 kg | rang 291 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 7,6% | 28,1% | 16,8% | rang 300 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 40,3% | 50,6% | 58,8% | rang 249 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 50,4% | 16,0% | 11,7% | rang 15 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Heeze-Leende | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,6 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 56 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Heeze-Leende | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 39,1% | 32,2% | 28,5% | rang 50 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Heeze-Leende
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,1% in 2022, tegenover 94,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.317 Wp in 2025, tegenover 565 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
264,5 ‰ in 2025, tegenover 82,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
27,2 ‰ in 2025, tegenover 27,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
8,0 ‰ in 2025, tegenover 11,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Heeze-Leende
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,5 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,6 |
| april | 129 | 10,3 |
| mei | 156 | 14,2 |
| juni | 167 | 17,7 |
| juli | 164 | 19,2 |
| augustus | 137 | 18,4 |
| september | 101 | 15,7 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Heeze-Leende
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,7% ×1,0
- Handel11,6% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg10,4% ×1,0
- Bouwnijverheid10,2% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij6,5% ×2,1
- Onderwijs6,1% ×1,0
- Overige dienstverlening5,7% ×1,1
- Industrie5,5% ×1,6
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Heeze-Leende?
Heeze-Leende telt 17.281 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 297 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Heeze-Leende?
Heeze-Leende beslaat 103,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 166 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Heeze-Leende?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Heeze-Leende van 15.650 naar 17.281, oftewel +10,4%.
Waar ligt Heeze-Leende?
Heeze-Leende ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,367, lengtegraad 5,558.
Koopwoningen: wat is de waarde in Heeze-Leende?
In Heeze-Leende bedraagt de indicator “Koopwoningen” 77,7% (2024), rang 6 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 66,7%.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Heeze-Leende?
In Heeze-Leende bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 1,2% (2026), rang 328 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Heeze-Leende?
In Heeze-Leende produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.041 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Heeze-Leende?
Het dichtst bij Heeze-Leende liggen Valkenswaard (7,1 km), Geldrop-Mierlo (7,7 km), Waalre (8,1 km), Eindhoven (9,0 km), Cranendonck (9,4 km).