Provincie
Noord-Brabant: de gemeenten in cijfers
Noord-Brabant (provincie) telt 56 gemeenten en 2.676.955 inwoners op 4.900 km², oftewel 546 inwoners per km².
- 2.676.955 inwoners
- 56 gemeenten
- 4.900 km²
- 546 inw./km²
Kaart en records: Noord-Brabant
De COROP-gebieden: Noord-Brabant
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| COROP-gebied | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied) | 819.169 | +8,3% | 569,7 inw./km² | 1.438 km² | 21,4% | 14,4% |
| Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied) | 685.801 | – | 517,9 inw./km² | 1.324 km² | 22,5% | 14,5% |
| West-Noord-Brabant (COROP-gebied) | 658.129 | +5,2% | 541,0 inw./km² | 1.217 km² | 22,7% | 14,2% |
| Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied) | 513.856 | +4,2% | 557,8 inw./km² | 921,3 km² | 21,1% | 14,4% |
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Eindhoven | 249.783 | +11,1% | 2.840 inw./km² | 88,0 km² | 16,5% | 13,3% |
| Tilburg | 230.746 | +8,4% | 1.834 inw./km² | 125,8 km² | 17,9% | 13,7% |
| Breda | 190.204 | +4,7% | 1.513 inw./km² | 125,7 km² | 19,8% | 14,1% |
| 's-Hertogenbosch | 162.295 | +7,0% | 1.481 inw./km² | 109,6 km² | 20,0% | 14,4% |
| Helmond | 96.860 | +7,5% | 1.823 inw./km² | 53,1 km² | 18,9% | 14,9% |
| Oss | 95.549 | +6,2% | 590,5 inw./km² | 161,8 km² | 21,7% | 14,3% |
| Land van Cuijk | 93.645 | +3,2% | 274,5 inw./km² | 341,1 km² | 25,1% | 13,6% |
| Meierijstad | 85.236 | +6,7% | 463,3 inw./km² | 184,0 km² | 23,3% | 14,7% |
| Roosendaal | 78.165 | +1,6% | 733,9 inw./km² | 106,5 km² | 23,4% | 13,9% |
| Bergen op Zoom | 70.692 | +6,7% | 885,8 inw./km² | 79,8 km² | 23,4% | 14,6% |
| Maashorst | 60.059 | +2,9% | 437,4 inw./km² | 137,3 km² | 23,4% | 14,8% |
| Altena | 58.946 | +6,4% | 295,5 inw./km² | 199,5 km² | 21,4% | 16,4% |
| Oosterhout | 58.726 | +8,7% | 822,1 inw./km² | 71,4 km² | 24,2% | 15,1% |
| Waalwijk | 51.635 | +9,8% | 800,7 inw./km² | 64,5 km² | 22,3% | 14,3% |
| Veldhoven | 47.918 | +8,1% | 1.512 inw./km² | 31,7 km² | 23,1% | 14,9% |
| Heusden | 46.689 | +7,9% | 592,4 inw./km² | 78,8 km² | 22,8% | 14,9% |
| Etten-Leur | 46.117 | +7,7% | 834,1 inw./km² | 55,3 km² | 22,6% | 15,2% |
| Geldrop-Mierlo | 40.683 | +4,6% | 1.312 inw./km² | 31,0 km² | 24,3% | 14,8% |
| Moerdijk | 38.467 | +4,6% | 241,6 inw./km² | 159,2 km² | 23,8% | 13,8% |
| Boxtel | 34.302 | +4,0% | 497,4 inw./km² | 69,0 km² | 24,1% | 13,7% |
| Deurne | 33.596 | +5,4% | 287,4 inw./km² | 116,9 km² | 24,5% | 14,9% |
| Oisterwijk | 33.356 | +3,0% | 416,3 inw./km² | 80,1 km² | 26,4% | 13,9% |
| Vught | 33.202 | +4,8% | 554,0 inw./km² | 59,9 km² | 23,7% | 16,4% |
| Bernheze | 32.947 | +10,3% | 367,1 inw./km² | 89,7 km² | 23,1% | 14,8% |
| Valkenswaard | 31.920 | +5,5% | 580,6 inw./km² | 55,0 km² | 27,1% | 13,5% |
| Gemert-Bakel | 31.806 | +7,3% | 260,9 inw./km² | 121,9 km² | 22,6% | 15,5% |
| Best | 31.699 | +9,4% | 935,3 inw./km² | 33,9 km² | 21,3% | 15,3% |
| Halderberge | 31.484 | +6,6% | 422,7 inw./km² | 74,5 km² | 24,9% | 14,3% |
| Sint-Michielsgestel | 30.191 | +6,3% | 517,4 inw./km² | 58,4 km² | 23,8% | 15,8% |
| Gilze en Rijen | 28.437 | +8,7% | 434,9 inw./km² | 65,4 km² | 22,2% | 15,1% |
| Drimmelen | 28.402 | +5,9% | 300,0 inw./km² | 94,7 km² | 24,6% | 14,0% |
| Dongen | 27.673 | +8,9% | 946,4 inw./km² | 29,2 km² | 23,1% | 14,8% |
| Goirle | 24.886 | +7,7% | 578,9 inw./km² | 43,0 km² | 25,1% | 15,4% |
| Steenbergen | 24.596 | +4,8% | 167,9 inw./km² | 146,5 km² | 24,7% | 13,8% |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | 24.473 | +7,5% | 727,7 inw./km² | 33,6 km² | 27,5% | 15,8% |
| Loon op Zand | 24.111 | +5,2% | 483,0 inw./km² | 49,9 km² | 24,9% | 14,6% |
| Rucphen | 23.973 | +7,6% | 372,4 inw./km² | 64,4 km² | 24,1% | 13,8% |
| Laarbeek | 23.541 | +7,2% | 425,6 inw./km² | 55,3 km² | 24,9% | 14,7% |
| Zundert | 23.088 | +7,4% | 191,5 inw./km² | 120,6 km² | 24,9% | 13,9% |
| Woensdrecht | 22.301 | +2,9% | 243,9 inw./km² | 91,4 km² | 25,9% | 13,0% |
| Geertruidenberg | 21.914 | +1,3% | 824,1 inw./km² | 26,6 km² | 23,6% | 14,1% |
| Cranendonck | 21.101 | +2,1% | 275,8 inw./km² | 76,5 km² | 26,6% | 13,8% |
| Bladel | 21.046 | +5,4% | 279,4 inw./km² | 75,3 km² | 24,6% | 14,1% |
| Eersel | 20.537 | +10,7% | 249,1 inw./km² | 82,5 km² | 25,4% | 14,9% |
| Someren | 20.471 | +8,2% | 255,4 inw./km² | 80,2 km² | 23,1% | 15,9% |
| Oirschot | 19.801 | +8,8% | 194,5 inw./km² | 101,8 km² | 25,5% | 13,9% |
| Bergeijk | 19.436 | +6,5% | 192,3 inw./km² | 101,0 km² | 25,0% | 13,7% |
| Son en Breugel | 18.140 | +10,4% | 699,3 inw./km² | 25,9 km² | 22,6% | 16,2% |
| Waalre | 17.864 | +4,9% | 797,1 inw./km² | 22,4 km² | 25,1% | 16,0% |
| Asten | 17.484 | +5,5% | 248,9 inw./km² | 70,2 km² | 24,5% | 14,4% |
| Heeze-Leende | 17.281 | +10,4% | 166,4 inw./km² | 103,9 km² | 26,5% | 14,2% |
| Hilvarenbeek | 16.315 | +7,6% | 172,0 inw./km² | 94,8 km² | 25,3% | 14,4% |
| Reusel-De Mierden | 13.729 | +7,2% | 176,5 inw./km² | 77,8 km² | 24,0% | 15,9% |
| Boekel | 11.686 | +14,0% | 338,6 inw./km² | 34,5 km² | 20,9% | 15,4% |
| Alphen-Chaam | 10.495 | +5,8% | 112,9 inw./km² | 93,0 km² | 26,2% | 14,1% |
| Baarle-Nassau | 7.256 | +9,8% | 95,3 inw./km² | 76,1 km² | 29,0% | 13,1% |
Noord-Brabant ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Noord-Brabant | Nederland |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 22,0% | 21,1% |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar | 14,4% | 14,8% |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners | −0,9 ‰ | −0,3 ‰ |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) | 8,1 ‰ | 6,0 ‰ |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,1 personen | 2,1 personen |
| Eenpersoonshuishoudens | 37,2% | 39,3% |
| Woningvoorraad | 1.201.666 woningen | 8.274.510 woningen |
| Woningen gebouwd voor 1946 | 10,8% | 18,0% |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 | 21,5% | 20,4% |
| Eengezinswoningen | 74,1% | 64,0% |
| Koopwoningen | 61,6% | 58,1% |
| Woningen in bezit van woningcorporaties | 26,6% | 27,9% |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen | 450.866 € | 440.410 € |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners | 21,7 ‰ | 19,7 ‰ |
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning | 824 m³ | 793 m³ |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning | 2.814 kWh | 2.598 kWh |
| Aardgasvrije woningen | 13% | 12% |
| Woningen met zonnestroom | 42% | 38% |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd | 13% | 10% |
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden | 63.189 € | 61.843 € |
| Bedrijfsvestigingen | 375.525 | 2.612.530 |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners | 140,3 ‰ | 144,1 ‰ |
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) | 1,6% | 1,6% |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar | 2,9% | 3,5% |
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners | 494 ‰ | 450 ‰ |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation | 6,3 km | 5,2 km |
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding | 32,2% | 33,2% |
| Huishoudelijk afval per inwoner | 457 kg | 455 kg |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) | 28,1% | 34,3% |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) | 50,6% | 44,5% |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) | 16,0% | 13,5% |
| Oppervlakte zonneparken | 319 ha | 3.475 ha |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners | 44,5 ‰ | 45,2 ‰ |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners | 19,2 ‰ | 19,8 ‰ |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners | 4,4 ‰ | 4,4 ‰ |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners | 5,0 ‰ | 5,2 ‰ |
| Woningen met individuele cv-ketel | 84,3% | 82,6% |
| Woningen met stadsverwarming | 5,8% | 6,7% |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net | 1.160 kWh | 949 kWh |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk | 1,1 km | 1,1 km |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt | 1,0 km | 1,0 km |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school | 0,8 km | 0,8 km |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner | 1.877 Wp | 1.605 Wp |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners | 203,7 ‰ | 183,6 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Noord-Brabant?
Noord-Brabant telt 56 gemeenten. De meest bevolkte is Eindhoven, met 249.783 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Noord-Brabant?
Noord-Brabant telt 2.676.955 inwoners in 2026, oftewel 546 inwoners per km².