Tilburg: bevolking en statistieken
Tilburg telt 230.746 inwoners (2026) op 125,8 km², oftewel 1.834 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 8 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,4% tussen 2016 en 2026.
- 230.746 inwoners
- 125,8 km²
- 1.834 inw./km²
- 18 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Tilburg op rang 2 qua bevolking.
Aardgasvrije woningen: 31% in Tilburg, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Brabant en 12% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.030 kWh per jaar.
Tilburg in cijfers
Tilburg op de kaart
De naburige gemeenten
- Goirle4,4 km · 24.886
- Loon op Zand7,9 km · 24.111
- Oisterwijk8,1 km · 33.356
- Hilvarenbeek8,6 km · 16.315
- Gilze en Rijen11 km · 28.437
- Dongen13 km · 27.673
- Waalwijk14 km · 51.635
- Baarle-Nassau16 km · 7.256
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Tilburg
Tilburg telde 212.941 inwoners in 2016 en 230.746 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 221.947 |
| 2022 | 224.459 |
| 2023 | 227.707 |
| 2024 | 229.836 |
| 2025 | 230.357 |
| 2026 | 230.746 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Aardgasvrije woningen”.
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Woningen met stadsverwarming”.
- “Woningvoorraad”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Aardgasvrije woningen”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 17.616 voetbalvelden.
- 3,4 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Tilburg
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Tilburg | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 17,9% | 22,0% | 23,6% | rang 319 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,7% | 14,4% | 14,8% | rang 258 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,3 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 126 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 2,6 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 266 van 342 |
Wonen
| Indicator | Tilburg | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 107.237 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 7 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 16,7% | 10,8% | 13,1% | rang 122 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,0% | 21,5% | 19,9% | rang 92 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 61,9% | 74,1% | 79,5% | rang 297 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 49,8% | 61,6% | 66,7% | rang 321 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 31,3% | 26,6% | 23,7% | rang 43 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 378.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 263 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 20,7 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 112 van 341 |
Energie
| Indicator | Tilburg | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 580 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 331 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.470 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 293 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 31% | 13% | 7% | rang 8 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 34% | 42% | 46% | rang 291 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 13% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 3 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 123 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 59,6% | 84,3% | 90,3% | rang 334 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 28,1% | 5,8% | 0,1% | rang 8 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 770 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 287 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.342 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 229 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 169,0 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 289 van 342 |
Economie
| Indicator | Tilburg | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 54.400 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 303 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 29.310 | 375.525 | 2.612.530 | rang 10 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 127,0 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 237 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Tilburg | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,6% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,5% | 2,9% | 2,3% | rang 23 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Tilburg | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 428 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 305 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,7 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 243 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Tilburg | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 1,9 personen | 2,1 | 2,2 | rang 320 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 47,2% | 37,2% | 33,3% | rang 20 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 58,6 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 18 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 27,8 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 15 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 5,8 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 9 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 6,5 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 10 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Tilburg | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 373 kg | 457 kg | 468 kg | rang 313 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 41,5% | 28,1% | 16,8% | rang 52 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 33,6% | 50,6% | 58,8% | rang 268 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 18,5% | 16,0% | 11,7% | rang 111 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Tilburg | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Tilburg | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 33,5% | 32,2% | 28,5% | rang 84 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Tilburg
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
59,6% in 2022, tegenover 61,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
28,1% in 2022, tegenover 28,6% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.342 Wp in 2025, tegenover 353 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
169,0 ‰ in 2025, tegenover 44,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
58,6 ‰ in 2025, tegenover 60,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
27,8 ‰ in 2025, tegenover 28,6 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
5,8 ‰ in 2025, tegenover 5,6 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
6,5 ‰ in 2025, tegenover 7,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Tilburg
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,7 |
| februari | 39 | 4,0 |
| maart | 82 | 6,5 |
| april | 128 | 10,1 |
| mei | 155 | 13,9 |
| juni | 165 | 17,3 |
| juli | 160 | 18,9 |
| augustus | 136 | 18,1 |
| september | 100 | 15,6 |
| oktober | 58 | 12,0 |
| november | 29 | 7,4 |
| december | 18 | 4,7 |
Economische sectoren: Tilburg
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,7% ×1,0
- Handel13,8% ×1,1
- Bouwnijverheid10,8% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg10,4% ×1,0
- Cultuur, sport en recreatie7,8% ×1,4
- Onderwijs6,6% ×1,1
- Overige dienstverlening5,9% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,3% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Tilburg?
Tilburg telt 230.746 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 8 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Tilburg?
Tilburg beslaat 125,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.834 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Tilburg?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Tilburg van 212.941 naar 230.746, oftewel +8,4%.
Waar ligt Tilburg?
Tilburg ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,557, lengtegraad 5,091.
Woningvoorraad: wat is de waarde in Tilburg?
In Tilburg bedraagt de indicator “Woningvoorraad” 107.237 woningen (2025), rang 7 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14.880 woningen.
Aardgasvrije woningen: wat is de waarde in Tilburg?
In Tilburg bedraagt de indicator “Aardgasvrije woningen” 31% (2025), rang 8 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 7%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Tilburg?
In Tilburg produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.030 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Tilburg?
Het dichtst bij Tilburg liggen Goirle (4,4 km), Loon op Zand (7,9 km), Oisterwijk (8,1 km), Hilvarenbeek (8,6 km), Gilze en Rijen (11 km).