Helmond: bevolking en statistieken
Helmond telt 96.860 inwoners (2026) op 53,1 km², oftewel 1.823 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 33 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,5% tussen 2016 en 2026.
- 96.860 inwoners
- 53,1 km²
- 1.823 inw./km²
- 22 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Helmond op rang 5 qua bevolking.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): 2,0% in Helmond, tegenover gemiddeld 1,6% in Noord-Brabant en 1,6% voor het hele land.
Aardgasvrije woningen: 21% in Helmond, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Brabant en 12% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Helmond in cijfers
Helmond op de kaart
De naburige gemeenten
- Laarbeek4,7 km · 23.541
- Geldrop-Mierlo6,9 km · 40.683
- Gemert-Bakel7,2 km · 31.806
- Nuenen, Gerwen en Nederwetten9,0 km · 24.473
- Deurne9,8 km · 33.596
- Asten11 km · 17.484
- Someren11 km · 20.471
- Son en Breugel11 km · 18.140
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Helmond
Helmond telde 90.127 inwoners in 2016 en 96.860 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 92.627 |
| 2022 | 93.476 |
| 2023 | 94.898 |
| 2024 | 95.874 |
| 2025 | 96.551 |
| 2026 | 96.860 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”.
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Aardgasvrije woningen”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Woningen in bezit van woningcorporaties”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.441 voetbalvelden.
- 3,4 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Laarbeek, op 4,7 km.
Alle indicatoren van Helmond
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Helmond | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 18,9% | 22,0% | 23,6% | rang 307 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,9% | 14,4% | 14,8% | rang 153 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,6 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 85 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,4 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 172 van 342 |
Wonen
| Indicator | Helmond | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 43.549 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 37 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 6,7% | 10,8% | 13,1% | rang 298 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 25,3% | 21,5% | 19,9% | rang 53 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 71,5% | 74,1% | 79,5% | rang 247 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 54,1% | 61,6% | 66,7% | rang 312 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 35,6% | 26,6% | 23,7% | rang 19 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 392.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 246 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 22,9 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 88 van 341 |
Energie
| Indicator | Helmond | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 700 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 313 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.690 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 220 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 21% | 13% | 7% | rang 18 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 40% | 42% | 46% | rang 242 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 13% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 76,6% | 84,3% | 90,3% | rang 314 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 15,1% | 5,8% | 0,1% | rang 18 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 950 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 247 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.096 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 270 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 192,7 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 245 van 342 |
Economie
| Indicator | Helmond | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 58.000 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 257 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 11.650 | 375.525 | 2.612.530 | rang 43 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 120,3 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 278 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Helmond | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 2,0% | 1,6% | 1,5% | rang 10 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,0% | 2,9% | 2,3% | rang 47 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Helmond | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 480 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 232 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,8 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 315 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Helmond | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 36,2% | 37,2% | 33,3% | rang 103 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 46,4 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 47 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 16,3 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 78 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,4 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 53 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 5,7 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 28 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Helmond | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 418 kg | 457 kg | 468 kg | rang 264 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 47,0% | 28,1% | 16,8% | rang 44 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 26,8% | 50,6% | 58,8% | rang 286 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 18,1% | 16,0% | 11,7% | rang 117 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Helmond | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Helmond | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 26,5% | 32,2% | 28,5% | rang 218 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Helmond
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
76,6% in 2022, tegenover 77,9% in 2017
Woningen met stadsverwarming
15,1% in 2022, tegenover 16,2% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.096 Wp in 2025, tegenover 283 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
192,7 ‰ in 2025, tegenover 55,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
46,4 ‰ in 2025, tegenover 57,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
16,3 ‰ in 2025, tegenover 24,6 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,4 ‰ in 2025, tegenover 6,0 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
5,7 ‰ in 2025, tegenover 7,4 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Helmond
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,5 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,5 |
| april | 128 | 10,3 |
| mei | 157 | 14,1 |
| juni | 166 | 17,6 |
| juli | 162 | 19,2 |
| augustus | 137 | 18,4 |
| september | 100 | 15,7 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Helmond
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,2% ×0,9
- Handel15,4% ×1,2
- Bouwnijverheid14,7% ×1,4
- Gezondheids- en welzijnszorg11,1% ×1,1
- Overige dienstverlening7,0% ×1,3
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,6% ×1,0
- Onderwijs4,8% ×0,8
- Industrie4,5% ×1,3
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Helmond?
Helmond telt 96.860 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 33 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Helmond?
Helmond beslaat 53,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.823 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Helmond?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Helmond van 90.127 naar 96.860, oftewel +7,5%.
Waar ligt Helmond?
Helmond ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,480, lengtegraad 5,656.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): wat is de waarde in Helmond?
In Helmond bedraagt de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)” 2,0% (2026), rang 10 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,5%.
Aardgasvrije woningen: wat is de waarde in Helmond?
In Helmond bedraagt de indicator “Aardgasvrije woningen” 21% (2025), rang 18 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 7%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Helmond?
In Helmond produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Helmond?
Het dichtst bij Helmond liggen Laarbeek (4,7 km), Geldrop-Mierlo (6,9 km), Gemert-Bakel (7,2 km), Nuenen, Gerwen en Nederwetten (9,0 km), Deurne (9,8 km).