Uithoorn: bevolking en statistieken
Uithoorn telt 32.204 inwoners (2026) op 18,1 km², oftewel 1.783 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 179 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +10,4% tussen 2016 en 2026.
- 32.204 inwoners
- 18,1 km²
- 1.783 inw./km²
- −3 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Uithoorn op rang 24 qua bevolking.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): 0,3% in Uithoorn, tegenover gemiddeld 11,0% in Noord-Holland en 13,5% voor het hele land.
Woningen gebouwd voor 1946: 2,6% in Uithoorn, tegenover gemiddeld 25,0% in Noord-Holland en 18,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Uithoorn in cijfers
Uithoorn op de kaart
De naburige gemeenten
- Aalsmeer4,9 km · 33.459
- De Ronde Venen5,7 km · 45.749
- Amstelveen7,0 km · 95.840
- Ouder-Amstel8,0 km · 14.525
- Nieuwkoop11 km · 29.728
- Haarlemmermeer13 km · 166.978
- Kaag en Braassem14 km · 29.467
- Amsterdam14 km · 941.927
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Groot-Amsterdam (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Uithoorn
Uithoorn telde 29.181 inwoners in 2016 en 32.204 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 30.206 |
| 2022 | 31.018 |
| 2023 | 31.442 |
| 2024 | 31.685 |
| 2025 | 32.115 |
| 2026 | 32.204 |
Wist u dat?
- “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd voor 1946”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.529 voetbalvelden.
- 3,3 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Aalsmeer, op 4,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Amstelveen (95.840 inwoners), op 7,0 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.220 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Uithoorn
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Uithoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 19,1% | 19,4% | 23,6% | rang 304 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,9% | 14,5% | 14,8% | rang 42 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 2,0 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 41 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 11,4 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 58 van 342 |
Wonen
| Indicator | Uithoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 13.801 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 185 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 2,6% | 25,0% | 13,1% | rang 331 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,1% | 20,8% | 19,9% | rang 90 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 70,9% | 50,2% | 79,5% | rang 251 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 59,6% | 51,8% | 66,7% | rang 270 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 30,5% | 30,5% | 23,7% | rang 50 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 501.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 87 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 19,1 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 136 van 341 |
Energie
| Indicator | Uithoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 800 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 254 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.640 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 239 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 9% | 13% | 7% | rang 74 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 39% | 28% | 46% | rang 251 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 8% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 82,8% | 80,6% | 90,3% | rang 286 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 3,9% | 8,8% | 0,1% | rang 50 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 900 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 263 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.130 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 264 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 176,3 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 278 van 342 |
Economie
| Indicator | Uithoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 66.200 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 107 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.615 | 533.195 | 2.612.530 | rang 163 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 143,3 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 123 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Uithoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,7% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,9% | 3,5% | 2,3% | rang 241 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Uithoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 467 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 251 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 11,8 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 51 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Uithoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,0 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 34,1% | 43,0% | 33,3% | rang 149 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 32,7 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 138 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 12,6 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 139 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,1 ‰ | 4,8 ‰ | 3,8 ‰ | rang 116 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,8 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 97 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Uithoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 412 kg | 445 kg | 468 kg | rang 272 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 41,4% | 44,6% | 16,8% | rang 53 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 51,4% | 33,6% | 58,8% | rang 205 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 0,3% | 11,0% | 11,7% | rang 337 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Uithoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,5 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 73 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Uithoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 34,5% | 39,0% | 28,5% | rang 80 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Uithoorn
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
82,8% in 2022, tegenover 85,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
3,9% in 2022, tegenover 6,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.130 Wp in 2025, tegenover 364 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
176,3 ‰ in 2025, tegenover 53,1 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
32,7 ‰ in 2025, tegenover 34,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
12,6 ‰ in 2025, tegenover 13,7 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,1 ‰ in 2025, tegenover 4,3 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,8 ‰ in 2025, tegenover 4,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Uithoorn
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 4,0 |
| februari | 39 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,2 |
| april | 132 | 9,7 |
| mei | 161 | 13,3 |
| juni | 169 | 16,5 |
| juli | 165 | 18,3 |
| augustus | 138 | 17,8 |
| september | 98 | 15,4 |
| oktober | 56 | 12,0 |
| november | 27 | 7,6 |
| december | 17 | 5,0 |
Economische sectoren: Uithoorn
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,3% ×1,0
- Handel14,8% ×1,1
- Bouwnijverheid11,4% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg8,3% ×0,8
- Informatie en communicatie6,2% ×1,2
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,0% ×1,1
- Onderwijs6,0% ×1,0
- Overige dienstverlening5,5% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Uithoorn?
Uithoorn telt 32.204 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 179 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Uithoorn?
Uithoorn beslaat 18,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.783 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Uithoorn?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Uithoorn van 29.181 naar 32.204, oftewel +10,4%.
Waar ligt Uithoorn?
Uithoorn ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Amsterdam (COROP-gebied). Breedtegraad 52,242, lengtegraad 4,825.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): wat is de waarde in Uithoorn?
In Uithoorn bedraagt de indicator “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)” 0,3% (2022), rang 337 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7%.
Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Uithoorn?
In Uithoorn bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 2,6% (2024), rang 331 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Uithoorn?
In Uithoorn produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Uithoorn?
Het dichtst bij Uithoorn liggen Aalsmeer (4,9 km), De Ronde Venen (5,7 km), Amstelveen (7,0 km), Ouder-Amstel (8,0 km), Nieuwkoop (11 km).