Wonen · 2024
Woningen gebouwd voor 1946: de ranglijst van de gemeenten
Woningen gebouwd voor 1946: Haarlem staat bovenaan met 47,7% en Noordoostpolder sluit de rij met 0,9%. De mediaan van de 338 gemeenten is 13,1%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Woningen gebouwd voor 1946 |
|---|---|---|---|
| 1 | Haarlem | Noord-Holland | 47,7% |
| 2 | Bloemendaal | Noord-Holland | 42,2% |
| 3 | Hilversum | Noord-Holland | 41,5% |
| 4 | Amsterdam | Noord-Holland | 39,3% |
| 5 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 39,0% |
| 6 | Terschelling | Fryslân | 38,5% |
| 7 | Heemstede | Noord-Holland | 38,2% |
| 8 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 36,9% |
| 9 | Gooise Meren | Noord-Holland | 36,0% |
| 10 | Wassenaar | Zuid-Holland | 34,4% |
| 11 | Het Hogeland | Groningen | 30,4% |
| 12 | Leiden | Zuid-Holland | 30,2% |
| 13 | Waadhoeke | Fryslân | 30,0% |
| 14 | Westerwolde | Groningen | 29,7% |
| 15 | Winterswijk | Gelderland | 29,2% |
| 15 | Rotterdam | Zuid-Holland | 29,2% |
| 17 | Schiedam | Zuid-Holland | 28,6% |
| 17 | Noardeast-Fryslân | Fryslân | 28,6% |
| 19 | Noord-Beveland | Zeeland | 28,5% |
| 20 | Utrecht | Utrecht | 28,3% |
| 21 | Groningen | Groningen | 28,1% |
| 22 | Leeuwarden | Fryslân | 27,2% |
| 23 | Schiermonnikoog | Fryslân | 26,8% |
| 24 | Pekela | Groningen | 26,6% |
| 25 | Enkhuizen | Noord-Holland | 26,5% |
| 26 | Oldambt | Groningen | 26,0% |
| 27 | Baarn | Utrecht | 25,0% |
| 28 | Weststellingwerf | Fryslân | 24,8% |
| 29 | Zeist | Utrecht | 24,6% |
| 30 | Voorst | Gelderland | 24,4% |
| 30 | Gulpen-Wittem | Limburg | 24,4% |
| 32 | Tholen | Zeeland | 24,3% |
| 33 | Bronckhorst | Gelderland | 24,2% |
| 33 | Súdwest-Fryslân | Fryslân | 24,2% |
| 35 | Velsen | Noord-Holland | 24,1% |
| 36 | Kampen | Overijssel | 24,0% |
| 36 | Borger-Odoorn | Drenthe | 24,0% |
| 38 | De Bilt | Utrecht | 23,8% |
| 38 | Maastricht | Limburg | 23,8% |
| 38 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 23,8% |
| 41 | Arnhem | Gelderland | 23,6% |
| 41 | Texel | Noord-Holland | 23,6% |
| 41 | Borsele | Zeeland | 23,6% |
| 44 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 23,5% |
| 45 | Lochem | Gelderland | 23,4% |
| 45 | Rheden | Gelderland | 23,4% |
| 47 | Renkum | Gelderland | 23,2% |
| 48 | Harlingen | Fryslân | 22,7% |
| 48 | Eemsdelta | Groningen | 22,7% |
| 50 | Deventer | Overijssel | 22,3% |
| 50 | Olst-Wijhe | Overijssel | 22,3% |
| 52 | Opsterland | Fryslân | 22,1% |
| 52 | Dordrecht | Zuid-Holland | 22,1% |
| 52 | Schouwen-Duiveland | Zeeland | 22,1% |
| 52 | Midden-Groningen | Groningen | 22,1% |
| 56 | Vlieland | Fryslân | 21,9% |
| 57 | Stadskanaal | Groningen | 21,6% |
| 57 | Delft | Zuid-Holland | 21,6% |
| 59 | Oudewater | Utrecht | 21,5% |
| 59 | Sluis | Zeeland | 21,5% |
| 61 | Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | 21,4% |
| 62 | Veendam | Groningen | 21,3% |
| 63 | Beverwijk | Noord-Holland | 21,2% |
| 63 | Gouda | Zuid-Holland | 21,2% |
| 63 | Hulst | Zeeland | 21,2% |
| 66 | De Wolden | Drenthe | 21,1% |
| 67 | Ameland | Fryslân | 20,9% |
| 68 | Reimerswaal | Zeeland | 20,8% |
| 69 | Zutphen | Gelderland | 20,7% |
| 70 | Aa en Hunze | Drenthe | 20,6% |
| 71 | Zandvoort | Noord-Holland | 20,5% |
| 72 | Kerkrade | Limburg | 20,4% |
| 73 | Aalten | Gelderland | 20,3% |
| 74 | Eijsden-Margraten | Limburg | 20,2% |
| 75 | Middelburg (Z.) | Zeeland | 20,1% |
| 75 | Westerveld | Drenthe | 20,1% |
| 77 | Simpelveld | Limburg | 20,0% |
| 78 | Dantumadiel | Fryslân | 19,7% |
| 79 | Beekdaelen | Limburg | 19,6% |
| 80 | Nijmegen | Gelderland | 19,5% |
| 80 | Den Helder | Noord-Holland | 19,5% |
| 80 | Steenwijkerland | Overijssel | 19,5% |
| 83 | Enschede | Overijssel | 19,3% |
| 83 | Bergen (NH.) | Noord-Holland | 19,3% |
| 83 | Hillegom | Zuid-Holland | 19,3% |
| 83 | Westerkwartier | Groningen | 19,3% |
| 87 | Terneuzen | Zeeland | 19,1% |
| 87 | Brunssum | Limburg | 19,1% |
| 89 | Zaanstad | Noord-Holland | 18,9% |
| 89 | Veere | Zeeland | 18,9% |
| 89 | Tytsjerksteradiel | Fryslân | 18,9% |
| 92 | Hengelo (O.) | Overijssel | 18,8% |
| 92 | Staphorst | Overijssel | 18,8% |
| 94 | Hattem | Gelderland | 18,7% |
| 94 | Meerssen | Limburg | 18,7% |
| 96 | Buren | Gelderland | 18,5% |
| 96 | Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | 18,5% |
| 96 | Kapelle | Zeeland | 18,5% |
| 96 | Heerlen | Limburg | 18,5% |
| 100 | Waterland | Noord-Holland | 18,4% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Woningen gebouwd voor 1946 |
|---|---|---|---|
| 324 | Veldhoven | Noord-Brabant | 3,5% |
| 325 | Duiven | Gelderland | 3,2% |
| 325 | Papendrecht | Zuid-Holland | 3,2% |
| 327 | Etten-Leur | Noord-Brabant | 3,0% |
| 328 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 2,9% |
| 329 | Best | Noord-Brabant | 2,8% |
| 330 | Houten | Utrecht | 2,7% |
| 331 | Nieuwegein | Utrecht | 2,6% |
| 331 | Heemskerk | Noord-Holland | 2,6% |
| 331 | Uithoorn | Noord-Holland | 2,6% |
| 331 | Nissewaard | Zuid-Holland | 2,6% |
| 335 | Diemen | Noord-Holland | 2,5% |
| 335 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 2,5% |
| 337 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 1,2% |
| 338 | Noordoostpolder | Flevoland | 0,9% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Groningen25,6%
- Noord-Holland25,0%
- Fryslân21,7%
- Zeeland20,3%
- Zuid-Holland19,8%
- Utrecht16,8%
- Overijssel16,1%
- Limburg15,4%
- Gelderland15,1%
- Drenthe13,5%
- Noord-Brabant10,8%
- Flevoland2,6%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Woningen gebouwd voor 1946”?
Haarlem staat bovenaan voor “Woningen gebouwd voor 1946”, met 47,7%.
Wat is de mediane waarde van “Woningen gebouwd voor 1946”?
De mediaan van de 338 gerangschikte gemeenten is 13,1%.