Provincie
Overijssel: de gemeenten in cijfers
Overijssel (provincie) telt 25 gemeenten en 1.202.375 inwoners op 3.314 km², oftewel 363 inwoners per km². Bevolking: +5,1% tussen 2016 en 2026.
- 1.202.375 inwoners
- 25 gemeenten
- 3.314 km²
- 363 inw./km²
Kaart en records: Overijssel
De COROP-gebieden: Overijssel
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| COROP-gebied | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Twente (COROP-gebied) | 646.496 | +3,2% | 434,7 inw./km² | 1.487 km² | 22,1% | 14,5% |
| Noord-Overijssel (COROP-gebied) | 392.605 | +7,8% | 278,1 inw./km² | 1.412 km² | 20,0% | 16,6% |
| Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied) | 163.274 | +6,4% | 393,3 inw./km² | 415,1 km² | 21,8% | 14,7% |
Alle gemeenten in Overijssel
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Enschede | 162.683 | +2,7% | 1.156 inw./km² | 140,7 km² | 19,0% | 13,4% |
| Zwolle | 134.147 | +7,4% | 1.213 inw./km² | 110,6 km² | 17,7% | 16,0% |
| Deventer | 105.111 | +6,3% | 805,2 inw./km² | 130,5 km² | 19,9% | 14,7% |
| Hengelo (O.) | 84.045 | +3,7% | 1.382 inw./km² | 60,8 km² | 21,6% | 13,6% |
| Almelo | 75.166 | +3,8% | 1.120 inw./km² | 67,1 km² | 21,3% | 14,4% |
| Hardenberg | 64.116 | +7,4% | 205,5 inw./km² | 312,0 km² | 20,9% | 16,2% |
| Kampen | 56.835 | +9,4% | 404,8 inw./km² | 140,4 km² | 18,7% | 17,9% |
| Steenwijkerland | 45.926 | +6,0% | 159,4 inw./km² | 288,2 km² | 24,8% | 14,7% |
| Rijssen-Holten | 39.274 | +3,7% | 417,3 inw./km² | 94,1 km² | 20,2% | 18,3% |
| Raalte | 39.084 | +6,5% | 228,6 inw./km² | 170,9 km² | 25,6% | 15,0% |
| Hellendoorn | 36.354 | +2,0% | 263,6 inw./km² | 137,9 km² | 24,6% | 14,9% |
| Hof van Twente | 35.775 | +2,6% | 168,7 inw./km² | 212,1 km² | 26,7% | 13,5% |
| Twenterand | 34.234 | +1,1% | 322,7 inw./km² | 106,1 km² | 21,5% | 16,5% |
| Oldenzaal | 32.033 | −0,2% | 1.486 inw./km² | 21,6 km² | 25,6% | 13,9% |
| Dalfsen | 30.264 | +8,4% | 183,4 inw./km² | 165,0 km² | 23,5% | 16,2% |
| Dinkelland | 26.958 | +3,2% | 153,4 inw./km² | 175,7 km² | 25,4% | 14,4% |
| Wierden | 25.547 | +6,7% | 270,2 inw./km² | 94,6 km² | 23,3% | 16,3% |
| Borne | 25.038 | +12,1% | 964,1 inw./km² | 26,0 km² | 23,3% | 17,2% |
| Haaksbergen | 24.313 | −0,1% | 232,1 inw./km² | 104,8 km² | 26,4% | 14,1% |
| Zwartewaterland | 23.733 | +6,5% | 289,1 inw./km² | 82,1 km² | 18,7% | 19,2% |
| Losser | 23.472 | +4,6% | 237,7 inw./km² | 98,8 km² | 26,1% | 14,3% |
| Tubbergen | 21.604 | +2,3% | 146,9 inw./km² | 147,0 km² | 22,7% | 15,4% |
| Ommen | 19.365 | +9,4% | 107,8 inw./km² | 179,6 km² | 24,9% | 15,4% |
| Olst-Wijhe | 19.079 | +6,7% | 167,9 inw./km² | 113,7 km² | 24,4% | 14,2% |
| Staphorst | 18.219 | +10,1% | 136,0 inw./km² | 134,0 km² | 16,5% | 21,4% |
Overijssel ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Overijssel?
Overijssel telt 25 gemeenten. De meest bevolkte is Enschede, met 162.683 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Overijssel?
Overijssel telt 1.202.375 inwoners in 2026, oftewel 363 inwoners per km².
Welke gemeente in Overijssel groeit het sterkst?
Borne kent de sterkste groei van Overijssel over 10 jaar: +12,1%.