Albrandswaard: bevolking en statistieken
Albrandswaard telt 26.559 inwoners (2026) op 21,6 km², oftewel 1.227 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 217 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,3% tussen 2016 en 2026.
- 26.559 inwoners
- 21,6 km²
- 1.227 inw./km²
- −1 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Albrandswaard op rang 41 qua bevolking.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 39,1% in Albrandswaard, tegenover gemiddeld 20,3% in Zuid-Holland en 20,4% voor het hele land.
Eenpersoonshuishoudens: 27,5% in Albrandswaard, tegenover gemiddeld 40,7% in Zuid-Holland en 39,3% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 23,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.058 kWh per jaar.
Albrandswaard in cijfers
Albrandswaard op de kaart
De naburige gemeenten
- Schiedam6,7 km · 81.931
- Vlaardingen7,6 km · 77.480
- Barendrecht8,9 km · 48.701
- Nissewaard9,1 km · 89.112
- Rotterdam10 km · 673.804
- Hoeksche Waard11 km · 91.445
- Maassluis12 km · 37.125
- Ridderkerk14 km · 48.084
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Groot-Rijnmond (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Albrandswaard
Albrandswaard telde 24.985 inwoners in 2016 en 26.559 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 25.814 |
| 2022 | 25.934 |
| 2023 | 26.357 |
| 2024 | 26.428 |
| 2025 | 26.707 |
| 2026 | 26.559 |
Wist u dat?
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Eenpersoonshuishoudens”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.032 voetbalvelden.
- 2,3 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Schiedam (81.931 inwoners), op 6,7 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.232 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Albrandswaard
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Albrandswaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,0% | 19,5% | 23,6% | rang 286 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,1% | 15,5% | 14,8% | rang 76 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 2,0 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 41 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,5 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 115 van 342 |
Wonen
| Indicator | Albrandswaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 10.797 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 236 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 7,0% | 19,8% | 13,1% | rang 293 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 39,1% | 20,3% | 19,9% | rang 7 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 80,5% | 49,2% | 79,5% | rang 163 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 70,3% | 53,3% | 66,7% | rang 106 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 24,6% | 31,1% | 23,7% | rang 149 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 511.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 71 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 8,3 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 302 van 341 |
Energie
| Indicator | Albrandswaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 820 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 240 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.880 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 139 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 13% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 45% | 28% | 46% | rang 183 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 9% | 8% | 12% | rang 256 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 4 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 117 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 93,6% | 78,8% | 90,3% | rang 25 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,9% | 7,7% | 0,1% | rang 87 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.120 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 211 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.112 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 267 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 193,4 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 242 van 342 |
Economie
| Indicator | Albrandswaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 78.600 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 17 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.490 | 563.040 | 2.612.530 | rang 223 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 131,4 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 203 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Albrandswaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,5% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,2% | 4,1% | 2,3% | rang 180 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Albrandswaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 466 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 252 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 9,2 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 77 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Albrandswaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,1 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 27,5% | 40,7% | 33,3% | rang 327 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 35,5 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 112 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 13,9 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 112 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,0 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 70 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 5,5 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 35 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Albrandswaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 439 kg | 421 kg | 468 kg | rang 229 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 29,8% | 52,0% | 16,8% | rang 99 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 50,7% | 28,5% | 58,8% | rang 210 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 12,0% | 7,6% | 11,7% | rang 165 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Albrandswaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Albrandswaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 34,5% | 33,2% | 28,5% | rang 80 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Albrandswaard
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
93,6% in 2022, tegenover 95,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,9% in 2022, tegenover 1,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.112 Wp in 2025, tegenover 355 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
193,4 ‰ in 2025, tegenover 43,2 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
35,5 ‰ in 2025, tegenover 44,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
13,9 ‰ in 2025, tegenover 21,1 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,0 ‰ in 2025, tegenover 3,9 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
5,5 ‰ in 2025, tegenover 5,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Albrandswaard
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 4,0 |
| februari | 40 | 4,2 |
| maart | 84 | 6,5 |
| april | 132 | 9,9 |
| mei | 162 | 13,5 |
| juni | 168 | 16,8 |
| juli | 164 | 18,5 |
| augustus | 138 | 17,9 |
| september | 98 | 15,6 |
| oktober | 57 | 12,1 |
| november | 28 | 7,6 |
| december | 18 | 5,0 |
Economische sectoren: Albrandswaard
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten23,7% ×1,1
- Handel13,0% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg11,2% ×1,1
- Bouwnijverheid9,0% ×0,9
- Onderwijs6,7% ×1,1
- Vervoer en opslag6,2% ×2,2
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,0% ×1,1
- Informatie en communicatie4,9% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Albrandswaard?
Albrandswaard telt 26.559 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 217 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Albrandswaard?
Albrandswaard beslaat 21,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.227 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Albrandswaard?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Albrandswaard van 24.985 naar 26.559, oftewel +6,3%.
Waar ligt Albrandswaard?
Albrandswaard ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Rijnmond (COROP-gebied). Breedtegraad 51,857, lengtegraad 4,404.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Albrandswaard?
In Albrandswaard bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 39,1% (2024), rang 7 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Eenpersoonshuishoudens: wat is de waarde in Albrandswaard?
In Albrandswaard bedraagt de indicator “Eenpersoonshuishoudens” 27,5% (2025), rang 327 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 33,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Albrandswaard?
In Albrandswaard produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.058 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Albrandswaard?
Het dichtst bij Albrandswaard liggen Schiedam (6,7 km), Vlaardingen (7,6 km), Barendrecht (8,9 km), Nissewaard (9,1 km), Rotterdam (10 km).