Rijssen-Holten: bevolking en statistieken
Rijssen-Holten telt 39.274 inwoners (2026) op 94,1 km², oftewel 417 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 140 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +3,7% tussen 2016 en 2026.
- 39.274 inwoners
- 94,1 km²
- 417 inw./km²
- 29 m
Het belangrijkste
Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Rijssen-Holten op rang 9 qua bevolking.
Gemiddelde huishoudensgrootte: 2,6 personen in Rijssen-Holten, tegenover gemiddeld 2,2 personen in Overijssel en 2,1 personen voor het hele land.
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar: 18,3% in Rijssen-Holten, tegenover gemiddeld 15,2% in Overijssel en 14,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 19,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.020 kWh per jaar.
Rijssen-Holten in cijfers
Rijssen-Holten op de kaart
De naburige gemeenten
- Wierden7,2 km · 25.547
- Hof van Twente8,7 km · 35.775
- Hellendoorn11 km · 36.354
- Almelo12 km · 75.166
- Twenterand13 km · 34.234
- Borne16 km · 25.038
- Lochem18 km · 34.213
- Hengelo (O.)19 km · 84.045
Alle gemeenten in Twente (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Rijssen-Holten
Rijssen-Holten telde 37.875 inwoners in 2016 en 39.274 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 38.204 |
| 2022 | 38.231 |
| 2023 | 38.493 |
| 2024 | 38.675 |
| 2025 | 38.836 |
| 2026 | 39.274 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Overijssel voor de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner”.
- “Gemiddelde huishoudensgrootte”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.182 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Wierden, op 7,2 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Almelo (75.166 inwoners), op 12 km.
Alle indicatoren van Rijssen-Holten
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Rijssen-Holten | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,2% | 21,4% | 23,6% | rang 283 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 18,3% | 15,2% | 14,8% | rang 17 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 1,5 ‰ | −0,5 ‰ | −1,3 ‰ | rang 56 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 2,7 ‰ | 6,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 262 van 342 |
Wonen
| Indicator | Rijssen-Holten | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 15.310 woningen | 531.844 | 8.274.510 | rang 161 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 11,0% | 16,1% | 13,1% | rang 209 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 22,7% | 21,1% | 19,9% | rang 96 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 78,5% | 74,8% | 79,5% | rang 183 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 69,7% | 61,9% | 66,7% | rang 122 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 20,8% | 26,3% | 23,7% | rang 236 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 423.000 € | 395.811 € | 438.000 € | rang 196 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 15,6 ‰ | 18,2 ‰ | 17,4 ‰ | rang 212 van 341 |
Energie
| Indicator | Rijssen-Holten | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 970 m³ | 877 m³ | 900 m³ | rang 78 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.060 kWh | 2.784 kWh | 2.810 kWh | rang 63 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 9% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 48% | 45% | 46% | rang 149 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 12% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 18 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 52 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,1% | 86,8% | 90,3% | rang 123 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,7% | 3,3% | 0,1% | rang 95 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.370 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 126 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.301 Wp | 2.004 Wp | 1.707 Wp | rang 103 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 212,3 ‰ | 214,3 ‰ | 222,7 ‰ | rang 204 van 342 |
Economie
| Indicator | Rijssen-Holten | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 74.300 € | 60.610 € | 63.450 € | rang 41 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.515 | 149.080 | 2.612.530 | rang 169 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 115,0 ‰ | 124,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 300 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Rijssen-Holten | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,0% | 1,5% | 1,5% | rang 311 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,9% | 3,4% | 2,3% | rang 241 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Rijssen-Holten | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 485 ‰ | 482 ‰ | 508 ‰ | rang 220 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,8 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 315 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Rijssen-Holten | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,6 personen | 2,2 | 2,2 | rang 3 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 26,5% | 36,1% | 33,3% | rang 337 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 23,5 ‰ | 37,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 275 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 7,7 ‰ | 16,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 259 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Rijssen-Holten | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 588 kg | 429 kg | 468 kg | rang 47 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 14,8% | 20,9% | 16,8% | rang 190 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 56,8% | 60,0% | 58,8% | rang 184 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 25,0% | 14,8% | 11,7% | rang 79 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Rijssen-Holten | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Rijssen-Holten | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 25,5% | 29,5% | 28,5% | rang 245 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Rijssen-Holten
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,1% in 2022, tegenover 93,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,7% in 2022, tegenover 0,4% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.301 Wp in 2025, tegenover 457 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
212,3 ‰ in 2025, tegenover 65,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
23,5 ‰ in 2025, tegenover 22,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
7,7 ‰ in 2025, tegenover 8,3 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Rijssen-Holten
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,2 |
| februari | 38 | 3,5 |
| maart | 81 | 5,9 |
| april | 128 | 9,8 |
| mei | 155 | 13,7 |
| juni | 166 | 17,2 |
| juli | 160 | 18,8 |
| augustus | 136 | 18,0 |
| september | 96 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,6 |
| november | 27 | 6,9 |
| december | 17 | 4,3 |
Economische sectoren: Rijssen-Holten
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten19,2% ×0,9
- Handel17,3% ×1,3
- Bouwnijverheid13,5% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg9,0% ×0,8
- Overige dienstverlening5,3% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij4,6% ×1,5
- Industrie4,3% ×1,2
- Financiële dienstverlening4,1% ×1,5
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Rijssen-Holten?
Rijssen-Holten telt 39.274 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 140 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Rijssen-Holten?
Rijssen-Holten beslaat 94,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 417 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Rijssen-Holten?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Rijssen-Holten van 37.875 naar 39.274, oftewel +3,7%.
Waar ligt Rijssen-Holten?
Rijssen-Holten ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Twente (COROP-gebied). Breedtegraad 52,300, lengtegraad 6,517.
Gemiddelde huishoudensgrootte: wat is de waarde in Rijssen-Holten?
In Rijssen-Holten bedraagt de indicator “Gemiddelde huishoudensgrootte” 2,6 personen (2025), rang 3 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,2 personen.
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar: wat is de waarde in Rijssen-Holten?
In Rijssen-Holten bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar” 18,3% (2026), rang 17 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14,8%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Rijssen-Holten?
In Rijssen-Holten produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.020 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Rijssen-Holten?
Het dichtst bij Rijssen-Holten liggen Wierden (7,2 km), Hof van Twente (8,7 km), Hellendoorn (11 km), Almelo (12 km), Twenterand (13 km).