Boekel: bevolking en statistieken
Boekel telt 11.686 inwoners (2026) op 34,5 km², oftewel 339 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 322 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +14,0% tussen 2016 en 2026.
- 11.686 inwoners
- 34,5 km²
- 339 inw./km²
- 20 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Boekel op rang 54 qua bevolking.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: 2.060 kWh in Boekel, tegenover gemiddeld 1.160 kWh in Noord-Brabant en 949 kWh voor het hele land.
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: 43,8 ‰ in Boekel, tegenover gemiddeld 21,7 ‰ in Noord-Brabant en 19,7 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 16,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.042 kWh per jaar.
Boekel in cijfers
Boekel op de kaart
De naburige gemeenten
- Gemert-Bakel8,4 km · 31.806
- Land van Cuijk8,7 km · 93.645
- Meierijstad8,9 km · 85.236
- Laarbeek10 km · 23.541
- Maashorst11 km · 60.059
- Helmond14 km · 96.860
- Bernheze14 km · 32.947
- Son en Breugel15 km · 18.140
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Boekel
Boekel telde 10.254 inwoners in 2016 en 11.686 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 10.959 |
| 2022 | 11.030 |
| 2023 | 11.163 |
| 2024 | 11.293 |
| 2025 | 11.465 |
| 2026 | 11.686 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar”.
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”.
- “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.833 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Gemert-Bakel (31.806 inwoners), op 8,4 km.
Alle indicatoren van Boekel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Boekel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,9% | 22,0% | 23,6% | rang 264 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,4% | 14,4% | 14,8% | rang 114 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 3,4 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 21 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 11,8 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 55 van 342 |
Wonen
| Indicator | Boekel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 4.671 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 328 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 7,8% | 10,8% | 13,1% | rang 278 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 34,0% | 21,5% | 19,9% | rang 12 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 87,4% | 74,1% | 79,5% | rang 40 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 74,5% | 61,6% | 66,7% | rang 32 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 15,2% | 26,6% | 23,7% | rang 315 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 478.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 119 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 43,8 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 7 van 341 |
Energie
| Indicator | Boekel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 930 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 127 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.400 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 7 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 13% | 13% | 7% | rang 38 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 54% | 42% | 46% | rang 54 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 20% | 13% | 12% | rang 7 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 6 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 100 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 83,4% | 84,3% | 90,3% | rang 281 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 1,0% | 5,8% | 0,1% | rang 84 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 2.060 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 2 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 4.131 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 23 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 252,5 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 81 van 342 |
Economie
| Indicator | Boekel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 67.500 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 93 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 1.765 | 375.525 | 2.612.530 | rang 321 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 151,0 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 84 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Boekel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,3% | 1,6% | 1,5% | rang 233 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,2% | 2,9% | 2,3% | rang 328 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Boekel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 547 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 78 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 17,8 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 19 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Boekel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,1 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 28,0% | 37,2% | 33,3% | rang 318 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 26,3 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 237 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 11,1 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 172 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,1 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 134 van 342 |
Milieu
| Indicator | Boekel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 478 kg | 457 kg | 468 kg | rang 157 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 11,8% | 28,1% | 16,8% | rang 231 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 82,4% | 50,6% | 58,8% | rang 23 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 3,7% | 16,0% | 11,7% | rang 275 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Boekel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,7 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 40 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Boekel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 23,8% | 32,2% | 28,5% | rang 281 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,1 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 24 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Boekel
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
83,4% in 2022, tegenover 89,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
1,0% in 2022, tegenover 1,1% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
4.131 Wp in 2025, tegenover 1.285 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
252,5 ‰ in 2025, tegenover 80,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
26,3 ‰ in 2025, tegenover 24,6 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
11,1 ‰ in 2025, tegenover 9,8 ‰ in 2020
Zon en temperaturen: Boekel
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,5 |
| februari | 40 | 3,9 |
| maart | 82 | 6,4 |
| april | 129 | 10,1 |
| mei | 156 | 14,0 |
| juni | 167 | 17,5 |
| juli | 163 | 19,0 |
| augustus | 137 | 18,2 |
| september | 100 | 15,6 |
| oktober | 59 | 11,9 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Boekel
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid16,1% ×1,5
- Specialistische zakelijke diensten13,9% ×0,7
- Handel13,3% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij11,6% ×3,8
- Gezondheids- en welzijnszorg7,9% ×0,7
- Industrie7,4% ×2,1
- Overige dienstverlening6,5% ×1,2
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,2% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Boekel?
Boekel telt 11.686 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 322 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Boekel?
Boekel beslaat 34,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 339 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Boekel?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Boekel van 10.254 naar 11.686, oftewel +14,0%.
Waar ligt Boekel?
Boekel ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,601, lengtegraad 5,674.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: wat is de waarde in Boekel?
In Boekel bedraagt de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net” 2.060 kWh (2025), rang 2 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.245 kWh.
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Boekel?
In Boekel bedraagt de indicator “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners” 43,8 ‰ (2025), rang 7 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 17,4 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Boekel?
In Boekel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.042 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Boekel?
Het dichtst bij Boekel liggen Gemert-Bakel (8,4 km), Land van Cuijk (8,7 km), Meierijstad (8,9 km), Laarbeek (10 km), Maashorst (11 km).