Locatiekaart: Etten-Leur
Gemeente · West-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Etten-Leur: bevolking en statistieken

Etten-Leur telt 46.117 inwoners (2026) op 55,3 km², oftewel 834 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 113 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,7% tussen 2016 en 2026.

  • 46.117 inwoners
  • 55,3 km²
  • 834 inw./km²
  • 11 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Etten-Leur op rang 17 qua bevolking.

Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: 21% in Etten-Leur, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Brabant en 10% voor het hele land.

Woningen gebouwd voor 1946: 3,0% in Etten-Leur, tegenover gemiddeld 10,8% in Noord-Brabant en 18,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,6% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.045 kWh per jaar.

Etten-Leur in cijfers

Bevolking
46.117
rang 113 van 342
+7,7%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
834inw./km²
rang 113 van 342
Oppervlakte
55,3km²
rang 206 van 342
Hoogte
11m
rang 105 van 339
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd
21%
rang 3 van 342
Woningen gebouwd voor 1946
3,0%
rang 327 van 338
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation
2,0km
rang 296 van 342
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)
4,0%
rang 271 van 341

Etten-Leur op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Etten-Leur

42.00043.00044.00045.00046.00047.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Etten-Leur telde 42.832 inwoners in 2016 en 46.117 in 2026.

JaarBevolking
202143.869
202244.152
202344.578
202445.237
202545.457
202646.117

Wist u dat?

Alle indicatoren van Etten-Leur

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Etten-LeurLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorEtten-LeurNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,6%22,0%23,6%rang 222 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)15,2%14,4%14,8%rang 135 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−0,5 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 136 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)5,3 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 196 van 342

Wonen

IndicatorEtten-LeurNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)20.354 woningen1.201.6668.274.510rang 116 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)3,0%10,8%13,1%rang 327 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)28,6%21,5%19,9%rang 23 van 338
Eengezinswoningen (2024)78,4%74,1%79,5%rang 186 van 342
Koopwoningen (2024)63,6%61,6%66,7%rang 229 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)27,6%26,6%23,7%rang 101 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)414.000 €450.866 €438.000 €rang 211 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)28,1 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 38 van 341

Energie

IndicatorEtten-LeurNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)730 m³824 m³900 m³rang 294 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.880 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 139 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)16%13%7%rang 28 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)41%42%46%rang 231 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)21%13%12%rang 3 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)8 ha319 ha3.475 harang 91 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)85,3%84,3%90,3%rang 270 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,1%5,8%0,1%rang 164 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.130 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 207 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.809 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 157 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)198,7 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 235 van 342

Economie

IndicatorEtten-LeurNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)62.000 €63.189 €63.450 €rang 196 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)5.630375.5252.612.530rang 125 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)122,1 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 271 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorEtten-LeurNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,6%1,6%1,5%rang 91 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)3,1%2,9%2,3%rang 97 van 342

Mobiliteit

IndicatorEtten-LeurNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)496 ‰494 ‰508 ‰rang 199 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)2,0 km6,3 km4,6 kmrang 296 van 342

Samenleving

IndicatorEtten-LeurNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,12,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)33,0%37,2%33,3%rang 174 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)35,7 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 109 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)13,9 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 112 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)4,0 ‰4,4 ‰3,8 ‰rang 70 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)3,8 ‰5,0 ‰3,9 ‰rang 97 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,9 km1,0 km1,0 kmrang 198 van 342

Milieu

IndicatorEtten-LeurNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)480 kg457 kg468 kgrang 152 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)25,0%28,1%16,8%rang 114 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)68,3%50,6%58,8%rang 124 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)4,0%16,0%11,7%rang 271 van 341

Gezondheid

IndicatorEtten-LeurNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,1 km1,1 km1,2 kmrang 173 van 342

Onderwijs

IndicatorEtten-LeurNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)29,7%32,2%28,5%rang 152 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,8 km0,8 km0,8 kmrang 124 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Etten-Leur

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−2,5 procentpunt

85,3% in 2022, tegenover 87,8% in 2017

85868788202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,1 procentpunt

0,1% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,000,050,10202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.503 Wp+491,2%

1.809 Wp in 2025, tegenover 306 Wp in 2019

01.0002.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+149,4 ‰+303,0%

198,7 ‰ in 2025, tegenover 49,3 ‰ in 2019

0501001502002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−5,3 ‰−12,9%

35,7 ‰ in 2025, tegenover 41,0 ‰ in 2019

34363840422025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−2,8 ‰−16,8%

13,9 ‰ in 2025, tegenover 16,7 ‰ in 2019

121416182025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−2,0 ‰−33,3%

4,0 ‰ in 2025, tegenover 6,0 ‰ in 2019

34562025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−0,2 ‰−5,0%

3,8 ‰ in 2025, tegenover 4,0 ‰ in 2019

34562025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Etten-Leur

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.045kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
3,8°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari243,8
februari404,1
maart846,5
april13010,1
mei15813,8
juni16617,2
juli16118,8
augustus13718,1
september10015,6
oktober5812,1
november297,5
december194,8

Economische sectoren: Etten-Leur

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Etten-Leur?

Etten-Leur telt 46.117 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 113 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Etten-Leur?

Etten-Leur beslaat 55,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 834 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Etten-Leur?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Etten-Leur van 42.832 naar 46.117, oftewel +7,7%.

Waar ligt Etten-Leur?

Etten-Leur ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van West-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,571, lengtegraad 4,636.

Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: wat is de waarde in Etten-Leur?

In Etten-Leur bedraagt de indicator “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd” 21% (2025), rang 3 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 12%.

Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Etten-Leur?

In Etten-Leur bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 3,0% (2024), rang 327 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Etten-Leur?

In Etten-Leur produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.045 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Etten-Leur?

Het dichtst bij Etten-Leur liggen Rucphen (6,8 km), Halderberge (8,4 km), Breda (9,8 km), Zundert (11 km), Moerdijk (12 km).