Hilvarenbeek: bevolking en statistieken
Hilvarenbeek telt 16.315 inwoners (2026) op 94,8 km², oftewel 172 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 302 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,6% tussen 2016 en 2026.
- 16.315 inwoners
- 94,8 km²
- 172 inw./km²
- 19 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Hilvarenbeek op rang 52 qua bevolking.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 1,2% in Hilvarenbeek, tegenover gemiddeld 2,9% in Noord-Brabant en 3,5% voor het hele land.
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner: 5.447 Wp in Hilvarenbeek, tegenover gemiddeld 1.877 Wp in Noord-Brabant en 1.605 Wp voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,6% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.039 kWh per jaar.
Hilvarenbeek in cijfers
Hilvarenbeek op de kaart
De naburige gemeenten
- Goirle6,1 km · 24.886
- Tilburg8,6 km · 230.746
- Oisterwijk12 km · 33.356
- Oirschot12 km · 19.801
- Reusel-De Mierden14 km · 13.729
- Bladel14 km · 21.046
- Baarle-Nassau15 km · 7.256
- Loon op Zand16 km · 24.111
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Hilvarenbeek
Hilvarenbeek telde 15.164 inwoners in 2016 en 16.315 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 15.698 |
| 2022 | 15.810 |
| 2023 | 15.949 |
| 2024 | 15.961 |
| 2025 | 16.149 |
| 2026 | 16.315 |
Wist u dat?
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Koopwoningen”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.283 voetbalvelden.
- 3,1 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Goirle (24.886 inwoners), op 6,1 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.156 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Hilvarenbeek
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,3% | 22,0% | 23,6% | rang 102 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,4% | 14,4% | 14,8% | rang 207 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,4 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 91 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 11,3 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 59 van 342 |
Wonen
| Indicator | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 7.172 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 302 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 10,5% | 10,8% | 13,1% | rang 222 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 24,0% | 21,5% | 19,9% | rang 70 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 87,1% | 74,1% | 79,5% | rang 46 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 75,1% | 61,6% | 66,7% | rang 21 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 14,3% | 26,6% | 23,7% | rang 320 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 522.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 62 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 21,7 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 100 van 341 |
Energie
| Indicator | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 990 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 58 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.210 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 23 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 13% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 46% | 42% | 46% | rang 168 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 13% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,7% | 84,3% | 90,3% | rang 188 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.640 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 44 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 5.447 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 12 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 230,9 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 149 van 342 |
Economie
| Indicator | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 70.700 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 70 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.660 | 375.525 | 2.612.530 | rang 283 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 163,0 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 46 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,6% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,2% | 2,9% | 2,3% | rang 328 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 570 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 37 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 12,2 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 47 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,1 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 29,4% | 37,2% | 33,3% | rang 295 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 45,0 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 53 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 14,6 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 102 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,3 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 85 van 342 |
Milieu
| Indicator | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 446 kg | 457 kg | 468 kg | rang 218 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 6,9% | 28,1% | 16,8% | rang 311 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 59,3% | 50,6% | 58,8% | rang 167 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 29,7% | 16,0% | 11,7% | rang 62 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,3 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 118 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 34,3% | 32,2% | 28,5% | rang 83 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Hilvarenbeek
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,7% in 2022, tegenover 91,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
5.447 Wp in 2025, tegenover 690 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
230,9 ‰ in 2025, tegenover 72,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
45,0 ‰ in 2025, tegenover 34,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
14,6 ‰ in 2025, tegenover 16,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Hilvarenbeek
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,6 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,5 |
| april | 129 | 10,1 |
| mei | 156 | 14,0 |
| juni | 166 | 17,4 |
| juli | 162 | 19,0 |
| augustus | 137 | 18,2 |
| september | 101 | 15,6 |
| oktober | 59 | 12,0 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Hilvarenbeek
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,6% ×1,0
- Handel12,4% ×1,0
- Bouwnijverheid10,5% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg10,5% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij9,9% ×3,2
- Overige dienstverlening5,3% ×1,0
- Cultuur, sport en recreatie4,9% ×0,9
- Onderwijs4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hilvarenbeek?
Hilvarenbeek telt 16.315 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 302 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hilvarenbeek?
Hilvarenbeek beslaat 94,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 172 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hilvarenbeek?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Hilvarenbeek van 15.164 naar 16.315, oftewel +7,6%.
Waar ligt Hilvarenbeek?
Hilvarenbeek ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,486, lengtegraad 5,137.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Hilvarenbeek?
In Hilvarenbeek bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 1,2% (2026), rang 328 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner: wat is de waarde in Hilvarenbeek?
In Hilvarenbeek bedraagt de indicator “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner” 5.447 Wp (2025), rang 12 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.707 Wp.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Hilvarenbeek?
In Hilvarenbeek produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.039 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hilvarenbeek?
Het dichtst bij Hilvarenbeek liggen Goirle (6,1 km), Tilburg (8,6 km), Oisterwijk (12 km), Oirschot (12 km), Reusel-De Mierden (14 km).