Eersel: bevolking en statistieken
Eersel telt 20.537 inwoners (2026) op 82,5 km², oftewel 249 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 273 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +10,7% tussen 2016 en 2026.
- 20.537 inwoners
- 82,5 km²
- 249 inw./km²
- 30 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Eersel op rang 44 qua bevolking.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 1,2% in Eersel, tegenover gemiddeld 2,9% in Noord-Brabant en 3,5% voor het hele land.
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: 18% in Eersel, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Brabant en 10% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,6% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.042 kWh per jaar.
Eersel in cijfers
Eersel op de kaart
De naburige gemeenten
- Bergeijk5,1 km · 19.436
- Bladel6,9 km · 21.046
- Veldhoven9,1 km · 47.918
- Waalre9,7 km · 17.864
- Valkenswaard10 km · 31.920
- Reusel-De Mierden11 km · 13.729
- Eindhoven15 km · 249.783
- Oirschot16 km · 19.801
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Eersel
Eersel telde 18.551 inwoners in 2016 en 20.537 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 19.528 |
| 2022 | 19.823 |
| 2023 | 20.004 |
| 2024 | 20.199 |
| 2025 | 20.389 |
| 2026 | 20.537 |
Wist u dat?
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.549 voetbalvelden.
- 2,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Bergeijk, op 5,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Veldhoven (47.918 inwoners), op 9,1 km.
Alle indicatoren van Eersel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Eersel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,4% | 22,0% | 23,6% | rang 98 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,9% | 14,4% | 14,8% | rang 153 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,3 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 170 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 10,8 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 69 van 342 |
Wonen
| Indicator | Eersel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 8.888 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 274 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 7,7% | 10,8% | 13,1% | rang 280 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 24,7% | 21,5% | 19,9% | rang 60 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 83,1% | 74,1% | 79,5% | rang 122 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 73,8% | 61,6% | 66,7% | rang 42 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 16,5% | 26,6% | 23,7% | rang 300 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 539.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 53 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 23,9 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 84 van 341 |
Energie
| Indicator | Eersel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 980 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 67 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.280 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 17 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 9% | 13% | 7% | rang 74 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 52% | 42% | 46% | rang 91 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 18% | 13% | 12% | rang 14 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 88,8% | 84,3% | 90,3% | rang 218 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.780 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 20 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.076 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 121 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 249,5 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 87 van 342 |
Economie
| Indicator | Eersel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 73.400 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 45 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.180 | 375.525 | 2.612.530 | rang 248 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 154,8 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 70 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Eersel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,6% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,2% | 2,9% | 2,3% | rang 328 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Eersel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 563 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 45 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 15,2 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 29 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Eersel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,1 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,3% | 37,2% | 33,3% | rang 236 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 30,8 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 171 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 14,4 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 104 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,6 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 42 van 342 |
Milieu
| Indicator | Eersel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 371 kg | 457 kg | 468 kg | rang 314 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 10,9% | 28,1% | 16,8% | rang 245 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 60,1% | 50,6% | 58,8% | rang 164 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 25,2% | 16,0% | 11,7% | rang 78 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Eersel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,8 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 34 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Eersel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 31,5% | 32,2% | 28,5% | rang 119 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Eersel
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
88,8% in 2022, tegenover 92,0% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.076 Wp in 2025, tegenover 763 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
249,5 ‰ in 2025, tegenover 81,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
30,8 ‰ in 2025, tegenover 32,0 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
14,4 ‰ in 2025, tegenover 12,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Eersel
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,6 |
| februari | 40 | 4,1 |
| maart | 83 | 6,6 |
| april | 128 | 10,3 |
| mei | 157 | 14,1 |
| juni | 167 | 17,6 |
| juli | 164 | 19,1 |
| augustus | 138 | 18,4 |
| september | 101 | 15,7 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 30 | 7,4 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Eersel
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,6% ×1,0
- Handel12,3% ×0,9
- Bouwnijverheid12,1% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg10,5% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij6,9% ×2,3
- Overige dienstverlening5,7% ×1,1
- Industrie5,5% ×1,6
- Onderwijs5,0% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Eersel?
Eersel telt 20.537 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 273 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Eersel?
Eersel beslaat 82,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 249 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Eersel?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Eersel van 18.551 naar 20.537, oftewel +10,7%.
Waar ligt Eersel?
Eersel ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,357, lengtegraad 5,315.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Eersel?
In Eersel bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 1,2% (2026), rang 328 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: wat is de waarde in Eersel?
In Eersel bedraagt de indicator “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd” 18% (2025), rang 14 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 12%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Eersel?
In Eersel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.042 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Eersel?
Het dichtst bij Eersel liggen Bergeijk (5,1 km), Bladel (6,9 km), Veldhoven (9,1 km), Waalre (9,7 km), Valkenswaard (10 km).