Pijnacker-Nootdorp: bevolking en statistieken
Pijnacker-Nootdorp telt 58.741 inwoners (2026) op 37,0 km², oftewel 1.590 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 77 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +13,2% tussen 2016 en 2026.
- 58.741 inwoners
- 37,0 km²
- 1.590 inw./km²
- −2 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Pijnacker-Nootdorp op rang 20 qua bevolking.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 47,8% in Pijnacker-Nootdorp, tegenover gemiddeld 20,3% in Zuid-Holland en 20,4% voor het hele land.
Eenpersoonshuishoudens: 26,5% in Pijnacker-Nootdorp, tegenover gemiddeld 40,7% in Zuid-Holland en 39,3% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.058 kWh per jaar.
Pijnacker-Nootdorp in cijfers
Pijnacker-Nootdorp op de kaart
De naburige gemeenten
- Delft4,4 km · 110.089
- Rijswijk (ZH.)6,0 km · 61.857
- Zoetermeer6,3 km · 130.836
- Leidschendam-Voorburg6,7 km · 78.916
- Lansingerland7,1 km · 66.633
- 's-Gravenhage9,0 km · 569.468
- Rotterdam9,1 km · 673.804
- Voorschoten11 km · 25.975
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Agglomeratie 's-Gravenhage (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Pijnacker-Nootdorp
Pijnacker-Nootdorp telde 51.894 inwoners in 2016 en 58.741 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 55.674 |
| 2022 | 56.572 |
| 2023 | 57.672 |
| 2024 | 57.932 |
| 2025 | 58.126 |
| 2026 | 58.741 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Zuid-Holland voor de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000”.
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Eenpersoonshuishoudens”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.175 voetbalvelden.
- 2,9 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Delft (110.089 inwoners), op 4,4 km.
Alle indicatoren van Pijnacker-Nootdorp
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 16,9% | 19,5% | 23,6% | rang 329 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 17,2% | 15,5% | 14,8% | rang 34 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 2,1 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 38 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 1,3 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 283 van 342 |
Wonen
| Indicator | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 22.893 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 95 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 5,3% | 19,8% | 13,1% | rang 314 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 47,8% | 20,3% | 19,9% | rang 1 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 75,6% | 49,2% | 79,5% | rang 216 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 71,6% | 53,3% | 66,7% | rang 78 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 19,7% | 31,1% | 23,7% | rang 250 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 573.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 30 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 25,3 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 61 van 341 |
Energie
| Indicator | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 660 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 322 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.820 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 163 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 20% | 13% | 7% | rang 20 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 49% | 28% | 46% | rang 133 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 8% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 78,6% | 78,8% | 90,3% | rang 305 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 10,4% | 7,7% | 0,1% | rang 22 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.230 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 176 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.243 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 246 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 212,9 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 203 van 342 |
Economie
| Indicator | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 76.800 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 25 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 7.765 | 563.040 | 2.612.530 | rang 80 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 132,2 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 192 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,5% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,6% | 4,1% | 2,3% | rang 296 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 438 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 296 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 4,6 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 170 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,5 personen | 2,1 | 2,2 | rang 7 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 26,5% | 40,7% | 33,3% | rang 337 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 29,5 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 192 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 12,8 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 135 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 2,3 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 158 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 2,8 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 156 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,1 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 134 van 342 |
Milieu
| Indicator | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 384 kg | 421 kg | 468 kg | rang 300 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 30,9% | 52,0% | 16,8% | rang 89 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 56,1% | 28,5% | 58,8% | rang 186 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 7,8% | 7,6% | 11,7% | rang 219 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 40,3% | 33,2% | 28,5% | rang 46 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Pijnacker-Nootdorp
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
78,6% in 2022, tegenover 82,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
10,4% in 2022, tegenover 10,9% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.243 Wp in 2025, tegenover 402 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
212,9 ‰ in 2025, tegenover 66,8 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
29,5 ‰ in 2025, tegenover 30,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
12,8 ‰ in 2025, tegenover 14,1 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,3 ‰ in 2025, tegenover 2,8 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
2,8 ‰ in 2025, tegenover 2,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Pijnacker-Nootdorp
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 4,2 |
| februari | 40 | 4,3 |
| maart | 84 | 6,4 |
| april | 132 | 9,7 |
| mei | 162 | 13,3 |
| juni | 169 | 16,6 |
| juli | 165 | 18,3 |
| augustus | 138 | 17,9 |
| september | 97 | 15,6 |
| oktober | 56 | 12,2 |
| november | 27 | 7,8 |
| december | 18 | 5,2 |
Economische sectoren: Pijnacker-Nootdorp
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten24,2% ×1,2
- Handel11,2% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg10,5% ×1,0
- Bouwnijverheid10,1% ×1,0
- Onderwijs7,6% ×1,3
- Informatie en communicatie6,2% ×1,2
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,8% ×1,1
- Overige dienstverlening4,8% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Pijnacker-Nootdorp?
Pijnacker-Nootdorp telt 58.741 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 77 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Pijnacker-Nootdorp?
Pijnacker-Nootdorp beslaat 37,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.590 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Pijnacker-Nootdorp?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Pijnacker-Nootdorp van 51.894 naar 58.741, oftewel +13,2%.
Waar ligt Pijnacker-Nootdorp?
Pijnacker-Nootdorp ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Agglomeratie 's-Gravenhage (COROP-gebied). Breedtegraad 52,032, lengtegraad 4,415.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Pijnacker-Nootdorp?
In Pijnacker-Nootdorp bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 47,8% (2024), rang 1 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Eenpersoonshuishoudens: wat is de waarde in Pijnacker-Nootdorp?
In Pijnacker-Nootdorp bedraagt de indicator “Eenpersoonshuishoudens” 26,5% (2025), rang 337 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 33,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Pijnacker-Nootdorp?
In Pijnacker-Nootdorp produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.058 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Pijnacker-Nootdorp?
Het dichtst bij Pijnacker-Nootdorp liggen Delft (4,4 km), Rijswijk (ZH.) (6,0 km), Zoetermeer (6,3 km), Leidschendam-Voorburg (6,7 km), Lansingerland (7,1 km).