Midden-Delfland: bevolking en statistieken
Midden-Delfland telt 19.355 inwoners (2026) op 47,3 km², oftewel 410 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 283 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,6% tussen 2016 en 2026.
- 19.355 inwoners
- 47,3 km²
- 410 inw./km²
- −2 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Midden-Delfland op rang 49 qua bevolking.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: 84.600 € in Midden-Delfland, tegenover gemiddeld 62.019 € in Zuid-Holland en 61.843 € voor het hele land.
Eenpersoonshuishoudens: 28,8% in Midden-Delfland, tegenover gemiddeld 40,7% in Zuid-Holland en 39,3% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,0% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Midden-Delfland in cijfers
Midden-Delfland op de kaart
De naburige gemeenten
- Maassluis5,6 km · 37.125
- Vlaardingen6,1 km · 77.480
- Delft6,8 km · 110.089
- Rotterdam8,1 km · 673.804
- Schiedam8,5 km · 81.931
- Rijswijk (ZH.)9,5 km · 61.857
- Westland10 km · 118.874
- Pijnacker-Nootdorp11 km · 58.741
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Delft en Westland (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Midden-Delfland
Midden-Delfland telde 18.873 inwoners in 2016 en 19.355 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 19.414 |
| 2022 | 19.484 |
| 2023 | 19.472 |
| 2024 | 19.377 |
| 2025 | 19.423 |
| 2026 | 19.355 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Zuid-Holland voor de indicator “Koopwoningen”.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Eenpersoonshuishoudens”: lager dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.620 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Maassluis (37.125 inwoners), op 5,6 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.268 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Midden-Delfland
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Midden-Delfland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,9% | 19,5% | 23,6% | rang 210 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,3% | 15,5% | 14,8% | rang 60 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,6 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 140 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 3,0 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 250 van 342 |
Wonen
| Indicator | Midden-Delfland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 8.145 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 287 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 11,4% | 19,8% | 13,1% | rang 201 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 26,6% | 20,3% | 19,9% | rang 39 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 76,4% | 49,2% | 79,5% | rang 206 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 73,2% | 53,3% | 66,7% | rang 51 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,5% | 31,1% | 23,7% | rang 220 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 546.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 46 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 10,3 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 277 van 341 |
Energie
| Indicator | Midden-Delfland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 790 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 259 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.710 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 214 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 13% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 50% | 28% | 46% | rang 116 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 9% | 8% | 12% | rang 256 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,9% | 78,8% | 90,3% | rang 181 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 5,2% | 7,7% | 0,1% | rang 41 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.380 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 121 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.284 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 105 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 228,1 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 159 van 342 |
Economie
| Indicator | Midden-Delfland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 84.600 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 10 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.850 | 563.040 | 2.612.530 | rang 271 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 147,2 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 103 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Midden-Delfland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,1% | 1,5% | 1,5% | rang 296 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,9% | 4,1% | 2,3% | rang 241 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Midden-Delfland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 463 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 262 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 6,4 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 132 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Midden-Delfland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,1 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 28,8% | 40,7% | 33,3% | rang 310 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 31,8 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 151 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,0 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 231 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Midden-Delfland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 411 kg | 421 kg | 468 kg | rang 273 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 13,0% | 52,0% | 16,8% | rang 210 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 79,5% | 28,5% | 58,8% | rang 51 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 2,2% | 7,6% | 11,7% | rang 303 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Midden-Delfland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Midden-Delfland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 37,5% | 33,2% | 28,5% | rang 59 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Midden-Delfland
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,9% in 2022, tegenover 92,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
5,2% in 2022, tegenover 2,9% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.284 Wp in 2025, tegenover 401 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
228,1 ‰ in 2025, tegenover 90,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
31,8 ‰ in 2025, tegenover 29,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,0 ‰ in 2025, tegenover 11,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Midden-Delfland
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 4,4 |
| februari | 40 | 4,4 |
| maart | 85 | 6,5 |
| april | 134 | 9,8 |
| mei | 163 | 13,3 |
| juni | 171 | 16,6 |
| juli | 166 | 18,4 |
| augustus | 138 | 18,0 |
| september | 97 | 15,8 |
| oktober | 56 | 12,3 |
| november | 27 | 8,0 |
| december | 18 | 5,4 |
Economische sectoren: Midden-Delfland
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten24,0% ×1,2
- Handel10,7% ×0,8
- Gezondheids- en welzijnszorg9,6% ×0,9
- Bouwnijverheid9,5% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij7,2% ×2,3
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,4% ×1,0
- Onderwijs4,9% ×0,8
- Cultuur, sport en recreatie4,6% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Midden-Delfland?
Midden-Delfland telt 19.355 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 283 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Midden-Delfland?
Midden-Delfland beslaat 47,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 410 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Midden-Delfland?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Midden-Delfland van 18.873 naar 19.355, oftewel +2,6%.
Waar ligt Midden-Delfland?
Midden-Delfland ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Delft en Westland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,962, lengtegraad 4,300.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: wat is de waarde in Midden-Delfland?
In Midden-Delfland bedraagt de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden” 84.600 € (2024), rang 10 van de 336 gemeenten; de mediaan van het land is 63.450 €.
Eenpersoonshuishoudens: wat is de waarde in Midden-Delfland?
In Midden-Delfland bedraagt de indicator “Eenpersoonshuishoudens” 28,8% (2025), rang 310 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 33,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Midden-Delfland?
In Midden-Delfland produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Midden-Delfland?
Het dichtst bij Midden-Delfland liggen Maassluis (5,6 km), Vlaardingen (6,1 km), Delft (6,8 km), Rotterdam (8,1 km), Schiedam (8,5 km).