Dongen: bevolking en statistieken
Dongen telt 27.673 inwoners (2026) op 29,2 km², oftewel 946 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 208 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,9% tussen 2016 en 2026.
- 27.673 inwoners
- 29,2 km²
- 946 inw./km²
- 7 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Dongen op rang 32 qua bevolking.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): 17,1 ‰ in Dongen, tegenover gemiddeld 8,1 ‰ in Noord-Brabant en 6,0 ‰ voor het hele land.
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: 17% in Dongen, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Brabant en 10% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.047 kWh per jaar.
Dongen in cijfers
Dongen op de kaart
De naburige gemeenten
- Oosterhout6,3 km · 58.726
- Gilze en Rijen7,2 km · 28.437
- Loon op Zand9,1 km · 24.111
- Geertruidenberg10 km · 21.914
- Waalwijk11 km · 51.635
- Breda12 km · 190.204
- Drimmelen13 km · 28.402
- Tilburg13 km · 230.746
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Dongen
Dongen telde 25.413 inwoners in 2016 en 27.673 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 26.368 |
| 2022 | 26.483 |
| 2023 | 27.200 |
| 2024 | 27.095 |
| 2025 | 27.495 |
| 2026 | 27.673 |
Wist u dat?
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.095 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Oosterhout (58.726 inwoners), op 6,3 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.188 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Dongen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Dongen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,1% | 22,0% | 23,6% | rang 200 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,8% | 14,4% | 14,8% | rang 166 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,4 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 217 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 17,1 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 19 van 342 |
Wonen
| Indicator | Dongen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.988 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 211 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 11,0% | 10,8% | 13,1% | rang 209 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,1% | 21,5% | 19,9% | rang 90 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 82,5% | 74,1% | 79,5% | rang 130 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 69,8% | 61,6% | 66,7% | rang 121 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 20,6% | 26,6% | 23,7% | rang 243 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 423.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 196 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 19,8 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 126 van 341 |
Energie
| Indicator | Dongen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 820 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 240 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.960 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 112 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 12% | 13% | 7% | rang 47 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 43% | 42% | 46% | rang 210 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 17% | 13% | 12% | rang 19 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 26 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 41 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 90,5% | 84,3% | 90,3% | rang 158 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 1,3% | 5,8% | 0,1% | rang 75 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.250 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 166 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.070 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 122 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 200,1 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 229 van 342 |
Economie
| Indicator | Dongen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 62.600 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 184 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.420 | 375.525 | 2.612.530 | rang 227 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 123,6 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 258 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Dongen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,6% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,1% | 2,9% | 2,3% | rang 202 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Dongen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 532 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 126 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 7,9 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 98 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Dongen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,8% | 37,2% | 33,3% | rang 184 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 25,2 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 252 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,5 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 215 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Dongen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 578 kg | 457 kg | 468 kg | rang 58 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 28,6% | 28,1% | 16,8% | rang 105 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 65,4% | 50,6% | 58,8% | rang 140 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 1,4% | 16,0% | 11,7% | rang 320 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Dongen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,5 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 73 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Dongen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,4% | 32,2% | 28,5% | rang 198 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Dongen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
90,5% in 2022, tegenover 93,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
1,3% in 2022, tegenover 0,2% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.070 Wp in 2025, tegenover 292 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
200,1 ‰ in 2025, tegenover 62,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
25,2 ‰ in 2025, tegenover 25,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,5 ‰ in 2025, tegenover 7,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Dongen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,8 |
| februari | 40 | 4,1 |
| maart | 84 | 6,5 |
| april | 130 | 10,1 |
| mei | 157 | 13,8 |
| juni | 167 | 17,2 |
| juli | 161 | 18,8 |
| augustus | 137 | 18,1 |
| september | 100 | 15,6 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 29 | 7,5 |
| december | 19 | 4,8 |
Economische sectoren: Dongen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,3% ×1,0
- Handel14,3% ×1,1
- Bouwnijverheid10,9% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg8,9% ×0,8
- Overige dienstverlening7,4% ×1,4
- Onderwijs5,5% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,1% ×0,9
- Industrie4,7% ×1,3
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Dongen?
Dongen telt 27.673 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 208 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Dongen?
Dongen beslaat 29,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 946 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Dongen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Dongen van 25.413 naar 27.673, oftewel +8,9%.
Waar ligt Dongen?
Dongen ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,626, lengtegraad 4,943.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): wat is de waarde in Dongen?
In Dongen bedraagt de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)” 17,1 ‰ (2024), rang 19 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 6,5 ‰.
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: wat is de waarde in Dongen?
In Dongen bedraagt de indicator “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd” 17% (2025), rang 19 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 12%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Dongen?
In Dongen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.047 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Dongen?
Het dichtst bij Dongen liggen Oosterhout (6,3 km), Gilze en Rijen (7,2 km), Loon op Zand (9,1 km), Geertruidenberg (10 km), Waalwijk (11 km).