Wonen · 2024
Eengezinswoningen: de ranglijst van de gemeenten
Eengezinswoningen: Rozendaal staat bovenaan met 97,9% en Amsterdam sluit de rij met 12,4%. De mediaan van de 342 gemeenten is 79,5%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Eengezinswoningen |
|---|---|---|---|
| 1 | Rozendaal | Gelderland | 97,9% |
| 2 | Bergen (L.) | Limburg | 92,9% |
| 3 | Buren | Gelderland | 92,2% |
| 3 | Borsele | Zeeland | 92,2% |
| 5 | Borger-Odoorn | Drenthe | 91,3% |
| 6 | Rucphen | Noord-Brabant | 91,2% |
| 7 | Maasdriel | Gelderland | 91,1% |
| 8 | Aa en Hunze | Drenthe | 91,0% |
| 8 | Neder-Betuwe | Gelderland | 91,0% |
| 10 | Westerveld | Drenthe | 90,4% |
| 11 | Kapelle | Zeeland | 90,3% |
| 12 | Roerdalen | Limburg | 90,2% |
| 12 | Dantumadiel | Fryslân | 90,2% |
| 12 | De Fryske Marren | Fryslân | 90,2% |
| 15 | Ooststellingwerf | Fryslân | 89,8% |
| 15 | Cranendonck | Noord-Brabant | 89,8% |
| 15 | Westerkwartier | Groningen | 89,8% |
| 18 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 89,7% |
| 18 | West Betuwe | Gelderland | 89,7% |
| 20 | Waadhoeke | Fryslân | 89,6% |
| 21 | Hulst | Zeeland | 89,5% |
| 21 | Het Hogeland | Groningen | 89,5% |
| 23 | Schouwen-Duiveland | Zeeland | 89,0% |
| 23 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 89,0% |
| 25 | Tholen | Zeeland | 88,9% |
| 26 | Noord-Beveland | Zeeland | 88,8% |
| 26 | Hollands Kroon | Noord-Holland | 88,8% |
| 28 | Noardeast-Fryslân | Fryslân | 88,5% |
| 29 | Stede Broec | Noord-Holland | 88,4% |
| 30 | Pekela | Groningen | 88,3% |
| 31 | Midden-Drenthe | Drenthe | 88,1% |
| 32 | Weststellingwerf | Fryslân | 87,9% |
| 33 | Tynaarlo | Drenthe | 87,8% |
| 34 | Eemnes | Utrecht | 87,7% |
| 35 | Laarbeek | Noord-Brabant | 87,6% |
| 35 | Bernheze | Noord-Brabant | 87,6% |
| 37 | Drechterland | Noord-Holland | 87,5% |
| 37 | Nederweert | Limburg | 87,5% |
| 37 | Leudal | Limburg | 87,5% |
| 40 | Tytsjerksteradiel | Fryslân | 87,4% |
| 40 | Boekel | Noord-Brabant | 87,4% |
| 40 | Horst aan de Maas | Limburg | 87,4% |
| 40 | Molenlanden | Zuid-Holland | 87,4% |
| 44 | Veere | Zeeland | 87,3% |
| 45 | Zwartewaterland | Overijssel | 87,2% |
| 46 | Brummen | Gelderland | 87,1% |
| 46 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 87,1% |
| 48 | Achtkarspelen | Fryslân | 87,0% |
| 48 | Woensdrecht | Noord-Brabant | 87,0% |
| 50 | Voerendaal | Limburg | 86,9% |
| 51 | Maasgouw | Limburg | 86,7% |
| 51 | Drimmelen | Noord-Brabant | 86,7% |
| 53 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 86,6% |
| 53 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 86,6% |
| 53 | Altena | Noord-Brabant | 86,6% |
| 56 | Nieuwkoop | Zuid-Holland | 86,5% |
| 57 | Coevorden | Drenthe | 86,4% |
| 57 | Overbetuwe | Gelderland | 86,4% |
| 59 | Halderberge | Noord-Brabant | 86,3% |
| 59 | Bergeijk | Noord-Brabant | 86,3% |
| 61 | Dalfsen | Overijssel | 86,2% |
| 61 | Blaricum | Noord-Holland | 86,2% |
| 61 | Zundert | Noord-Brabant | 86,2% |
| 64 | Duiven | Gelderland | 86,1% |
| 64 | Reimerswaal | Zeeland | 86,1% |
| 64 | Moerdijk | Noord-Brabant | 86,1% |
| 67 | Medemblik | Noord-Holland | 86,0% |
| 67 | De Wolden | Drenthe | 86,0% |
| 69 | Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | 85,9% |
| 69 | Gennep | Limburg | 85,9% |
| 71 | Raalte | Overijssel | 85,8% |
| 71 | Westervoort | Gelderland | 85,8% |
| 71 | Zaltbommel | Gelderland | 85,8% |
| 71 | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | 85,8% |
| 71 | Someren | Noord-Brabant | 85,8% |
| 76 | Dronten | Flevoland | 85,7% |
| 76 | Steenbergen | Noord-Brabant | 85,7% |
| 78 | Noordenveld | Drenthe | 85,6% |
| 79 | Opsterland | Fryslân | 85,4% |
| 79 | Edam-Volendam | Noord-Holland | 85,4% |
| 79 | West Maas en Waal | Gelderland | 85,4% |
| 79 | Peel en Maas | Limburg | 85,4% |
| 83 | Renswoude | Utrecht | 85,2% |
| 83 | Westerwolde | Groningen | 85,2% |
| 85 | Noordoostpolder | Flevoland | 85,1% |
| 85 | Asten | Noord-Brabant | 85,1% |
| 85 | Twenterand | Overijssel | 85,1% |
| 88 | Oldebroek | Gelderland | 85,0% |
| 88 | Lopik | Utrecht | 85,0% |
| 90 | Baarle-Nassau | Noord-Brabant | 84,9% |
| 90 | Dinkelland | Overijssel | 84,9% |
| 90 | Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | 84,9% |
| 93 | Gemert-Bakel | Noord-Brabant | 84,8% |
| 94 | Olst-Wijhe | Overijssel | 84,7% |
| 95 | Hardenberg | Overijssel | 84,6% |
| 95 | Deurne | Noord-Brabant | 84,6% |
| 95 | Heusden | Noord-Brabant | 84,6% |
| 95 | Oude IJsselstreek | Gelderland | 84,6% |
| 99 | Scherpenzeel | Gelderland | 84,5% |
| 99 | Steenwijkerland | Overijssel | 84,5% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Eengezinswoningen |
|---|---|---|---|
| 327 | Amstelveen | Noord-Holland | 47,5% |
| 329 | Zandvoort | Noord-Holland | 47,1% |
| 330 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 44,5% |
| 331 | Utrecht | Utrecht | 41,2% |
| 332 | Leiden | Zuid-Holland | 39,1% |
| 333 | Groningen | Groningen | 38,7% |
| 334 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 38,5% |
| 335 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 37,8% |
| 336 | Diemen | Noord-Holland | 35,6% |
| 337 | Schiedam | Zuid-Holland | 32,2% |
| 338 | Delft | Zuid-Holland | 32,1% |
| 339 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 29,2% |
| 340 | Rotterdam | Zuid-Holland | 25,3% |
| 341 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 21,2% |
| 342 | Amsterdam | Noord-Holland | 12,4% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Drenthe80,9%
- Zeeland80,1%
- Fryslân80,0%
- Flevoland76,2%
- Overijssel74,8%
- Noord-Brabant74,1%
- Gelderland73,5%
- Limburg72,3%
- Groningen65,2%
- Utrecht61,5%
- Noord-Holland50,2%
- Zuid-Holland49,2%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Eengezinswoningen”?
Rozendaal staat bovenaan voor “Eengezinswoningen”, met 97,9%.
Wat is de mediane waarde van “Eengezinswoningen”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is 79,5%.