Provincie
Gelderland: de gemeenten in cijfers
Gelderland (provincie) telt 51 gemeenten en 2.173.349 inwoners op 4.956 km², oftewel 438 inwoners per km². Bevolking: +4,9% tussen 2019 en 2026.
- 2.173.349 inwoners
- 51 gemeenten
- 4.956 km²
- 438 inw./km²
Kaart en records: Gelderland
De COROP-gebieden: Gelderland
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| COROP-gebied | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arnhem/Nijmegen (COROP-gebied) | 774.322 | +5,3% | 867,4 inw./km² | 892,7 km² | 21,4% | 13,9% |
| Veluwe (COROP-gebied) | 731.993 | +8,9% | 400,4 inw./km² | 1.828 km² | 21,7% | 16,3% |
| Achterhoek (COROP-gebied) | 408.877 | +2,4% | 264,8 inw./km² | 1.544 km² | 26,5% | 13,4% |
| Zuidwest-Gelderland (COROP-gebied) | 258.157 | +5,8% | 373,5 inw./km² | 691,1 km² | 21,1% | 16,0% |
Alle gemeenten in Gelderland
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nijmegen | 189.871 | +10,3% | 3.615 inw./km² | 52,5 km² | 17,2% | 13,0% |
| Arnhem | 171.822 | +11,7% | 1.759 inw./km² | 97,7 km² | 16,6% | 14,5% |
| Apeldoorn | 169.212 | +6,4% | 497,9 inw./km² | 339,9 km² | 22,9% | 14,7% |
| Ede | 125.331 | +11,5% | 394,0 inw./km² | 318,1 km² | 20,0% | 17,4% |
| Barneveld | 63.926 | +15,3% | 363,5 inw./km² | 175,9 km² | 18,1% | 21,3% |
| Doetinchem | 60.466 | +6,4% | 765,0 inw./km² | 79,0 km² | 23,3% | 14,4% |
| West Betuwe | 53.445 | +5,4% | 248,1 inw./km² | 215,4 km² | 21,3% | 16,0% |
| Harderwijk | 50.655 | +10,2% | 1.302 inw./km² | 38,9 km² | 20,4% | 16,0% |
| Zutphen | 49.292 | +4,9% | 1.205 inw./km² | 40,9 km² | 25,8% | 13,3% |
| Overbetuwe | 49.266 | +4,8% | 452,8 inw./km² | 108,8 km² | 22,1% | 16,0% |
| Lingewaard | 47.802 | +4,0% | 774,2 inw./km² | 61,7 km² | 24,7% | 14,6% |
| Nijkerk | 46.283 | +12,3% | 667,6 inw./km² | 69,3 km² | 20,3% | 16,9% |
| Zevenaar | 45.570 | +5,0% | 494,3 inw./km² | 92,2 km² | 25,6% | 13,9% |
| Berkelland | 43.986 | −1,0% | 170,5 inw./km² | 258,0 km² | 27,8% | 12,8% |
| Rheden | 43.849 | +0,1% | 537,4 inw./km² | 81,6 km² | 27,4% | 13,1% |
| Wageningen | 42.779 | +13,1% | 1.408 inw./km² | 30,4 km² | 17,6% | 11,3% |
| Tiel | 42.524 | +2,4% | 1.295 inw./km² | 32,8 km² | 20,4% | 14,3% |
| Wijchen | 42.106 | +3,2% | 638,0 inw./km² | 66,0 km² | 23,8% | 14,0% |
| Oude IJsselstreek | 39.596 | −0,2% | 291,3 inw./km² | 135,9 km² | 26,9% | 12,9% |
| Montferland | 37.014 | +5,2% | 350,2 inw./km² | 105,7 km² | 25,6% | 13,5% |
| Bronckhorst | 35.983 | −1,4% | 126,9 inw./km² | 283,5 km² | 29,8% | 12,0% |
| Berg en Dal | 35.700 | +3,3% | 415,5 inw./km² | 85,9 km² | 27,3% | 13,2% |
| Lochem | 34.213 | +2,6% | 160,7 inw./km² | 212,9 km² | 30,7% | 12,8% |
| Epe | 33.786 | +4,7% | 216,4 inw./km² | 156,1 km² | 27,2% | 14,3% |
| Renkum | 31.356 | +0,3% | 682,2 inw./km² | 46,0 km² | 30,5% | 12,5% |
| Zaltbommel | 30.687 | +11,4% | 391,6 inw./km² | 78,4 km² | 19,6% | 17,0% |
| Culemborg | 30.413 | +10,0% | 1.040 inw./km² | 29,2 km² | 21,4% | 16,5% |
| Oost Gelre | 29.868 | +1,1% | 271,9 inw./km² | 109,8 km² | 25,6% | 14,4% |
| Nunspeet | 29.688 | +10,6% | 230,6 inw./km² | 128,7 km² | 22,1% | 18,4% |
| Winterswijk | 29.289 | +1,2% | 212,1 inw./km² | 138,1 km² | 26,0% | 13,6% |
| Ermelo | 28.199 | +6,4% | 329,3 inw./km² | 85,6 km² | 25,1% | 14,8% |
| Buren | 28.095 | +7,2% | 210,3 inw./km² | 133,6 km² | 22,7% | 14,7% |
| Aalten | 27.608 | +2,6% | 286,0 inw./km² | 96,5 km² | 25,1% | 14,5% |
| Beuningen | 26.868 | +6,2% | 627,0 inw./km² | 42,9 km² | 23,1% | 15,3% |
| Maasdriel | 26.225 | +8,9% | 398,4 inw./km² | 65,8 km² | 21,8% | 14,5% |
| Neder-Betuwe | 25.925 | +12,5% | 432,8 inw./km² | 59,9 km² | 18,2% | 21,0% |
| Voorst | 25.569 | +6,6% | 208,0 inw./km² | 122,9 km² | 26,6% | 15,5% |
| Putten | 25.170 | +2,7% | 295,4 inw./km² | 85,2 km² | 22,6% | 16,4% |
| Duiven | 24.852 | −2,3% | 733,1 inw./km² | 33,9 km² | 23,6% | 13,6% |
| Oldebroek | 24.535 | +6,2% | 251,1 inw./km² | 97,7 km² | 21,5% | 17,0% |
| Elburg | 24.039 | +4,8% | 376,7 inw./km² | 63,8 km² | 21,6% | 17,1% |
| Brummen | 21.562 | +3,0% | 257,9 inw./km² | 83,6 km² | 27,7% | 12,9% |
| West Maas en Waal | 20.843 | +11,5% | 274,5 inw./km² | 75,9 km² | 23,9% | 14,5% |
| Druten | 20.019 | +8,8% | 536,6 inw./km² | 37,3 km² | 22,4% | 14,0% |
| Heerde | 19.325 | +4,1% | 246,1 inw./km² | 78,5 km² | 26,1% | 14,9% |
| Heumen | 16.978 | +3,8% | 427,4 inw./km² | 39,7 km² | 27,1% | 14,3% |
| Westervoort | 15.253 | +1,7% | 2.170 inw./km² | 7,0 km² | 24,4% | 15,2% |
| Hattem | 12.822 | +7,8% | 555,1 inw./km² | 23,1 km² | 23,3% | 16,9% |
| Doesburg | 11.173 | −1,4% | 964,0 inw./km² | 11,6 km² | 29,8% | 11,8% |
| Scherpenzeel | 10.674 | +12,0% | 774,0 inw./km² | 13,8 km² | 20,0% | 19,1% |
| Rozendaal | 1.837 | +22,6% | 65,8 inw./km² | 27,9 km² | 23,6% | 17,3% |
Gelderland ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Gelderland | Nederland |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 22,4% | 21,1% |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar | 14,9% | 14,8% |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners | −0,9 ‰ | −0,3 ‰ |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) | 6,7 ‰ | 6,0 ‰ |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,2 personen | 2,1 personen |
| Eenpersoonshuishoudens | 36,8% | 39,3% |
| Woningvoorraad | 958.419 woningen | 8.274.510 woningen |
| Woningen gebouwd voor 1946 | 15,1% | 18,0% |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 | 21,5% | 20,4% |
| Eengezinswoningen | 73,5% | 64,0% |
| Koopwoningen | 61,6% | 58,1% |
| Woningen in bezit van woningcorporaties | 26,3% | 27,9% |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen | 443.080 € | 440.410 € |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners | 18,1 ‰ | 19,7 ‰ |
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning | 858 m³ | 793 m³ |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning | 2.769 kWh | 2.598 kWh |
| Aardgasvrije woningen | 10% | 12% |
| Woningen met zonnestroom | 43% | 38% |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd | 11% | 10% |
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden | 61.678 € | 61.843 € |
| Bedrijfsvestigingen | 298.620 | 2.612.530 |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners | 137,4 ‰ | 144,1 ‰ |
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) | 1,4% | 1,6% |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar | 3,1% | 3,5% |
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners | 485 ‰ | 450 ‰ |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation | 4,0 km | 5,2 km |
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding | 31,9% | 33,2% |
| Huishoudelijk afval per inwoner | 438 kg | 455 kg |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) | 22,9% | 34,3% |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) | 45,1% | 44,5% |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) | 26,8% | 13,5% |
| Oppervlakte zonneparken | 358 ha | 3.475 ha |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners | 36,1 ‰ | 45,2 ‰ |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners | 14,8 ‰ | 19,8 ‰ |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners | 4,0 ‰ | 4,4 ‰ |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners | 4,2 ‰ | 5,2 ‰ |
| Woningen met individuele cv-ketel | 85,9% | 82,6% |
| Woningen met stadsverwarming | 4,2% | 6,7% |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net | 1.103 kWh | 949 kWh |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk | 1,2 km | 1,1 km |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt | 1,1 km | 1,0 km |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school | 0,8 km | 0,8 km |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner | 1.812 Wp | 1.605 Wp |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners | 202,5 ‰ | 183,6 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Gelderland?
Gelderland telt 51 gemeenten. De meest bevolkte is Nijmegen, met 189.871 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Gelderland?
Gelderland telt 2.173.349 inwoners in 2026, oftewel 438 inwoners per km².
Welke gemeente in Gelderland groeit het sterkst?
Rozendaal kent de sterkste groei van Gelderland over 10 jaar: +22,6%.