Hendrik-Ido-Ambacht: bevolking en statistieken
Hendrik-Ido-Ambacht telt 33.100 inwoners (2026) op 10,5 km², oftewel 3.161 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 173 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +12,6% tussen 2016 en 2026.
- 33.100 inwoners
- 10,5 km²
- 3.161 inw./km²
- 2 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Hendrik-Ido-Ambacht op rang 34 qua bevolking.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 39,8% in Hendrik-Ido-Ambacht, tegenover gemiddeld 20,3% in Zuid-Holland en 20,4% voor het hele land.
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar: 19,5% in Hendrik-Ido-Ambacht, tegenover gemiddeld 15,5% in Zuid-Holland en 14,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 23,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.050 kWh per jaar.
Hendrik-Ido-Ambacht in cijfers
Hendrik-Ido-Ambacht op de kaart
De naburige gemeenten
- Ridderkerk2,8 km · 48.084
- Alblasserdam3,1 km · 20.250
- Zwijndrecht3,1 km · 44.819
- Papendrecht4,1 km · 32.267
- Barendrecht6,6 km · 48.701
- Dordrecht6,9 km · 122.991
- Krimpen aan den IJssel8,1 km · 29.864
- Capelle aan den IJssel10 km · 69.698
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Zuidoost-Zuid-Holland (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Hendrik-Ido-Ambacht
Hendrik-Ido-Ambacht telde 29.408 inwoners in 2016 en 33.100 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 31.258 |
| 2022 | 31.663 |
| 2023 | 32.183 |
| 2024 | 32.689 |
| 2025 | 32.859 |
| 2026 | 33.100 |
Wist u dat?
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Eenpersoonshuishoudens”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.466 voetbalvelden.
- 5,9 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Ridderkerk, op 2,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Dordrecht (122.991 inwoners), op 6,9 km.
Alle indicatoren van Hendrik-Ido-Ambacht
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 18,0% | 19,5% | 23,6% | rang 318 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 19,5% | 15,5% | 14,8% | rang 8 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 3,2 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 23 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 1,9 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 276 van 342 |
Wonen
| Indicator | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 12.963 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 196 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 4,0% | 19,8% | 13,1% | rang 322 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 39,8% | 20,3% | 19,9% | rang 6 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 76,2% | 49,2% | 79,5% | rang 210 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 71,9% | 53,3% | 66,7% | rang 73 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 22,5% | 31,1% | 23,7% | rang 193 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 467.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 127 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 20,8 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 110 van 341 |
Energie
| Indicator | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 720 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 304 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.790 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 181 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 13% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 44% | 28% | 46% | rang 199 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 8% | 8% | 12% | rang 285 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 88,5% | 78,8% | 90,3% | rang 229 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 2,2% | 7,7% | 0,1% | rang 68 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.010 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 233 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 874 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 297 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 188,6 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 255 van 342 |
Economie
| Indicator | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 73.300 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 46 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.925 | 563.040 | 2.612.530 | rang 199 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 118,6 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 290 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,5% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,1% | 4,1% | 2,3% | rang 202 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 447 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 281 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,6 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 196 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,5 personen | 2,1 | 2,2 | rang 7 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 26,8% | 40,7% | 33,3% | rang 334 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 33,5 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 132 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 17,3 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 68 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 399 kg | 421 kg | 468 kg | rang 286 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 61,2% | 52,0% | 16,8% | rang 21 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 13,2% | 28,5% | 58,8% | rang 318 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 10,6% | 7,6% | 11,7% | rang 187 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 29,2% | 33,2% | 28,5% | rang 158 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,6 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 304 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Hendrik-Ido-Ambacht
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
88,5% in 2022, tegenover 90,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
2,2% in 2022, tegenover 0,2% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
874 Wp in 2025, tegenover 160 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
188,6 ‰ in 2025, tegenover 48,2 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
33,5 ‰ in 2025, tegenover 34,6 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
17,3 ‰ in 2025, tegenover 18,1 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,4 ‰ in 2021, tegenover 3,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Hendrik-Ido-Ambacht
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,9 |
| februari | 40 | 4,1 |
| maart | 84 | 6,4 |
| april | 131 | 9,9 |
| mei | 159 | 13,6 |
| juni | 167 | 16,9 |
| juli | 162 | 18,6 |
| augustus | 137 | 17,9 |
| september | 98 | 15,5 |
| oktober | 57 | 12,0 |
| november | 28 | 7,5 |
| december | 18 | 4,8 |
Economische sectoren: Hendrik-Ido-Ambacht
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten23,2% ×1,1
- Handel15,1% ×1,2
- Bouwnijverheid10,5% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg8,4% ×0,8
- Vervoer en opslag6,9% ×2,4
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,7% ×1,1
- Informatie en communicatie5,5% ×1,0
- Onderwijs5,2% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hendrik-Ido-Ambacht?
Hendrik-Ido-Ambacht telt 33.100 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 173 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hendrik-Ido-Ambacht?
Hendrik-Ido-Ambacht beslaat 10,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 3.161 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hendrik-Ido-Ambacht?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Hendrik-Ido-Ambacht van 29.408 naar 33.100, oftewel +12,6%.
Waar ligt Hendrik-Ido-Ambacht?
Hendrik-Ido-Ambacht ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Zuid-Holland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,850, lengtegraad 4,630.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Hendrik-Ido-Ambacht?
In Hendrik-Ido-Ambacht bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 39,8% (2024), rang 6 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar: wat is de waarde in Hendrik-Ido-Ambacht?
In Hendrik-Ido-Ambacht bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar” 19,5% (2026), rang 8 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14,8%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Hendrik-Ido-Ambacht?
In Hendrik-Ido-Ambacht produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.050 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hendrik-Ido-Ambacht?
Het dichtst bij Hendrik-Ido-Ambacht liggen Ridderkerk (2,8 km), Alblasserdam (3,1 km), Zwijndrecht (3,1 km), Papendrecht (4,1 km), Barendrecht (6,6 km).