Heerlen: bevolking en statistieken
Heerlen telt 87.764 inwoners (2026) op 44,8 km², oftewel 1.958 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 44 van de 342 gemeenten. De bevolking is stabiel: +0,4% tussen 2016 en 2026.
- 87.764 inwoners
- 44,8 km²
- 1.958 inw./km²
- 120 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Heerlen op rang 4 qua bevolking.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: 238.000 € in Heerlen, tegenover gemiddeld 351.319 € in Limburg en 440.410 € voor het hele land.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: 46.000 € in Heerlen, tegenover gemiddeld 56.081 € in Limburg en 61.843 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Handel, goed voor 16,6% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Heerlen in cijfers
Heerlen op de kaart
De naburige gemeenten
- Landgraaf4,3 km · 36.844
- Voerendaal4,7 km · 12.432
- Simpelveld5,4 km · 10.459
- Kerkrade6,1 km · 45.824
- Brunssum7,5 km · 27.474
- Beekdaelen9,5 km · 35.903
- Gulpen-Wittem9,6 km · 13.945
- Valkenburg aan de Geul11 km · 16.481
Alle gemeenten in Zuid-Limburg (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Heerlen
Heerlen telde 87.406 inwoners in 2016 en 87.764 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 86.936 |
| 2022 | 86.845 |
| 2023 | 87.122 |
| 2024 | 87.461 |
| 2025 | 87.522 |
| 2026 | 87.764 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Woningen in bezit van woningcorporaties”.
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”.
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.279 voetbalvelden.
- 3,6 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Heerlen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Heerlen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,2% | 26,2% | 23,6% | rang 103 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,8% | 12,6% | 14,8% | rang 302 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −5,2 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 301 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,0 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 182 van 342 |
Wonen
| Indicator | Heerlen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 46.795 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 34 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 18,5% | 15,4% | 13,1% | rang 96 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 8,1% | 14,5% | 19,9% | rang 336 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 62,6% | 72,3% | 79,5% | rang 295 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 47,2% | 61,1% | 66,7% | rang 326 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 36,2% | 25,2% | 23,7% | rang 13 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 238.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 342 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 7,3 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 312 van 341 |
Energie
| Indicator | Heerlen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 790 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 259 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.450 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 299 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 6% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 28% | 44% | 46% | rang 318 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 7% | 11% | 12% | rang 306 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 85,7% | 88,3% | 90,3% | rang 267 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 3,0% | 1,1% | 0,1% | rang 58 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 700 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 298 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.198 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 256 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 158,9 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 298 van 342 |
Economie
| Indicator | Heerlen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 46.000 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 336 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 8.995 | 133.200 | 2.612.530 | rang 61 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 102,5 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 330 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Heerlen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 2,3% | 1,9% | 1,5% | rang 5 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 7,1% | 3,6% | 2,3% | rang 2 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Heerlen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 504 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 177 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,5 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 267 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Heerlen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 1,9 personen | 2,0 | 2,2 | rang 320 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 47,7% | 39,8% | 33,3% | rang 19 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 66,9 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 9 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 23,2 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 32 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 5,8 ‰ | 4,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 9 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 8,3 ‰ | 5,4 ‰ | 3,9 ‰ | rang 3 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Heerlen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 469 kg | 489 kg | 468 kg | rang 166 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 59,4% | 32,1% | 16,8% | rang 24 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 13,8% | 46,3% | 58,8% | rang 317 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 13,1% | 15,4% | 11,7% | rang 157 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Heerlen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Heerlen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 23,4% | 28,5% | 28,5% | rang 290 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,6 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 304 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Heerlen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
85,7% in 2022, tegenover 84,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
3,0% in 2022, tegenover 3,9% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.198 Wp in 2025, tegenover 328 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
158,9 ‰ in 2025, tegenover 60,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
66,9 ‰ in 2025, tegenover 64,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
23,2 ‰ in 2025, tegenover 26,4 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
5,8 ‰ in 2025, tegenover 7,5 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
8,3 ‰ in 2025, tegenover 7,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Heerlen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 2,7 |
| februari | 42 | 3,3 |
| maart | 84 | 5,8 |
| april | 129 | 9,6 |
| mei | 157 | 13,3 |
| juni | 167 | 17,0 |
| juli | 167 | 18,5 |
| augustus | 138 | 17,8 |
| september | 103 | 15,0 |
| oktober | 62 | 11,5 |
| november | 32 | 6,7 |
| december | 20 | 4,0 |
Economische sectoren: Heerlen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Handel16,6% ×1,3
- Specialistische zakelijke diensten16,6% ×0,8
- Gezondheids- en welzijnszorg14,0% ×1,3
- Bouwnijverheid11,0% ×1,0
- Overige dienstverlening7,7% ×1,4
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,7% ×1,1
- Onderwijs5,1% ×0,9
- Cultuur, sport en recreatie4,7% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Heerlen?
Heerlen telt 87.764 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 44 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Heerlen?
Heerlen beslaat 44,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.958 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Heerlen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Heerlen van 87.406 naar 87.764, oftewel +0,4%.
Waar ligt Heerlen?
Heerlen ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Zuid-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 50,883, lengtegraad 5,983.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: wat is de waarde in Heerlen?
In Heerlen bedraagt de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen” 238.000 € (2026), rang 342 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 438.000 €.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: wat is de waarde in Heerlen?
In Heerlen bedraagt de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden” 46.000 € (2024), rang 336 van de 336 gemeenten; de mediaan van het land is 63.450 €.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Heerlen?
In Heerlen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Heerlen?
Het dichtst bij Heerlen liggen Landgraaf (4,3 km), Voerendaal (4,7 km), Simpelveld (5,4 km), Kerkrade (6,1 km), Brunssum (7,5 km).