Locatiekaart: Renswoude
Gemeente · Utrecht

Renswoude: bevolking en statistieken

Renswoude telt 5.908 inwoners (2026) op 18,4 km², oftewel 321 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 337 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +17,0% tussen 2016 en 2026.

  • 5.908 inwoners
  • 18,4 km²
  • 321 inw./km²
  • 9 m

Het belangrijkste

Van de 26 gemeenten in Utrecht staat Renswoude op rang 26 qua bevolking.

Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: 9,5 ‰ in Renswoude, tegenover gemiddeld 2,2 ‰ in Utrecht en −0,3 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,5% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.036 kWh per jaar.

Renswoude in cijfers

Bevolking
5.908
rang 337 van 342
+17,0%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
321inw./km²
rang 226 van 342
Oppervlakte
18,4km²
rang 309 van 342
Hoogte
9m
rang 126 van 339
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners
9,5‰
rang 2 van 342
Woningvoorraad
2.236woningen
rang 338 van 342
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)
0,8%
rang 337 van 342
Bedrijfsvestigingen
1.000
rang 336 van 342

Renswoude op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Renswoude

5.0005.2505.5005.7506.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Renswoude telde 5.051 inwoners in 2016 en 5.908 in 2026.

JaarBevolking
20215.556
20225.651
20235.747
20245.753
20255.782
20265.908

Wist u dat?

Alle indicatoren van Renswoude

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

RenswoudeLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorRenswoudeUtrechtLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)17,0%18,8%23,6%rang 328 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)20,9%16,1%14,8%rang 5 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)9,5 ‰2,2 ‰−1,3 ‰rang 2 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)−4,5 ‰4,3 ‰6,5 ‰rang 337 van 342

Wonen

IndicatorRenswoudeUtrechtLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)2.236 woningen620.0658.274.510rang 338 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)9,2%16,8%13,1%rang 253 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)43,0%23,5%19,9%rang 3 van 338
Eengezinswoningen (2024)85,2%61,5%79,5%rang 83 van 342
Koopwoningen (2024)73,6%58,3%66,7%rang 44 van 342
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)586.000 €534.331 €438.000 €rang 21 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)23,5 ‰21,3 ‰17,4 ‰rang 87 van 341

Energie

IndicatorRenswoudeUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)940 m³723 m³900 m³rang 115 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.020 kWh2.549 kWh2.810 kWhrang 83 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)10%18%7%rang 61 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)54%38%46%rang 54 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)14%9%12%rang 62 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha80 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)89,2%77,0%90,3%rang 207 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%12,9%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.580 kWh847 kWh1.245 kWhrang 57 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)2.492 Wp1.120 Wp1.707 Wprang 85 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)230,5 ‰180,7 ‰222,7 ‰rang 151 van 342

Economie

IndicatorRenswoudeUtrechtLandPositie?Rang
Bedrijfsvestigingen (2026)1.000222.8252.612.530rang 336 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)169,3 ‰157,5 ‰135,6 ‰rang 32 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorRenswoudeUtrechtLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)0,8%1,5%1,5%rang 337 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,1%2,9%2,3%rang 335 van 342

Mobiliteit

IndicatorRenswoudeUtrechtLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)504 ‰417 ‰508 ‰rang 177 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)4,6 km4,0 km4,6 kmrang 170 van 342

Samenleving

IndicatorRenswoudeUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,5 personen2,22,2rang 7 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)27,7%39,1%33,3%rang 322 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)22,5 ‰45,5 ‰30,9 ‰rang 286 van 338
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,1 km0,9 km1,0 kmrang 134 van 342

Milieu

IndicatorRenswoudeUtrechtLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)374 kg431 kg468 kgrang 312 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)10,4%38,0%16,8%rang 258 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)80,4%41,7%58,8%rang 46 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)6,7%12,1%11,7%rang 233 van 341

Gezondheid

IndicatorRenswoudeUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,1 km0,9 km1,2 kmrang 173 van 342

Onderwijs

IndicatorRenswoudeUtrechtLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)20,7%41,9%28,5%rang 319 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,9 km0,7 km0,8 kmrang 69 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Renswoude

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−4,8 procentpunt

89,2% in 2022, tegenover 94,0% in 2017

8890929496202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.758 Wp+239,5%

2.492 Wp in 2025, tegenover 734 Wp in 2019

01.0002.0003.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+162,4 ‰+238,5%

230,5 ‰ in 2025, tegenover 68,1 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+1,0 ‰+4,7%

22,5 ‰ in 2025, tegenover 21,5 ‰ in 2019

17,520,022,525,02025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Renswoude

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.036kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
3,5°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari223,5
februari383,8
maart826,2
april1299,9
mei15713,6
juni16617,1
juli16318,7
augustus13718,0
september9815,4
oktober5711,8
november287,2
december184,6

Economische sectoren: Renswoude

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Renswoude?

Renswoude telt 5.908 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 337 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Renswoude?

Renswoude beslaat 18,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 321 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Renswoude?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Renswoude van 5.051 naar 5.908, oftewel +17,0%.

Waar ligt Renswoude?

Renswoude ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 52,074, lengtegraad 5,541.

Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Renswoude?

In Renswoude bedraagt de indicator “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners” 9,5 ‰ (2024), rang 2 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is −1,3 ‰.

Woningvoorraad: wat is de waarde in Renswoude?

In Renswoude bedraagt de indicator “Woningvoorraad” 2.236 woningen (2025), rang 338 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14.880 woningen.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Renswoude?

In Renswoude produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.036 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Renswoude?

Het dichtst bij Renswoude liggen Scherpenzeel (3,5 km), Veenendaal (5,5 km), Utrechtse Heuvelrug (7,1 km), Barneveld (7,2 km), Woudenberg (8,5 km).