Beekdaelen: bevolking en statistieken
Beekdaelen telt 35.903 inwoners (2026) op 78,3 km², oftewel 458 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 155 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +0,5% tussen 2019 en 2026.
- 35.903 inwoners
- 78,3 km²
- 458 inw./km²
- 68 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Beekdaelen op rang 13 qua bevolking.
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: 607 ‰ in Beekdaelen, tegenover gemiddeld 520 ‰ in Limburg en 450 ‰ voor het hele land.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 9,6% in Beekdaelen, tegenover gemiddeld 14,5% in Limburg en 20,4% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.071 kWh per jaar.
Beekdaelen in cijfers
Beekdaelen op de kaart
De naburige gemeenten
- Brunssum5,7 km · 27.474
- Beek (L.)6,4 km · 16.141
- Sittard-Geleen6,8 km · 92.461
- Voerendaal7,0 km · 12.432
- Stein (L.)8,9 km · 24.691
- Heerlen9,5 km · 87.764
- Valkenburg aan de Geul9,6 km · 16.481
- Landgraaf11 km · 36.844
Alle gemeenten in Zuid-Limburg (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Beekdaelen
Beekdaelen telde 35.727 inwoners in 2019 en 35.903 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 36.065 |
| 2022 | 35.922 |
| 2023 | 35.966 |
| 2024 | 35.896 |
| 2025 | 35.824 |
| 2026 | 35.903 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners”.
- “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Aardgasvrije woningen”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.968 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Brunssum, op 5,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Sittard-Geleen (92.461 inwoners), op 6,8 km.
Alle indicatoren van Beekdaelen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Beekdaelen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 28,7% | 26,2% | 23,6% | rang 28 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,2% | 12,6% | 14,8% | rang 290 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −5,4 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 305 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 3,4 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 238 van 342 |
Wonen
| Indicator | Beekdaelen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 16.915 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 144 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 19,6% | 15,4% | 13,1% | rang 79 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 9,6% | 14,5% | 19,9% | rang 332 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,3% | 72,3% | 79,5% | rang 105 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 72,8% | 61,1% | 66,7% | rang 60 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 17,9% | 25,2% | 23,7% | rang 284 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 365.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 284 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 8,2 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 303 van 341 |
Energie
| Indicator | Beekdaelen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.010 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 36 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.140 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 41 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 3% | 6% | 7% | rang 318 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 53% | 44% | 46% | rang 72 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 11% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 2 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 131 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,8% | 88,3% | 90,3% | rang 42 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 1,1% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.630 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 47 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.562 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 186 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 266,2 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 54 van 342 |
Economie
| Indicator | Beekdaelen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 60.900 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 212 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.275 | 133.200 | 2.612.530 | rang 182 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 119,1 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 285 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Beekdaelen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,9% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,3% | 3,6% | 2,3% | rang 164 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Beekdaelen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 607 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 2 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,9 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 188 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Beekdaelen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,5% | 39,8% | 33,3% | rang 199 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 29,3 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 196 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,2 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 224 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,1 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 134 van 342 |
Milieu
| Indicator | Beekdaelen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 494 kg | 489 kg | 468 kg | rang 133 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 17,0% | 32,1% | 16,8% | rang 165 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 69,6% | 46,3% | 58,8% | rang 116 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 10,7% | 15,4% | 11,7% | rang 184 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Beekdaelen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Beekdaelen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 32,3% | 28,5% | 28,5% | rang 107 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,0 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 36 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Beekdaelen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,8% in 2022, tegenover 93,6% in 2019
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.562 Wp in 2025, tegenover 533 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
266,2 ‰ in 2025, tegenover 104,9 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
29,3 ‰ in 2025, tegenover 31,6 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,2 ‰ in 2025, tegenover 12,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Beekdaelen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 3,0 |
| februari | 42 | 3,6 |
| maart | 84 | 6,2 |
| april | 130 | 9,9 |
| mei | 159 | 13,7 |
| juni | 168 | 17,3 |
| juli | 167 | 18,9 |
| augustus | 139 | 18,1 |
| september | 104 | 15,4 |
| oktober | 62 | 11,8 |
| november | 31 | 7,0 |
| december | 20 | 4,3 |
Economische sectoren: Beekdaelen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,2% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg13,5% ×1,3
- Handel13,0% ×1,0
- Bouwnijverheid10,4% ×1,0
- Overige dienstverlening6,9% ×1,3
- Cultuur, sport en recreatie5,4% ×1,0
- Onderwijs5,3% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,2% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Beekdaelen?
Beekdaelen telt 35.903 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 155 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Beekdaelen?
Beekdaelen beslaat 78,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 458 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Beekdaelen?
Tussen 2019 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Beekdaelen van 35.727 naar 35.903, oftewel +0,5%.
Waar ligt Beekdaelen?
Beekdaelen ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Zuid-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 50,943, lengtegraad 5,887.
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Beekdaelen?
In Beekdaelen bedraagt de indicator “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners” 607 ‰ (2025), rang 2 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 508 ‰.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Beekdaelen?
In Beekdaelen bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 9,6% (2024), rang 332 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Beekdaelen?
In Beekdaelen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.071 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Beekdaelen?
Het dichtst bij Beekdaelen liggen Brunssum (5,7 km), Beek (L.) (6,4 km), Sittard-Geleen (6,8 km), Voerendaal (7,0 km), Stein (L.) (8,9 km).