Zaltbommel: bevolking en statistieken
Zaltbommel telt 30.687 inwoners (2026) op 78,4 km², oftewel 392 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 188 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +11,4% tussen 2016 en 2026.
- 30.687 inwoners
- 78,4 km²
- 392 inw./km²
- 3 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Zaltbommel op rang 26 qua bevolking.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): −2,2 ‰ in Zaltbommel, tegenover gemiddeld 6,7 ‰ in Gelderland en 6,0 ‰ voor het hele land.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 26,9% in Zaltbommel, tegenover gemiddeld 21,5% in Gelderland en 20,4% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 19,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.046 kWh per jaar.
Zaltbommel in cijfers
Zaltbommel op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Zaltbommel
Zaltbommel telde 27.543 inwoners in 2016 en 30.687 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 29.447 |
| 2022 | 29.957 |
| 2023 | 30.349 |
| 2024 | 30.385 |
| 2025 | 30.412 |
| 2026 | 30.687 |
Wist u dat?
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.976 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Maasdriel, op 6,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is West Betuwe (53.445 inwoners), op 9,5 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.184 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Zaltbommel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Zaltbommel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 19,6% | 22,4% | 23,6% | rang 295 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 17,0% | 14,9% | 14,8% | rang 39 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 3,2 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 23 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | −2,2 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 325 van 342 |
Wonen
| Indicator | Zaltbommel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 12.323 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 207 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 15,3% | 15,1% | 13,1% | rang 142 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 26,9% | 21,5% | 19,9% | rang 36 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 85,8% | 73,5% | 79,5% | rang 71 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 67,2% | 61,6% | 66,7% | rang 159 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 23,7% | 26,3% | 23,7% | rang 170 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 449.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 159 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 18,3 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 154 van 341 |
Energie
| Indicator | Zaltbommel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 920 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 138 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.060 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 63 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 10% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 53% | 43% | 46% | rang 72 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 11% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 1 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 149 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,5% | 85,9% | 90,3% | rang 99 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,6% | 4,2% | 0,1% | rang 99 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.500 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 86 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.465 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 87 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 228,7 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 155 van 342 |
Economie
| Indicator | Zaltbommel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 64.400 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 148 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.780 | 298.620 | 2.612.530 | rang 153 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 155,8 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 65 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Zaltbommel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,4% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 3,1% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Zaltbommel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 497 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 197 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 5,6 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 148 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Zaltbommel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,2 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,9% | 36,8% | 33,3% | rang 179 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 40,1 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 78 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 18,2 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 60 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,6 ‰ | 4,0 ‰ | 3,8 ‰ | rang 43 van 171 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Zaltbommel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 453 kg | 438 kg | 468 kg | rang 208 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 16,9% | 22,9% | 16,8% | rang 170 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 72,3% | 45,1% | 58,8% | rang 98 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 8,0% | 26,8% | 11,7% | rang 215 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Zaltbommel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,2 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 143 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Zaltbommel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,8% | 31,9% | 28,5% | rang 192 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Zaltbommel
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,5% in 2022, tegenover 94,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,6% in 2022, tegenover 0,6% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.465 Wp in 2025, tegenover 625 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
228,7 ‰ in 2025, tegenover 88,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
40,1 ‰ in 2025, tegenover 39,0 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
18,2 ‰ in 2025, tegenover 16,3 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,6 ‰ in 2025, tegenover 5,2 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,4 ‰ in 2024, tegenover 3,9 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Zaltbommel
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,7 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,4 |
| april | 131 | 10,1 |
| mei | 157 | 13,8 |
| juni | 166 | 17,2 |
| juli | 162 | 18,8 |
| augustus | 137 | 18,1 |
| september | 100 | 15,5 |
| oktober | 58 | 12,0 |
| november | 29 | 7,4 |
| december | 18 | 4,7 |
Economische sectoren: Zaltbommel
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten19,9% ×1,0
- Handel15,0% ×1,2
- Bouwnijverheid14,0% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg7,9% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij6,3% ×2,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,0% ×0,9
- Industrie4,7% ×1,3
- Overige dienstverlening4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Zaltbommel?
Zaltbommel telt 30.687 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 188 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Zaltbommel?
Zaltbommel beslaat 78,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 392 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Zaltbommel?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Zaltbommel van 27.543 naar 30.687, oftewel +11,4%.
Waar ligt Zaltbommel?
Zaltbommel ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Zuidwest-Gelderland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,800, lengtegraad 5,250.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): wat is de waarde in Zaltbommel?
In Zaltbommel bedraagt de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)” −2,2 ‰ (2024), rang 325 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 6,5 ‰.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Zaltbommel?
In Zaltbommel bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 26,9% (2024), rang 36 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Zaltbommel?
In Zaltbommel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.046 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Zaltbommel?
Het dichtst bij Zaltbommel liggen Maasdriel (6,8 km), West Betuwe (9,5 km), Heusden (13 km), 's-Hertogenbosch (13 km), Buren (14 km).