Locatiekaart: 's-Hertogenbosch
Gemeente · Noordoost-Noord-Brabant · Noord-Brabant

's-Hertogenbosch: bevolking en statistieken

's-Hertogenbosch telt 162.295 inwoners (2026) op 109,6 km², oftewel 1.481 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 18 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,0% tussen 2016 en 2026.

  • 162.295 inwoners
  • 109,6 km²
  • 1.481 inw./km²
  • 13 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat 's-Hertogenbosch op rang 4 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,8% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.038 kWh per jaar.

's-Hertogenbosch in cijfers

Bevolking
162.295
rang 18 van 342
+7,0%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
1.481inw./km²
rang 66 van 342
Oppervlakte
110km²
rang 104 van 342
Hoogte
13m
rang 92 van 339
Bedrijfsvestigingen
26.780
rang 12 van 342
Woningvoorraad
76.846woningen
rang 14 van 342
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)
1,9%
rang 14 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
57,0‰
rang 22 van 338

's-Hertogenbosch op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van 's-Hertogenbosch

150.000155.000160.000165.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

's-Hertogenbosch telde 151.608 inwoners in 2016 en 162.295 in 2026.

JaarBevolking
2021155.490
2022156.538
2023158.753
2024160.757
2025161.530
2026162.295

Wist u dat?

Alle indicatoren van 's-Hertogenbosch

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

's-HertogenboschLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

Indicator's-HertogenboschNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)20,0%22,0%23,6%rang 286 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)14,4%14,4%14,8%rang 207 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)0,4 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 91 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)4,4 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 219 van 342

Wonen

Indicator's-HertogenboschNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)76.846 woningen1.201.6668.274.510rang 14 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)10,6%10,8%13,1%rang 220 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)24,4%21,5%19,9%rang 63 van 338
Eengezinswoningen (2024)59,1%74,1%79,5%rang 307 van 342
Koopwoningen (2024)52,5%61,6%66,7%rang 318 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)33,3%26,6%23,7%rang 27 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)464.000 €450.866 €438.000 €rang 131 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)24,8 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 67 van 341

Energie

Indicator's-HertogenboschNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)770 m³824 m³900 m³rang 276 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.580 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 259 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)10%13%7%rang 61 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)36%42%46%rang 276 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)12%13%12%rang 140 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)2 ha319 ha3.475 harang 131 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)85,2%84,3%90,3%rang 271 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)2,7%5,8%0,1%rang 63 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)860 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 270 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.329 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 232 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)186,3 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 263 van 342

Economie

Indicator's-HertogenboschNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)62.900 €63.189 €63.450 €rang 175 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)26.780375.5252.612.530rang 12 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)165,0 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 39 van 342

Werkgelegenheid

Indicator's-HertogenboschNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,9%1,6%1,5%rang 14 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)3,2%2,9%2,3%rang 89 van 342

Mobiliteit

Indicator's-HertogenboschNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)451 ‰494 ‰508 ‰rang 277 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)3,1 km6,3 km4,6 kmrang 227 van 342

Samenleving

Indicator's-HertogenboschNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,0 personen2,12,2rang 293 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)41,6%37,2%33,3%rang 40 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)57,0 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 22 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)24,6 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 29 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)4,4 ‰4,4 ‰3,8 ‰rang 53 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)6,4 ‰5,0 ‰3,9 ‰rang 13 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km1,0 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

Indicator's-HertogenboschNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)405 kg457 kg468 kgrang 282 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)35,3%28,1%16,8%rang 76 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)48,0%50,6%58,8%rang 224 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)8,5%16,0%11,7%rang 208 van 341

Gezondheid

Indicator's-HertogenboschNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,0 km1,1 km1,2 kmrang 206 van 342

Onderwijs

Indicator's-HertogenboschNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)40,7%32,2%28,5%rang 44 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,8 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van 's-Hertogenbosch

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−1,9 procentpunt

85,2% in 2022, tegenover 87,1% in 2017

85868788202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,9 procentpunt

2,7% in 2022, tegenover 1,8% in 2017

1,52,02,53,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.016 Wp+324,6%

1.329 Wp in 2025, tegenover 313 Wp in 2019

05001.0001.5002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+141,7 ‰+317,7%

186,3 ‰ in 2025, tegenover 44,6 ‰ in 2019

0501001502002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−2,8 ‰−4,7%

57,0 ‰ in 2025, tegenover 59,8 ‰ in 2019

545658602025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−2,6 ‰−9,6%

24,6 ‰ in 2025, tegenover 27,2 ‰ in 2019

222426282025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−0,9 ‰−17,0%

4,4 ‰ in 2025, tegenover 5,3 ‰ in 2019

4,04,55,05,52025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−0,1 ‰−1,5%

6,4 ‰ in 2025, tegenover 6,5 ‰ in 2019

5,56,06,57,02025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: 's-Hertogenbosch

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.038kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Productiefste maand
126kWh
mei

050100150jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)
MaandZonne-opbrengst
januari37
februari54
maart91
april120
mei126
juni125
juli123
augustus115
september100
oktober72
november45
december30

Economische sectoren: 's-Hertogenbosch

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft 's-Hertogenbosch?

's-Hertogenbosch telt 162.295 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 18 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van 's-Hertogenbosch?

's-Hertogenbosch beslaat 109,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.481 inwoners per km².

Groeit de bevolking van 's-Hertogenbosch?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van 's-Hertogenbosch van 151.608 naar 162.295, oftewel +7,0%.

Waar ligt 's-Hertogenbosch?

's-Hertogenbosch ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,689, lengtegraad 5,303.

Bedrijfsvestigingen: wat is de waarde in 's-Hertogenbosch?

In 's-Hertogenbosch bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen” 26.780 (2026), rang 12 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4.478.

Woningvoorraad: wat is de waarde in 's-Hertogenbosch?

In 's-Hertogenbosch bedraagt de indicator “Woningvoorraad” 76.846 woningen (2025), rang 14 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14.880 woningen.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in 's-Hertogenbosch?

In 's-Hertogenbosch produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.038 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van 's-Hertogenbosch?

Het dichtst bij 's-Hertogenbosch liggen Vught (4,4 km), Sint-Michielsgestel (6,4 km), Maasdriel (8,9 km), Heusden (9,5 km), Boxtel (11 km).