Eemnes: bevolking en statistieken
Eemnes telt 10.065 inwoners (2026) op 31,0 km², oftewel 324 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 332 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +13,4% tussen 2016 en 2026.
- 10.065 inwoners
- 31,0 km²
- 324 inw./km²
- 3 m
Het belangrijkste
Van de 26 gemeenten in Utrecht staat Eemnes op rang 25 qua bevolking.
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: 181,8 ‰ in Eemnes, tegenover gemiddeld 157,5 ‰ in Utrecht en 144,1 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 22,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.031 kWh per jaar.
Eemnes in cijfers
Eemnes op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Eemnes
Eemnes telde 8.877 inwoners in 2016 en 10.065 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 9.362 |
| 2022 | 9.450 |
| 2023 | 9.598 |
| 2024 | 9.755 |
| 2025 | 9.927 |
| 2026 | 10.065 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Utrecht voor de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”.
- Nr. 1 van Utrecht voor de indicator “Eengezinswoningen”.
- “Woningvoorraad”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Woningen met individuele cv-ketel”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.346 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Laren (NH.), op 1,7 km.
Alle indicatoren van Eemnes
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Eemnes | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,3% | 18,8% | 23,6% | rang 191 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,6% | 16,1% | 14,8% | rang 104 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 1,0 ‰ | 2,2 ‰ | −1,3 ‰ | rang 70 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 16,5 ‰ | 4,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 20 van 342 |
Wonen
| Indicator | Eemnes | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 4.375 woningen | 620.065 | 8.274.510 | rang 332 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 7,1% | 16,8% | 13,1% | rang 288 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 24,3% | 23,5% | 19,9% | rang 66 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 87,7% | 61,5% | 79,5% | rang 34 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 71,8% | 58,3% | 66,7% | rang 76 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 22,2% | 26,7% | 23,7% | rang 200 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 592.000 € | 534.331 € | 438.000 € | rang 20 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 34,5 ‰ | 21,3 ‰ | 17,4 ‰ | rang 15 van 341 |
Energie
| Indicator | Eemnes | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 920 m³ | 723 m³ | 900 m³ | rang 138 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.840 kWh | 2.549 kWh | 2.810 kWh | rang 151 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 9% | 18% | 7% | rang 74 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 55% | 38% | 46% | rang 45 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 9% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 7 ha | 80 ha | 3.475 ha | rang 97 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 94,3% | 77,0% | 90,3% | rang 15 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 12,9% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.210 kWh | 847 kWh | 1.245 kWh | rang 184 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.799 Wp | 1.120 Wp | 1.707 Wp | rang 158 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 258,4 ‰ | 180,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 71 van 342 |
Economie
| Indicator | Eemnes | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 74.600 € | 67.245 € | 63.450 € | rang 35 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 1.830 | 222.825 | 2.612.530 | rang 317 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 181,8 ‰ | 157,5 ‰ | 135,6 ‰ | rang 15 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Eemnes | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,5% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 2,9% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Eemnes | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 543 ‰ | 417 ‰ | 508 ‰ | rang 89 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 7,0 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 119 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Eemnes | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,3% | 39,1% | 33,3% | rang 236 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 32,9 ‰ | 45,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 137 van 338 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 0,9 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Eemnes | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 517 kg | 431 kg | 468 kg | rang 102 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 12,8% | 38,0% | 16,8% | rang 214 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 80,5% | 41,7% | 58,8% | rang 44 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 3,2% | 12,1% | 11,7% | rang 284 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Eemnes | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,2 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 143 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Eemnes | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 36,2% | 41,9% | 28,5% | rang 67 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,2 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 12 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Eemnes
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
94,3% in 2022, tegenover 97,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.799 Wp in 2025, tegenover 1.074 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
258,4 ‰ in 2025, tegenover 120,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
32,9 ‰ in 2025, tegenover 26,3 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Eemnes
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,7 |
| februari | 38 | 3,9 |
| maart | 82 | 6,1 |
| april | 130 | 9,8 |
| mei | 156 | 13,4 |
| juni | 165 | 16,8 |
| juli | 162 | 18,4 |
| augustus | 135 | 17,8 |
| september | 97 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,8 |
| november | 27 | 7,3 |
| december | 17 | 4,7 |
Economische sectoren: Eemnes
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten22,9% ×1,1
- Bouwnijverheid12,5% ×1,2
- Handel12,3% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg9,0% ×0,8
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,8% ×1,3
- Informatie en communicatie6,0% ×1,1
- Onderwijs5,2% ×0,9
- Cultuur, sport en recreatie5,2% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Eemnes?
Eemnes telt 10.065 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 332 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Eemnes?
Eemnes beslaat 31,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 324 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Eemnes?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Eemnes van 8.877 naar 10.065, oftewel +13,4%.
Waar ligt Eemnes?
Eemnes ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 52,254, lengtegraad 5,257.
Woningvoorraad: wat is de waarde in Eemnes?
In Eemnes bedraagt de indicator “Woningvoorraad” 4.375 woningen (2025), rang 332 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14.880 woningen.
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Eemnes?
In Eemnes bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners” 181,8 ‰ (2026), rang 15 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 135,6 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Eemnes?
In Eemnes produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.031 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Eemnes?
Het dichtst bij Eemnes liggen Laren (NH.) (1,7 km), Blaricum (2,3 km), Baarn (5,0 km), Huizen (5,1 km), Hilversum (5,9 km).