Locatiekaart: Noord-Beveland
Gemeente · Overig Zeeland · Zeeland

Noord-Beveland: bevolking en statistieken

Noord-Beveland telt 8.067 inwoners (2026) op 86,1 km², oftewel 93,7 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 335 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,7% tussen 2016 en 2026.

  • 8.067 inwoners
  • 86,1 km²
  • 94 inw./km²
  • 0 m

Het belangrijkste

Van de 13 gemeenten in Zeeland staat Noord-Beveland op rang 13 qua bevolking.

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners: 377,1 ‰ in Noord-Beveland, tegenover gemiddeld 262,2 ‰ in Zeeland en 183,6 ‰ voor het hele land.

Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: 602 ‰ in Noord-Beveland, tegenover gemiddeld 523 ‰ in Zeeland en 450 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,5% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.113 kWh per jaar.

Noord-Beveland in cijfers

Bevolking
8.067
rang 335 van 342
+8,7%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
94inw./km²
rang 333 van 342
Oppervlakte
86,1km²
rang 140 van 342
Hoogte
0m
rang 250 van 339
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
377,1‰
rang 1 van 342
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners
602‰
rang 4 van 342
Huishoudelijk afval per inwoner
783kg
rang 5 van 340
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
31,2%
rang 7 van 342

Noord-Beveland op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Noord-Beveland

7.2007.4007.6007.8008.0008.200201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Noord-Beveland telde 7.421 inwoners in 2016 en 8.067 in 2026.

JaarBevolking
20217.581
20227.668
20237.857
20247.943
20258.046
20268.067

Wist u dat?

Alle indicatoren van Noord-Beveland

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Noord-BevelandLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorNoord-BevelandZeelandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)31,2%25,5%23,6%rang 7 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)11,0%14,5%14,8%rang 336 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−3,1 ‰−3,0 ‰−1,3 ‰rang 239 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)16,1 ‰6,5 ‰6,5 ‰rang 22 van 342

Wonen

IndicatorNoord-BevelandZeelandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)4.868 woningen193.4548.274.510rang 327 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)28,5%20,3%13,1%rang 19 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)24,2%18,2%19,9%rang 67 van 338
Eengezinswoningen (2024)88,8%80,1%79,5%rang 26 van 342
Koopwoningen (2024)73,5%67,4%66,7%rang 47 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)12,7%21,4%23,7%rang 330 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)346.000 €342.360 €438.000 €rang 298 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)41,1 ‰21,0 ‰17,4 ‰rang 9 van 341

Energie

IndicatorNoord-BevelandZeelandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)810 m³848 m³900 m³rang 249 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.580 kWh2.562 kWh2.810 kWhrang 259 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)9%7%7%rang 74 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)50%49%46%rang 116 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)14%12%12%rang 62 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha205 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)88,5%90,0%90,3%rang 229 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%0,4%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.400 kWh1.244 kWh1.245 kWhrang 117 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)2.656 Wp2.852 Wp1.707 Wprang 68 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)377,1 ‰262,2 ‰222,7 ‰rang 1 van 342

Economie

IndicatorNoord-BevelandZeelandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)57.000 €59.200 €63.450 €rang 273 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)1.36051.5952.612.530rang 329 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)168,6 ‰130,8 ‰135,6 ‰rang 34 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorNoord-BevelandZeelandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,5%1,3%1,5%rang 133 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,8%3,0%2,3%rang 115 van 342

Mobiliteit

IndicatorNoord-BevelandZeelandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)602 ‰523 ‰508 ‰rang 4 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)15,0 km16,6 km4,6 kmrang 31 van 342

Samenleving

IndicatorNoord-BevelandZeelandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,0 personen2,12,2rang 293 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)37,9%37,8%33,3%rang 76 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)30,8 ‰37,0 ‰30,9 ‰rang 171 van 338
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,3 km1,3 km1,0 kmrang 85 van 342

Milieu

IndicatorNoord-BevelandZeelandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)783 kg661 kg468 kgrang 5 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)8,0%19,7%16,8%rang 293 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)81,7%69,2%58,8%rang 31 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)5,6%7,2%11,7%rang 249 van 341

Gezondheid

IndicatorNoord-BevelandZeelandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,9 km1,5 km1,2 kmrang 24 van 342

Onderwijs

IndicatorNoord-BevelandZeelandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)33,5%24,9%28,5%rang 84 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)1,2 km0,9 km0,8 kmrang 12 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Noord-Beveland

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−3,1 procentpunt

88,5% in 2022, tegenover 91,6% in 2017

889092202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,000,050,10202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.597 Wp+150,8%

2.656 Wp in 2025, tegenover 1.059 Wp in 2019

1.0002.0003.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+233,3 ‰+162,2%

377,1 ‰ in 2025, tegenover 143,8 ‰ in 2019

1002003004002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−7,0 ‰−18,5%

30,8 ‰ in 2025, tegenover 37,8 ‰ in 2019

253035402025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−2,3 ‰−15,2%

12,8 ‰ in 2024, tegenover 15,1 ‰ in 2019

1213141516202420202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2024

Zon en temperaturen: Noord-Beveland

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.113kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,5°C
juli
Koudste maand
4,5°C
januari
Productiefste maand
137kWh
mei

01002003000°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari254,5
februari424,6
maart886,7
april13810,0
mei16713,4
juni17416,7
juli16918,5
augustus14318,1
september10215,9
oktober5912,5
november298,1
december195,4

Economische sectoren: Noord-Beveland

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Noord-Beveland?

Noord-Beveland telt 8.067 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 335 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Noord-Beveland?

Noord-Beveland beslaat 86,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 94 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Noord-Beveland?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Noord-Beveland van 7.421 naar 8.067, oftewel +8,7%.

Waar ligt Noord-Beveland?

Noord-Beveland ligt in Zeeland (provincie). Het maakt deel uit van Overig Zeeland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,576, lengtegraad 3,762.

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Noord-Beveland?

In Noord-Beveland bedraagt de indicator “Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners” 377,1 ‰ (2025), rang 1 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 222,7 ‰.

Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Noord-Beveland?

In Noord-Beveland bedraagt de indicator “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners” 602 ‰ (2025), rang 4 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 508 ‰.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Noord-Beveland?

In Noord-Beveland produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.113 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Noord-Beveland?

Het dichtst bij Noord-Beveland liggen Goes (8,1 km), Borsele (12 km), Middelburg (Z.) (13 km), Schouwen-Duiveland (13 km), Kapelle (16 km).