Kapelle: bevolking en statistieken
Kapelle telt 13.186 inwoners (2026) op 37,1 km², oftewel 356 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 315 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,3% tussen 2016 en 2026.
- 13.186 inwoners
- 37,1 km²
- 356 inw./km²
- −3 m
Het belangrijkste
Van de 13 gemeenten in Zeeland staat Kapelle op rang 12 qua bevolking.
Eengezinswoningen: 90,3% in Kapelle, tegenover gemiddeld 80,1% in Zeeland en 64,0% voor het hele land.
Woningen met zonnestroom: 59% in Kapelle, tegenover gemiddeld 49% in Zeeland en 38% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.088 kWh per jaar.
Kapelle in cijfers
Kapelle op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Kapelle
Kapelle telde 12.639 inwoners in 2016 en 13.186 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 12.882 |
| 2022 | 13.020 |
| 2023 | 13.051 |
| 2024 | 13.009 |
| 2025 | 13.012 |
| 2026 | 13.186 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Zeeland voor de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000”.
- “Eengezinswoningen”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Woningen met zonnestroom”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.193 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Goes (40.387 inwoners), op 8,7 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.352 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Kapelle
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Kapelle | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,4% | 25,5% | 23,6% | rang 181 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,1% | 14,5% | 14,8% | rang 76 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,4 ‰ | −3,0 ‰ | −1,3 ‰ | rang 128 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 0,6 ‰ | 6,5 ‰ | 6,5 ‰ | rang 294 van 342 |
Wonen
| Indicator | Kapelle | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 5.546 woningen | 193.454 | 8.274.510 | rang 320 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 18,5% | 20,3% | 13,1% | rang 96 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 24,2% | 18,2% | 19,9% | rang 67 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 90,3% | 80,1% | 79,5% | rang 11 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 77,0% | 67,4% | 66,7% | rang 11 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 14,2% | 21,4% | 23,7% | rang 322 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 400.000 € | 342.360 € | 438.000 € | rang 232 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 27,7 ‰ | 21,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 39 van 341 |
Energie
| Indicator | Kapelle | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 870 m³ | 848 m³ | 900 m³ | rang 193 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.800 kWh | 2.562 kWh | 2.810 kWh | rang 176 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 7% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 59% | 49% | 46% | rang 21 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 12% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 205 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,4% | 90,0% | 90,3% | rang 103 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 0,4% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.680 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 35 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.885 Wp | 2.852 Wp | 1.707 Wp | rang 147 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 282,7 ‰ | 262,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 36 van 342 |
Economie
| Indicator | Kapelle | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 63.700 € | 59.200 € | 63.450 € | rang 164 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 1.785 | 51.595 | 2.612.530 | rang 319 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 135,4 ‰ | 130,8 ‰ | 135,6 ‰ | rang 173 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Kapelle | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,0% | 1,3% | 1,5% | rang 311 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,5% | 3,0% | 2,3% | rang 311 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Kapelle | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 535 ‰ | 523 ‰ | 508 ‰ | rang 118 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,4 km | 16,6 km | 4,6 km | rang 275 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Kapelle | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,1 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 29,9% | 37,8% | 33,3% | rang 276 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 27,9 ‰ | 37,0 ‰ | 30,9 ‰ | rang 213 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 10,3 ‰ | 12,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 194 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 1,3 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Kapelle | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 634 kg | 661 kg | 468 kg | rang 25 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 18,5% | 19,7% | 16,8% | rang 150 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 74,4% | 69,2% | 58,8% | rang 82 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 4,3% | 7,2% | 11,7% | rang 266 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Kapelle | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 1,5 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Kapelle | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,9% | 24,9% | 28,5% | rang 185 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Kapelle
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,4% in 2022, tegenover 96,0% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.885 Wp in 2025, tegenover 775 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
282,7 ‰ in 2025, tegenover 123,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
27,9 ‰ in 2025, tegenover 26,6 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
10,3 ‰ in 2025, tegenover 7,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Kapelle
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 4,3 |
| februari | 41 | 4,5 |
| maart | 87 | 6,8 |
| april | 136 | 10,2 |
| mei | 164 | 13,8 |
| juni | 170 | 17,1 |
| juli | 166 | 18,8 |
| augustus | 141 | 18,2 |
| september | 102 | 15,9 |
| oktober | 59 | 12,4 |
| november | 29 | 7,9 |
| december | 19 | 5,2 |
Economische sectoren: Kapelle
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,3% ×0,9
- Handel14,1% ×1,1
- Bouwnijverheid9,9% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg9,9% ×0,9
- Overige dienstverlening6,8% ×1,3
- Industrie6,2% ×1,8
- Landbouw, bosbouw en visserij5,9% ×1,9
- Onderwijs4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Kapelle?
Kapelle telt 13.186 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 315 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Kapelle?
Kapelle beslaat 37,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 356 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Kapelle?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Kapelle van 12.639 naar 13.186, oftewel +4,3%.
Waar ligt Kapelle?
Kapelle ligt in Zeeland (provincie). Het maakt deel uit van Overig Zeeland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,500, lengtegraad 3,950.
Eengezinswoningen: wat is de waarde in Kapelle?
In Kapelle bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 90,3% (2024), rang 11 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.
Woningen met zonnestroom: wat is de waarde in Kapelle?
In Kapelle bedraagt de indicator “Woningen met zonnestroom” 59% (2025), rang 21 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 46%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Kapelle?
In Kapelle produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.088 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Kapelle?
Het dichtst bij Kapelle liggen Goes (8,7 km), Borsele (11 km), Reimerswaal (14 km), Tholen (15 km), Noord-Beveland (16 km).