Bladel: bevolking en statistieken
Bladel telt 21.046 inwoners (2026) op 75,3 km², oftewel 279 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 269 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.
- 21.046 inwoners
- 75,3 km²
- 279 inw./km²
- 32 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Bladel op rang 43 qua bevolking.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 1,1% in Bladel, tegenover gemiddeld 2,9% in Noord-Brabant en 3,5% voor het hele land.
Huishoudelijk afval per inwoner: 351 kg in Bladel, tegenover gemiddeld 457 kg in Noord-Brabant en 455 kg voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Bladel in cijfers
Bladel op de kaart
De naburige gemeenten
- Reusel-De Mierden3,8 km · 13.729
- Eersel6,9 km · 20.537
- Bergeijk11 km · 19.436
- Veldhoven14 km · 47.918
- Hilvarenbeek14 km · 16.315
- Waalre16 km · 17.864
- Oirschot17 km · 19.801
- Valkenswaard17 km · 31.920
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Bladel
Bladel telde 19.966 inwoners in 2016 en 21.046 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 20.529 |
| 2022 | 20.718 |
| 2023 | 21.009 |
| 2024 | 20.985 |
| 2025 | 21.006 |
| 2026 | 21.046 |
Wist u dat?
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.550 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Reusel-De Mierden, op 3,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Veldhoven (47.918 inwoners), op 14 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.148 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Bladel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Bladel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,6% | 22,0% | 23,6% | rang 134 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,1% | 14,4% | 14,8% | rang 230 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,0 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 154 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 2,1 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 272 van 342 |
Wonen
| Indicator | Bladel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 9.228 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 268 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 6,3% | 10,8% | 13,1% | rang 301 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 25,0% | 21,5% | 19,9% | rang 56 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 82,6% | 74,1% | 79,5% | rang 128 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 74,0% | 61,6% | 66,7% | rang 39 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 14,2% | 26,6% | 23,7% | rang 322 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 491.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 102 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 18,2 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 157 van 341 |
Energie
| Indicator | Bladel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 920 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 138 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.100 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 51 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 13% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 49% | 42% | 46% | rang 133 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 16% | 13% | 12% | rang 25 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,2% | 84,3% | 90,3% | rang 116 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.580 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 57 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.586 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 78 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 233,7 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 140 van 342 |
Economie
| Indicator | Bladel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 65.300 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 124 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.120 | 375.525 | 2.612.530 | rang 255 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 148,2 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 96 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Bladel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,6% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,1% | 2,9% | 2,3% | rang 335 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Bladel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 563 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 45 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 20,4 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 15 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Bladel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,7% | 37,2% | 33,3% | rang 222 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 28,6 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 206 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 11,1 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 172 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,5 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 53 van 342 |
Milieu
| Indicator | Bladel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 351 kg | 457 kg | 468 kg | rang 332 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 12,2% | 28,1% | 16,8% | rang 222 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 54,8% | 50,6% | 58,8% | rang 196 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 29,7% | 16,0% | 11,7% | rang 62 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Bladel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,3 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 118 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Bladel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,2% | 32,2% | 28,5% | rang 205 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Bladel
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,2% in 2022, tegenover 94,5% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.586 Wp in 2025, tegenover 702 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
233,7 ‰ in 2025, tegenover 70,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
28,6 ‰ in 2025, tegenover 29,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
11,1 ‰ in 2025, tegenover 12,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Bladel
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,6 |
| februari | 40 | 4,1 |
| maart | 83 | 6,6 |
| april | 128 | 10,3 |
| mei | 156 | 14,1 |
| juni | 166 | 17,6 |
| juli | 164 | 19,1 |
| augustus | 137 | 18,3 |
| september | 101 | 15,7 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 30 | 7,4 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Bladel
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,3% ×0,9
- Handel14,1% ×1,1
- Bouwnijverheid13,0% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg9,5% ×0,9
- Industrie8,3% ×2,4
- Overige dienstverlening5,9% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij5,8% ×1,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten3,8% ×0,7
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Bladel?
Bladel telt 21.046 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 269 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Bladel?
Bladel beslaat 75,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 279 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Bladel?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Bladel van 19.966 naar 21.046, oftewel +5,4%.
Waar ligt Bladel?
Bladel ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,367, lengtegraad 5,217.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Bladel?
In Bladel bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 1,1% (2026), rang 335 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.
Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Bladel?
In Bladel bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 351 kg (2024), rang 332 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Bladel?
In Bladel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Bladel?
Het dichtst bij Bladel liggen Reusel-De Mierden (3,8 km), Eersel (6,9 km), Bergeijk (11 km), Veldhoven (14 km), Hilvarenbeek (14 km).