Uitgeest: bevolking en statistieken
Uitgeest telt 13.489 inwoners (2026) op 19,2 km², oftewel 704 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 314 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +1,0% tussen 2016 en 2026.
- 13.489 inwoners
- 19,2 km²
- 704 inw./km²
- 1 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Uitgeest op rang 39 qua bevolking.
Woningen met individuele cv-ketel: 96,1% in Uitgeest, tegenover gemiddeld 80,6% in Noord-Holland en 82,6% voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 1,6 km in Uitgeest, tegenover gemiddeld 3,7 km in Noord-Holland en 5,2 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 22,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.063 kWh per jaar.
Uitgeest in cijfers
Uitgeest op de kaart
De naburige gemeenten
- Heemskerk3,3 km · 39.529
- Castricum4,3 km · 37.077
- Beverwijk6,0 km · 43.052
- Zaanstad8,0 km · 165.201
- Heiloo8,0 km · 24.613
- Velsen9,4 km · 70.361
- Wormerland11 km · 16.328
- Alkmaar11 km · 113.196
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in IJmond (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Uitgeest
Uitgeest telde 13.360 inwoners in 2016 en 13.489 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 13.632 |
| 2022 | 13.563 |
| 2023 | 13.472 |
| 2024 | 13.400 |
| 2025 | 13.427 |
| 2026 | 13.489 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Holland voor de indicator “Woningen met individuele cv-ketel”.
- “Woningen met individuele cv-ketel”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.683 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Heemskerk (39.529 inwoners), op 3,3 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.252 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Uitgeest
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Uitgeest | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,4% | 19,4% | 23,6% | rang 253 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,3% | 14,5% | 14,8% | rang 127 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 1,0 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 70 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 1,1 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 286 van 342 |
Wonen
| Indicator | Uitgeest | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 5.832 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 315 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 13,5% | 25,0% | 13,1% | rang 163 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,5% | 20,8% | 19,9% | rang 84 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 78,5% | 50,2% | 79,5% | rang 183 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 72,0% | 51,8% | 66,7% | rang 69 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 22,1% | 30,5% | 23,7% | rang 202 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 501.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 87 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 11,5 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 264 van 341 |
Energie
| Indicator | Uitgeest | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 860 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 205 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.510 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 285 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 3% | 13% | 7% | rang 318 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 59% | 28% | 46% | rang 21 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 8% | 8% | 12% | rang 285 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 96,1% | 80,6% | 90,3% | rang 2 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 8,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.280 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 158 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.203 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 255 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 271,3 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 46 van 342 |
Economie
| Indicator | Uitgeest | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 67.900 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 91 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 1.780 | 533.195 | 2.612.530 | rang 320 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 132,0 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 195 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Uitgeest | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,3% | 1,7% | 1,5% | rang 233 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,2% | 3,5% | 2,3% | rang 180 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Uitgeest | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 487 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 215 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,6 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 329 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Uitgeest | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,0 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,4% | 43,0% | 33,3% | rang 260 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 36,0 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 105 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 15,8 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 84 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Uitgeest | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 509 kg | 445 kg | 468 kg | rang 109 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 17,0% | 44,6% | 16,8% | rang 165 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 74,0% | 33,6% | 58,8% | rang 85 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 5,2% | 11,0% | 11,7% | rang 254 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Uitgeest | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Uitgeest | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 32,8% | 39,0% | 28,5% | rang 100 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Uitgeest
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
96,1% in 2022, tegenover 97,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.203 Wp in 2025, tegenover 324 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
271,3 ‰ in 2025, tegenover 100,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
36,0 ‰ in 2025, tegenover 27,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
15,8 ‰ in 2025, tegenover 11,4 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Uitgeest
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 4,4 |
| februari | 39 | 4,3 |
| maart | 84 | 6,2 |
| april | 133 | 9,4 |
| mei | 164 | 12,8 |
| juni | 171 | 16,0 |
| juli | 167 | 17,9 |
| augustus | 138 | 17,7 |
| september | 95 | 15,7 |
| oktober | 54 | 12,4 |
| november | 26 | 8,2 |
| december | 17 | 5,6 |
Economische sectoren: Uitgeest
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten22,7% ×1,1
- Handel13,4% ×1,0
- Bouwnijverheid12,3% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg8,7% ×0,8
- Onderwijs7,8% ×1,3
- Overige dienstverlening5,9% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,5% ×0,8
- Cultuur, sport en recreatie4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Uitgeest?
Uitgeest telt 13.489 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 314 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Uitgeest?
Uitgeest beslaat 19,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 704 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Uitgeest?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Uitgeest van 13.360 naar 13.489, oftewel +1,0%.
Waar ligt Uitgeest?
Uitgeest ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van IJmond (COROP-gebied). Breedtegraad 52,529, lengtegraad 4,710.
Woningen met individuele cv-ketel: wat is de waarde in Uitgeest?
In Uitgeest bedraagt de indicator “Woningen met individuele cv-ketel” 96,1% (2022), rang 2 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 90,3%.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Uitgeest?
In Uitgeest bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 1,6 km (2025), rang 329 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Uitgeest?
In Uitgeest produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.063 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Uitgeest?
Het dichtst bij Uitgeest liggen Heemskerk (3,3 km), Castricum (4,3 km), Beverwijk (6,0 km), Zaanstad (8,0 km), Heiloo (8,0 km).