Putten: bevolking en statistieken
Putten telt 25.170 inwoners (2026) op 85,2 km², oftewel 295 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 231 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,7% tussen 2016 en 2026.
- 25.170 inwoners
- 85,2 km²
- 295 inw./km²
- 18 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Putten op rang 38 qua bevolking.
Huishoudelijk afval per inwoner: 358 kg in Putten, tegenover gemiddeld 438 kg in Gelderland en 455 kg voor het hele land.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 1,4% in Putten, tegenover gemiddeld 3,1% in Gelderland en 3,5% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,8% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 986 kWh per jaar.
Putten in cijfers
Putten op de kaart
De naburige gemeenten
- Ermelo5,0 km · 28.199
- Nijkerk9,6 km · 46.283
- Harderwijk10 km · 50.655
- Zeewolde10 km · 24.612
- Barneveld14 km · 63.926
- Nunspeet15 km · 29.688
- Bunschoten16 km · 22.905
- Leusden18 km · 32.287
Alle gemeenten in Veluwe (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Putten
Putten telde 24.516 inwoners in 2016 en 25.170 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 24.365 |
| 2022 | 24.598 |
| 2023 | 24.904 |
| 2024 | 24.978 |
| 2025 | 24.953 |
| 2026 | 25.170 |
Wist u dat?
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.934 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Ermelo, op 5,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Nijkerk (46.283 inwoners), op 9,6 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 3.944 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Putten
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Putten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,6% | 22,4% | 23,6% | rang 222 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,4% | 14,9% | 14,8% | rang 54 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,1 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 104 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | −1,0 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 317 van 342 |
Wonen
| Indicator | Putten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 10.336 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 247 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 11,3% | 15,1% | 13,1% | rang 204 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 28,2% | 21,5% | 19,9% | rang 27 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 83,6% | 73,5% | 79,5% | rang 116 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 67,2% | 61,6% | 66,7% | rang 159 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,6% | 26,3% | 23,7% | rang 215 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 567.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 32 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 22,8 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 91 van 341 |
Energie
| Indicator | Putten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 960 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 92 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.120 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 49 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 10% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 41% | 43% | 46% | rang 231 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 11% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 1 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 149 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,3% | 85,9% | 90,3% | rang 202 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 1,1% | 4,2% | 0,1% | rang 81 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.260 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 163 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.790 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 162 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 183,5 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 267 van 342 |
Economie
| Indicator | Putten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 70.100 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 72 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.835 | 298.620 | 2.612.530 | rang 204 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 152,4 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 78 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Putten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,0% | 1,4% | 1,5% | rang 311 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,4% | 3,1% | 2,3% | rang 321 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Putten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 508 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 171 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,0 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 231 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Putten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,2 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 28,8% | 36,8% | 33,3% | rang 310 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 23,2 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 277 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 10,0 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 208 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,4 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 68 van 342 |
Milieu
| Indicator | Putten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 358 kg | 438 kg | 468 kg | rang 327 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 9,1% | 22,9% | 16,8% | rang 278 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 49,3% | 45,1% | 58,8% | rang 218 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 37,7% | 26,8% | 11,7% | rang 36 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Putten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,7 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 40 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Putten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 25,2% | 31,9% | 28,5% | rang 254 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Putten
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,3% in 2022, tegenover 92,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
1,1% in 2022, tegenover 1,2% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.790 Wp in 2025, tegenover 397 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
183,5 ‰ in 2025, tegenover 58,0 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
23,2 ‰ in 2025, tegenover 26,6 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
10,0 ‰ in 2025, tegenover 10,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Putten
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,4 |
| februari | 37 | 3,6 |
| maart | 78 | 6,0 |
| april | 124 | 9,7 |
| mei | 150 | 13,5 |
| juni | 160 | 16,8 |
| juli | 157 | 18,5 |
| augustus | 131 | 17,8 |
| september | 93 | 15,2 |
| oktober | 55 | 11,6 |
| november | 26 | 7,1 |
| december | 16 | 4,4 |
Economische sectoren: Putten
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,8% ×0,9
- Bouwnijverheid15,2% ×1,4
- Handel14,5% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij7,9% ×2,6
- Gezondheids- en welzijnszorg7,3% ×0,7
- Overige dienstverlening5,3% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,9% ×0,9
- Industrie4,2% ×1,2
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Putten?
Putten telt 25.170 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 231 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Putten?
Putten beslaat 85,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 295 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Putten?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Putten van 24.516 naar 25.170, oftewel +2,7%.
Waar ligt Putten?
Putten ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Veluwe (COROP-gebied). Breedtegraad 52,258, lengtegraad 5,608.
Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Putten?
In Putten bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 358 kg (2024), rang 327 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Putten?
In Putten bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 1,4% (2026), rang 321 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Putten?
In Putten produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 986 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Putten?
Het dichtst bij Putten liggen Ermelo (5,0 km), Nijkerk (9,6 km), Harderwijk (10 km), Zeewolde (10 km), Barneveld (14 km).