Druten: bevolking en statistieken
Druten telt 20.019 inwoners (2026) op 37,3 km², oftewel 537 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 278 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,8% tussen 2016 en 2026.
- 20.019 inwoners
- 37,3 km²
- 537 inw./km²
- 9 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Druten op rang 44 qua bevolking.
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner: 4.838 Wp in Druten, tegenover gemiddeld 1.812 Wp in Gelderland en 1.605 Wp voor het hele land.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 28,9% in Druten, tegenover gemiddeld 21,5% in Gelderland en 20,4% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.050 kWh per jaar.
Druten in cijfers
Druten op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Druten
Druten telde 18.407 inwoners in 2016 en 20.019 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 18.991 |
| 2022 | 19.178 |
| 2023 | 19.505 |
| 2024 | 19.590 |
| 2025 | 19.748 |
| 2026 | 20.019 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Gelderland voor de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”.
- Nr. 1 van Gelderland voor de indicator “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner”.
- “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.225 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Neder-Betuwe, op 5,3 km.
Alle indicatoren van Druten
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Druten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,4% | 22,4% | 23,6% | rang 229 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,0% | 14,9% | 14,8% | rang 239 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,1 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 116 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,1 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 124 van 342 |
Wonen
| Indicator | Druten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 8.752 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 275 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 9,9% | 15,1% | 13,1% | rang 240 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 28,9% | 21,5% | 19,9% | rang 22 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 80,9% | 73,5% | 79,5% | rang 160 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 65,3% | 61,6% | 66,7% | rang 197 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,7% | 26,3% | 23,7% | rang 211 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 423.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 196 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 30,1 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 30 van 341 |
Energie
| Indicator | Druten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 880 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 187 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.070 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 58 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 10% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 49% | 43% | 46% | rang 133 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 11% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,0% | 85,9% | 90,3% | rang 130 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 4,2% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.380 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 121 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 4.838 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 17 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 228,9 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 154 van 342 |
Economie
| Indicator | Druten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 64.700 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 136 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.630 | 298.620 | 2.612.530 | rang 286 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 131,4 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 203 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Druten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,4% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,5% | 3,1% | 2,3% | rang 139 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Druten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 538 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 104 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 14,6 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 33 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Druten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,8% | 36,8% | 33,3% | rang 252 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 21,8 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 296 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 6,7 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 277 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,1 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 134 van 342 |
Milieu
| Indicator | Druten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 438 kg | 438 kg | 468 kg | rang 233 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 20,0% | 22,9% | 16,8% | rang 137 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 66,0% | 45,1% | 58,8% | rang 133 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 11,1% | 26,8% | 11,7% | rang 176 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Druten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,3 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 118 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Druten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,8% | 31,9% | 28,5% | rang 192 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Druten
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,0% in 2022, tegenover 94,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
4.838 Wp in 2025, tegenover 350 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
228,9 ‰ in 2025, tegenover 66,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
21,8 ‰ in 2025, tegenover 25,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
6,7 ‰ in 2025, tegenover 8,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Druten
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,5 |
| februari | 40 | 3,8 |
| maart | 83 | 6,3 |
| april | 131 | 10,0 |
| mei | 159 | 13,8 |
| juni | 168 | 17,3 |
| juli | 164 | 18,8 |
| augustus | 138 | 18,1 |
| september | 100 | 15,5 |
| oktober | 58 | 11,9 |
| november | 29 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Druten
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,3% ×0,9
- Handel15,0% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg11,6% ×1,1
- Bouwnijverheid10,1% ×1,0
- Overige dienstverlening6,7% ×1,2
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,5% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij4,8% ×1,6
- Onderwijs4,8% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Druten?
Druten telt 20.019 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 278 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Druten?
Druten beslaat 37,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 537 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Druten?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Druten van 18.407 naar 20.019, oftewel +8,8%.
Waar ligt Druten?
Druten ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Arnhem/Nijmegen (COROP-gebied). Breedtegraad 51,889, lengtegraad 5,604.
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner: wat is de waarde in Druten?
In Druten bedraagt de indicator “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner” 4.838 Wp (2025), rang 17 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.707 Wp.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Druten?
In Druten bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 28,9% (2024), rang 22 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Druten?
In Druten produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.050 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Druten?
Het dichtst bij Druten liggen Neder-Betuwe (5,3 km), Rhenen (8,2 km), West Maas en Waal (9,2 km), Wageningen (9,3 km), Beuningen (11 km).