Lansingerland: bevolking en statistieken
Lansingerland telt 66.633 inwoners (2026) op 53,3 km², oftewel 1.251 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 64 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +12,9% tussen 2016 en 2026.
- 66.633 inwoners
- 53,3 km²
- 1.251 inw./km²
- −5 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Lansingerland op rang 18 qua bevolking.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 44,4% in Lansingerland, tegenover gemiddeld 20,3% in Zuid-Holland en 20,4% voor het hele land.
Eenpersoonshuishoudens: 24,8% in Lansingerland, tegenover gemiddeld 40,7% in Zuid-Holland en 39,3% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.039 kWh per jaar.
Lansingerland in cijfers
Lansingerland op de kaart
De naburige gemeenten
- Zoetermeer7,0 km · 130.836
- Pijnacker-Nootdorp7,1 km · 58.741
- Zuidplas7,8 km · 49.291
- Rotterdam8,1 km · 673.804
- Capelle aan den IJssel8,7 km · 69.698
- Waddinxveen9,7 km · 35.542
- Delft10 km · 110.089
- Krimpen aan den IJssel11 km · 29.864
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Groot-Rijnmond (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Lansingerland
Lansingerland telde 59.035 inwoners in 2016 en 66.633 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 63.363 |
| 2022 | 64.110 |
| 2023 | 64.754 |
| 2024 | 65.594 |
| 2025 | 66.064 |
| 2026 | 66.633 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Zuid-Holland voor de indicator “Woningen met zonnestroom”.
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Eenpersoonshuishoudens”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.459 voetbalvelden.
- 2,3 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Zoetermeer (130.836 inwoners), op 7,0 km.
Alle indicatoren van Lansingerland
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lansingerland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 17,1% | 19,5% | 23,6% | rang 325 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 19,3% | 15,5% | 14,8% | rang 10 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 2,8 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 30 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 4,5 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 217 van 342 |
Wonen
| Indicator | Lansingerland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 25.791 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 79 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 4,4% | 19,8% | 13,1% | rang 319 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 44,4% | 20,3% | 19,9% | rang 2 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 81,0% | 49,2% | 79,5% | rang 156 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 73,1% | 53,3% | 66,7% | rang 52 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 18,9% | 31,1% | 23,7% | rang 272 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 566.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 33 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 24,6 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 70 van 341 |
Energie
| Indicator | Lansingerland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 750 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 287 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.920 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 127 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 11% | 13% | 7% | rang 52 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 54% | 28% | 46% | rang 54 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 8% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 88,6% | 78,8% | 90,3% | rang 225 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 4,4% | 7,7% | 0,1% | rang 44 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.310 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 147 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.606 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 74 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 234,4 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 137 van 342 |
Economie
| Indicator | Lansingerland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 83.200 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 12 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 10.335 | 563.040 | 2.612.530 | rang 51 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 155,1 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 69 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Lansingerland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,3% | 1,5% | 1,5% | rang 233 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 4,1% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Lansingerland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 465 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 257 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 6,6 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 124 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Lansingerland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,5 personen | 2,1 | 2,2 | rang 7 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 24,8% | 40,7% | 33,3% | rang 340 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 31,7 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 152 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 14,9 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 98 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 2,1 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 167 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,0 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 87 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Lansingerland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 411 kg | 421 kg | 468 kg | rang 273 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 36,4% | 52,0% | 16,8% | rang 71 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 48,4% | 28,5% | 58,8% | rang 223 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 2,2% | 7,6% | 11,7% | rang 303 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Lansingerland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Lansingerland | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 41,0% | 33,2% | 28,5% | rang 43 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Lansingerland
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
88,6% in 2022, tegenover 91,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
4,4% in 2022, tegenover 4,6% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.606 Wp in 2025, tegenover 522 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
234,4 ‰ in 2025, tegenover 77,2 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
31,7 ‰ in 2025, tegenover 34,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
14,9 ‰ in 2025, tegenover 13,9 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,1 ‰ in 2025, tegenover 4,0 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,0 ‰ in 2025, tegenover 3,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Lansingerland
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 4,0 |
| februari | 40 | 4,1 |
| maart | 83 | 6,4 |
| april | 131 | 9,8 |
| mei | 159 | 13,4 |
| juni | 166 | 16,8 |
| juli | 162 | 18,5 |
| augustus | 136 | 17,9 |
| september | 97 | 15,5 |
| oktober | 56 | 12,0 |
| november | 27 | 7,5 |
| december | 18 | 4,9 |
Economische sectoren: Lansingerland
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten24,4% ×1,2
- Handel14,6% ×1,1
- Bouwnijverheid9,4% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg8,8% ×0,8
- Onderwijs6,1% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,4% ×1,0
- Informatie en communicatie5,2% ×1,0
- Overige dienstverlening4,6% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lansingerland?
Lansingerland telt 66.633 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 64 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lansingerland?
Lansingerland beslaat 53,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.251 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lansingerland?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Lansingerland van 59.035 naar 66.633, oftewel +12,9%.
Waar ligt Lansingerland?
Lansingerland ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Rijnmond (COROP-gebied). Breedtegraad 51,999, lengtegraad 4,504.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Lansingerland?
In Lansingerland bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 44,4% (2024), rang 2 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Eenpersoonshuishoudens: wat is de waarde in Lansingerland?
In Lansingerland bedraagt de indicator “Eenpersoonshuishoudens” 24,8% (2025), rang 340 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 33,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Lansingerland?
In Lansingerland produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.039 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lansingerland?
Het dichtst bij Lansingerland liggen Zoetermeer (7,0 km), Pijnacker-Nootdorp (7,1 km), Zuidplas (7,8 km), Rotterdam (8,1 km), Capelle aan den IJssel (8,7 km).