Oldebroek: bevolking en statistieken
Oldebroek telt 24.535 inwoners (2026) op 97,7 km², oftewel 251 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 241 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,2% tussen 2016 en 2026.
- 24.535 inwoners
- 97,7 km²
- 251 inw./km²
- −1 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Oldebroek op rang 40 qua bevolking.
Eenpersoonshuishoudens: 26,5% in Oldebroek, tegenover gemiddeld 36,8% in Gelderland en 39,3% voor het hele land.
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: 19,3% in Oldebroek, tegenover gemiddeld 31,9% in Gelderland en 33,2% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.008 kWh per jaar.
Oldebroek in cijfers
Oldebroek op de kaart
De naburige gemeenten
- Elburg5,9 km · 24.039
- Kampen9,3 km · 56.835
- Hattem10 km · 12.822
- Heerde13 km · 19.325
- Zwolle14 km · 134.147
- Epe15 km · 33.786
- Dronten15 km · 45.443
- Zwartewaterland17 km · 23.733
Alle gemeenten in Veluwe (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Oldebroek
Oldebroek telde 23.104 inwoners in 2016 en 24.535 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 23.760 |
| 2022 | 23.930 |
| 2023 | 24.264 |
| 2024 | 24.281 |
| 2025 | 24.417 |
| 2026 | 24.535 |
Wist u dat?
- “Eenpersoonshuishoudens”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.686 voetbalvelden.
- 2,1 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Elburg, op 5,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Kampen (56.835 inwoners), op 9,3 km.
Alle indicatoren van Oldebroek
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Oldebroek | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,5% | 22,4% | 23,6% | rang 250 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 17,0% | 14,9% | 14,8% | rang 39 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 3,2 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 23 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 2,4 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 268 van 342 |
Wonen
| Indicator | Oldebroek | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 9.747 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 262 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 14,5% | 15,1% | 13,1% | rang 151 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,7% | 21,5% | 19,9% | rang 79 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 85,0% | 73,5% | 79,5% | rang 88 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 69,5% | 61,6% | 66,7% | rang 128 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 22,4% | 26,3% | 23,7% | rang 197 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 450.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 156 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 16,1 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 200 van 341 |
Energie
| Indicator | Oldebroek | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 950 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 103 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.130 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 44 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 10% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 48% | 43% | 46% | rang 149 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 11% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,8% | 85,9% | 90,3% | rang 185 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 4,2% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.440 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 104 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.321 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 98 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 211,0 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 209 van 342 |
Economie
| Indicator | Oldebroek | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 62.300 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 191 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.040 | 298.620 | 2.612.530 | rang 262 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 123,9 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 257 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Oldebroek | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,4% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,1% | 3,1% | 2,3% | rang 202 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Oldebroek | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 503 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 182 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,7 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 194 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Oldebroek | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,5 personen | 2,2 | 2,2 | rang 7 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 26,5% | 36,8% | 33,3% | rang 337 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 19,6 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 313 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 6,1 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 292 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,5 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 53 van 342 |
Milieu
| Indicator | Oldebroek | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 629 kg | 438 kg | 468 kg | rang 27 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 9,2% | 22,9% | 16,8% | rang 276 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 57,6% | 45,1% | 58,8% | rang 181 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 31,5% | 26,8% | 11,7% | rang 51 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Oldebroek | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,6 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 56 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Oldebroek | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 19,3% | 31,9% | 28,5% | rang 326 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Oldebroek
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,8% in 2022, tegenover 93,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.321 Wp in 2025, tegenover 494 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
211,0 ‰ in 2025, tegenover 73,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
19,6 ‰ in 2025, tegenover 23,2 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
6,1 ‰ in 2025, tegenover 6,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Oldebroek
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,4 |
| februari | 38 | 3,6 |
| maart | 81 | 5,9 |
| april | 126 | 9,7 |
| mei | 153 | 13,4 |
| juni | 162 | 16,8 |
| juli | 157 | 18,4 |
| augustus | 134 | 17,8 |
| september | 95 | 15,2 |
| oktober | 56 | 11,6 |
| november | 26 | 7,0 |
| december | 17 | 4,4 |
Economische sectoren: Oldebroek
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,3% ×1,9
- Specialistische zakelijke diensten14,8% ×0,7
- Handel14,2% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg7,6% ×0,7
- Landbouw, bosbouw en visserij7,4% ×2,4
- Overige dienstverlening6,6% ×1,2
- Industrie4,8% ×1,4
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,6% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Oldebroek?
Oldebroek telt 24.535 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 241 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Oldebroek?
Oldebroek beslaat 97,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 251 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Oldebroek?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Oldebroek van 23.104 naar 24.535, oftewel +6,2%.
Waar ligt Oldebroek?
Oldebroek ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Veluwe (COROP-gebied). Breedtegraad 52,467, lengtegraad 5,917.
Eenpersoonshuishoudens: wat is de waarde in Oldebroek?
In Oldebroek bedraagt de indicator “Eenpersoonshuishoudens” 26,5% (2025), rang 337 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 33,3%.
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: wat is de waarde in Oldebroek?
In Oldebroek bedraagt de indicator “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding” 19,3% (2024), rang 326 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 28,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Oldebroek?
In Oldebroek produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.008 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Oldebroek?
Het dichtst bij Oldebroek liggen Elburg (5,9 km), Kampen (9,3 km), Hattem (10 km), Heerde (13 km), Zwolle (14 km).