Wonen · 2025
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: Zoeterwoude staat bovenaan met 81,8 ‰ en Gulpen-Wittem sluit de rij met 1,6 ‰. De mediaan van de 341 gemeenten is 17,4 ‰.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 1 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | 81,8 ‰ |
| 2 | Eemsdelta | Groningen | 63,0 ‰ |
| 3 | Maassluis | Zuid-Holland | 48,5 ‰ |
| 4 | Ameland | Fryslân | 47,9 ‰ |
| 5 | Waddinxveen | Zuid-Holland | 46,9 ‰ |
| 6 | Vlieland | Fryslân | 46,8 ‰ |
| 7 | Boekel | Noord-Brabant | 43,8 ‰ |
| 8 | Diemen | Noord-Holland | 43,3 ‰ |
| 9 | Noord-Beveland | Zeeland | 41,1 ‰ |
| 10 | Zeewolde | Flevoland | 38,9 ‰ |
| 11 | Texel | Noord-Holland | 37,5 ‰ |
| 12 | Woudenberg | Utrecht | 36,5 ‰ |
| 13 | Vijfheerenlanden | Utrecht | 35,1 ‰ |
| 14 | Leiden | Zuid-Holland | 34,6 ‰ |
| 15 | Eemnes | Utrecht | 34,5 ‰ |
| 16 | Nijkerk | Gelderland | 34,0 ‰ |
| 17 | Noordwijk | Zuid-Holland | 33,5 ‰ |
| 18 | Nieuwegein | Utrecht | 33,3 ‰ |
| 19 | Zuidplas | Zuid-Holland | 32,6 ‰ |
| 20 | Amsterdam | Noord-Holland | 32,5 ‰ |
| 20 | West Maas en Waal | Gelderland | 32,5 ‰ |
| 20 | Kaag en Braassem | Zuid-Holland | 32,5 ‰ |
| 23 | Almere | Flevoland | 31,9 ‰ |
| 23 | Schiermonnikoog | Fryslân | 31,9 ‰ |
| 25 | Brummen | Gelderland | 31,1 ‰ |
| 26 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 31,0 ‰ |
| 27 | Utrecht | Utrecht | 30,8 ‰ |
| 28 | Zundert | Noord-Brabant | 30,3 ‰ |
| 29 | Goes | Zeeland | 30,2 ‰ |
| 30 | Druten | Gelderland | 30,1 ‰ |
| 31 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 29,0 ‰ |
| 31 | Bergeijk | Noord-Brabant | 29,0 ‰ |
| 33 | Bernheze | Noord-Brabant | 28,9 ‰ |
| 34 | Delft | Zuid-Holland | 28,5 ‰ |
| 34 | Eindhoven | Noord-Brabant | 28,5 ‰ |
| 36 | Veenendaal | Utrecht | 28,2 ‰ |
| 36 | Oosterhout | Noord-Brabant | 28,2 ‰ |
| 38 | Etten-Leur | Noord-Brabant | 28,1 ‰ |
| 39 | Kapelle | Zeeland | 27,7 ‰ |
| 40 | Schagen | Noord-Holland | 27,6 ‰ |
| 40 | Someren | Noord-Brabant | 27,6 ‰ |
| 42 | Urk | Flevoland | 27,5 ‰ |
| 42 | Nijmegen | Gelderland | 27,5 ‰ |
| 44 | Dronten | Flevoland | 27,2 ‰ |
| 44 | Best | Noord-Brabant | 27,2 ‰ |
| 46 | Noordoostpolder | Flevoland | 27,1 ‰ |
| 47 | Staphorst | Overijssel | 27,0 ‰ |
| 48 | Geertruidenberg | Noord-Brabant | 26,8 ‰ |
| 49 | Olst-Wijhe | Overijssel | 26,6 ‰ |
| 50 | Lelystad | Flevoland | 26,5 ‰ |
| 50 | Horst aan de Maas | Limburg | 26,5 ‰ |
| 52 | Baarle-Nassau | Noord-Brabant | 26,4 ‰ |
| 53 | Barneveld | Gelderland | 26,3 ‰ |
| 53 | Asten | Noord-Brabant | 26,3 ‰ |
| 55 | Hillegom | Zuid-Holland | 26,2 ‰ |
| 55 | Roermond | Limburg | 26,2 ‰ |
| 57 | Harderwijk | Gelderland | 26,0 ‰ |
| 58 | Bunnik | Utrecht | 25,9 ‰ |
| 59 | Gouda | Zuid-Holland | 25,8 ‰ |
| 60 | Maastricht | Limburg | 25,5 ‰ |
| 61 | Hardenberg | Overijssel | 25,3 ‰ |
| 61 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 25,3 ‰ |
| 63 | Oirschot | Noord-Brabant | 25,2 ‰ |
| 63 | Meierijstad | Noord-Brabant | 25,2 ‰ |
| 65 | Veldhoven | Noord-Brabant | 25,1 ‰ |
| 66 | Vlissingen | Zeeland | 25,0 ‰ |
| 67 | Wierden | Overijssel | 24,8 ‰ |
| 67 | Alphen aan den Rijn | Zuid-Holland | 24,8 ‰ |
| 67 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 24,8 ‰ |
| 70 | Lansingerland | Zuid-Holland | 24,6 ‰ |
| 71 | Nunspeet | Gelderland | 24,5 ‰ |
| 71 | Westland | Zuid-Holland | 24,5 ‰ |
| 73 | Dalfsen | Overijssel | 24,4 ‰ |
| 73 | Oudewater | Utrecht | 24,4 ‰ |
| 75 | Koggenland | Noord-Holland | 24,3 ‰ |
| 76 | Ede | Gelderland | 24,2 ‰ |
| 76 | Bunschoten | Utrecht | 24,2 ‰ |
| 76 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 24,2 ‰ |
| 79 | Alkmaar | Noord-Holland | 24,1 ‰ |
| 79 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 24,1 ‰ |
| 79 | Gemert-Bakel | Noord-Brabant | 24,1 ‰ |
| 82 | Scherpenzeel | Gelderland | 24,0 ‰ |
| 82 | Purmerend | Noord-Holland | 24,0 ‰ |
| 84 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 23,9 ‰ |
| 84 | Eersel | Noord-Brabant | 23,9 ‰ |
| 86 | Zaanstad | Noord-Holland | 23,6 ‰ |
| 87 | Renswoude | Utrecht | 23,5 ‰ |
| 88 | Helmond | Noord-Brabant | 22,9 ‰ |
| 88 | Waalre | Noord-Brabant | 22,9 ‰ |
| 88 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 22,9 ‰ |
| 91 | Harlingen | Fryslân | 22,8 ‰ |
| 91 | Putten | Gelderland | 22,8 ‰ |
| 93 | Gorinchem | Zuid-Holland | 22,7 ‰ |
| 94 | Tholen | Zeeland | 22,6 ‰ |
| 94 | Het Hogeland | Groningen | 22,6 ‰ |
| 96 | Boxtel | Noord-Brabant | 22,4 ‰ |
| 97 | Amersfoort | Utrecht | 21,9 ‰ |
| 98 | Borne | Overijssel | 21,8 ‰ |
| 98 | Wageningen | Gelderland | 21,8 ‰ |
| 100 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 21,7 ‰ |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 326 | Bloemendaal | Noord-Holland | 4,9 ‰ |
| 328 | IJsselstein | Utrecht | 4,7 ‰ |
| 329 | Huizen | Noord-Holland | 4,5 ‰ |
| 329 | Landsmeer | Noord-Holland | 4,5 ‰ |
| 329 | Simpelveld | Limburg | 4,5 ‰ |
| 332 | Enkhuizen | Noord-Holland | 4,2 ‰ |
| 333 | Alblasserdam | Zuid-Holland | 4,0 ‰ |
| 334 | Beek (L.) | Limburg | 3,8 ‰ |
| 335 | Meerssen | Limburg | 3,1 ‰ |
| 336 | Stein (L.) | Limburg | 3,0 ‰ |
| 337 | Rheden | Gelderland | 2,4 ‰ |
| 337 | Vaals | Limburg | 2,4 ‰ |
| 339 | Stadskanaal | Groningen | 2,3 ‰ |
| 340 | Heemstede | Noord-Holland | 2,1 ‰ |
| 341 | Gulpen-Wittem | Limburg | 1,6 ‰ |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Flevoland30,1 ‰
- Noord-Holland22,5 ‰
- Noord-Brabant21,7 ‰
- Utrecht21,3 ‰
- Groningen21,1 ‰
- Zeeland21,0 ‰
- Zuid-Holland19,0 ‰
- Overijssel18,2 ‰
- Gelderland18,1 ‰
- Drenthe14,0 ‰
- Limburg13,8 ‰
- Fryslân13,4 ‰
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners”?
Zoeterwoude staat bovenaan voor “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners”, met 81,8 ‰.
Wat is de mediane waarde van “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners”?
De mediaan van de 341 gerangschikte gemeenten is 17,4 ‰.