Nederweert: bevolking en statistieken
Nederweert telt 17.533 inwoners (2026) op 99,9 km², oftewel 176 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 294 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,4% tussen 2016 en 2026.
- 17.533 inwoners
- 99,9 km²
- 176 inw./km²
- 32 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Nederweert op rang 22 qua bevolking.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: 1.890 kWh in Nederweert, tegenover gemiddeld 1.254 kWh in Limburg en 949 kWh voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk: 2,2 km in Nederweert, tegenover gemiddeld 1,1 km in Limburg en 1,1 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.062 kWh per jaar.
Nederweert in cijfers
Nederweert op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Nederweert
Nederweert telde 16.793 inwoners in 2016 en 17.533 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 17.171 |
| 2022 | 17.323 |
| 2023 | 17.499 |
| 2024 | 17.492 |
| 2025 | 17.512 |
| 2026 | 17.533 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”.
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000”.
- “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.993 voetbalvelden.
- 3,1 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Nederweert
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Nederweert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,4% | 26,2% | 23,6% | rang 71 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,6% | 12,6% | 14,8% | rang 266 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,4 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 128 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 1,6 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 279 van 342 |
Wonen
| Indicator | Nederweert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 7.696 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 293 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 7,9% | 15,4% | 13,1% | rang 277 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,8% | 14,5% | 19,9% | rang 74 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 87,5% | 72,3% | 79,5% | rang 37 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 71,3% | 61,1% | 66,7% | rang 81 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 18,9% | 25,2% | 23,7% | rang 272 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 456.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 145 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 16,1 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 200 van 341 |
Energie
| Indicator | Nederweert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 960 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 92 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.320 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 15 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 6% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 54% | 44% | 46% | rang 54 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 11% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,4% | 88,3% | 90,3% | rang 103 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 1,1% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.890 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 8 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 3.363 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 37 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 263,6 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 59 van 342 |
Economie
| Indicator | Nederweert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 63.600 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 165 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.675 | 133.200 | 2.612.530 | rang 282 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 152,6 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 77 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Nederweert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,3% | 1,9% | 1,5% | rang 233 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,6% | 3,6% | 2,3% | rang 296 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Nederweert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 584 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 20 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 7,8 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 100 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Nederweert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,0 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,0% | 39,8% | 33,3% | rang 214 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 20,4 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 303 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 7,3 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 262 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,5 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 53 van 342 |
Milieu
| Indicator | Nederweert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 521 kg | 489 kg | 468 kg | rang 95 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 8,0% | 32,1% | 16,8% | rang 293 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 71,2% | 46,3% | 58,8% | rang 104 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 20,1% | 15,4% | 11,7% | rang 100 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Nederweert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 2,2 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 10 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Nederweert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 24,9% | 28,5% | 28,5% | rang 259 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Nederweert
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,4% in 2022, tegenover 93,5% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
3.363 Wp in 2025, tegenover 1.434 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
263,6 ‰ in 2025, tegenover 115,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
20,4 ‰ in 2025, tegenover 25,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
7,3 ‰ in 2025, tegenover 11,4 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Nederweert
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,5 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 84 | 6,6 |
| april | 131 | 10,4 |
| mei | 160 | 14,3 |
| juni | 169 | 17,8 |
| juli | 166 | 19,4 |
| augustus | 140 | 18,6 |
| september | 103 | 15,8 |
| oktober | 60 | 12,1 |
| november | 31 | 7,4 |
| december | 19 | 4,7 |
Economische sectoren: Nederweert
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,7% ×0,9
- Handel15,0% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij11,4% ×3,7
- Bouwnijverheid9,9% ×0,9
- Industrie7,5% ×2,1
- Gezondheids- en welzijnszorg6,9% ×0,7
- Overige dienstverlening6,9% ×1,3
- Onderwijs4,3% ×0,7
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Nederweert?
Nederweert telt 17.533 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 294 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Nederweert?
Nederweert beslaat 99,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 176 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Nederweert?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Nederweert van 16.793 naar 17.533, oftewel +4,4%.
Waar ligt Nederweert?
Nederweert ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,283, lengtegraad 5,747.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: wat is de waarde in Nederweert?
In Nederweert bedraagt de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net” 1.890 kWh (2025), rang 8 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.245 kWh.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk: wat is de waarde in Nederweert?
In Nederweert bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk” 2,2 km (2025), rang 10 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,2 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Nederweert?
In Nederweert produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.062 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Nederweert?
Het dichtst bij Nederweert liggen Weert (4,9 km), Leudal (10,0 km), Cranendonck (11 km), Someren (12 km), Asten (13 km).