Haarlemmermeer: bevolking en statistieken
Haarlemmermeer telt 166.978 inwoners (2026) op 197,3 km², oftewel 846 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 14 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,3% tussen 2019 en 2026.
- 166.978 inwoners
- 197,3 km²
- 846 inw./km²
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Haarlemmermeer op rang 3 qua bevolking.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 32,4% in Haarlemmermeer, tegenover gemiddeld 20,8% in Noord-Holland en 20,4% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,5% van de vestigingen van de gemeente.
Haarlemmermeer in cijfers
Haarlemmermeer op de kaart
De naburige gemeenten
- Hillegom5,9 km · 23.078
- Heemstede6,6 km · 27.556
- Aalsmeer7,8 km · 33.459
- Lisse8,4 km · 23.842
- Haarlem9,2 km · 168.898
- Kaag en Braassem11 km · 29.467
- Zandvoort12 km · 17.335
- Bloemendaal12 km · 23.554
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Groot-Amsterdam (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Haarlemmermeer
Haarlemmermeer telde 154.235 inwoners in 2019 en 166.978 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 157.789 |
| 2022 | 159.336 |
| 2023 | 162.300 |
| 2024 | 163.128 |
| 2025 | 165.255 |
| 2026 | 166.978 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Holland voor de indicator “Oppervlakte zonneparken”.
- “Bedrijfsvestigingen”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Oppervlakte zonneparken”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 27.629 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Hillegom, op 5,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Amsterdam (941.927 inwoners), op 17 km.
Alle indicatoren van Haarlemmermeer
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Haarlemmermeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 18,3% | 19,4% | 23,6% | rang 312 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,8% | 14,5% | 14,8% | rang 94 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 1,9 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 46 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 11,0 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 65 van 342 |
Wonen
| Indicator | Haarlemmermeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 68.125 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 18 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 7,0% | 25,0% | 13,1% | rang 293 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 32,4% | 20,8% | 19,9% | rang 14 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 73,5% | 50,2% | 79,5% | rang 235 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 66,6% | 51,8% | 66,7% | rang 173 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 22,4% | 30,5% | 23,7% | rang 197 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 542.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 47 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 24,1 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 79 van 341 |
Energie
| Indicator | Haarlemmermeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 820 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 240 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.800 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 176 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 13% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 40% | 28% | 46% | rang 242 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 8% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 51 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 18 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,0% | 80,6% | 90,3% | rang 78 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,2% | 8,8% | 0,1% | rang 143 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 910 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 258 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.481 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 199 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 175,2 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 280 van 342 |
Economie
| Indicator | Haarlemmermeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 69.300 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 79 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 27.020 | 533.195 | 2.612.530 | rang 11 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 161,8 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 49 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Haarlemmermeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,7% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,1% | 3,5% | 2,3% | rang 202 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Haarlemmermeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 464 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 259 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 4,1 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 183 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Haarlemmermeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,0 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,7% | 43,0% | 33,3% | rang 191 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 59,5 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 17 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 26,1 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 22 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,5 ‰ | 4,8 ‰ | 3,8 ‰ | rang 46 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,3 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 75 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Haarlemmermeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 439 kg | 445 kg | 468 kg | rang 229 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 32,0% | 44,6% | 16,8% | rang 85 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 59,2% | 33,6% | 58,8% | rang 168 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 2,5% | 11,0% | 11,7% | rang 298 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Haarlemmermeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,1 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 173 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Haarlemmermeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 33,3% | 39,0% | 28,5% | rang 90 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Haarlemmermeer
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,0% in 2022, tegenover 94,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,2% in 2022, tegenover 0,1% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.481 Wp in 2025, tegenover 579 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
175,2 ‰ in 2025, tegenover 67,0 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
59,5 ‰ in 2025, tegenover 59,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
26,1 ‰ in 2025, tegenover 29,4 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,5 ‰ in 2025, tegenover 4,6 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,3 ‰ in 2025, tegenover 4,0 ‰ in 2019
Economische sectoren: Haarlemmermeer
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,5% ×1,0
- Handel15,5% ×1,2
- Bouwnijverheid10,1% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg7,7% ×0,7
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,8% ×1,3
- Informatie en communicatie6,3% ×1,2
- Vervoer en opslag6,1% ×2,2
- Onderwijs5,3% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Haarlemmermeer?
Haarlemmermeer telt 166.978 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 14 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Haarlemmermeer?
Haarlemmermeer beslaat 197,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 846 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Haarlemmermeer?
Tussen 2019 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Haarlemmermeer van 154.235 naar 166.978, oftewel +8,3%.
Waar ligt Haarlemmermeer?
Haarlemmermeer ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Amsterdam (COROP-gebied). Breedtegraad 52,301, lengtegraad 4,665.
Bedrijfsvestigingen: wat is de waarde in Haarlemmermeer?
In Haarlemmermeer bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen” 27.020 (2026), rang 11 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4.478.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Haarlemmermeer?
In Haarlemmermeer bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 32,4% (2024), rang 14 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Wat zijn de naburige gemeenten van Haarlemmermeer?
Het dichtst bij Haarlemmermeer liggen Hillegom (5,9 km), Heemstede (6,6 km), Aalsmeer (7,8 km), Lisse (8,4 km), Haarlem (9,2 km).