Locatiekaart: Teylingen
Gemeente · Agglomeratie Leiden en Bollenstreek · Zuid-Holland

Teylingen: bevolking en statistieken

Teylingen telt 38.739 inwoners (2026) op 28,3 km², oftewel 1.368 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 143 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,6% tussen 2016 en 2026.

  • 38.739 inwoners
  • 28,3 km²
  • 1.368 inw./km²
  • 1 m

Het belangrijkste

Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Teylingen op rang 30 qua bevolking.

Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 1,4% in Teylingen, tegenover gemiddeld 4,1% in Zuid-Holland en 3,5% voor het hele land.

Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 1,7 km in Teylingen, tegenover gemiddeld 5,6 km in Zuid-Holland en 5,2 km voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 23,6% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.077 kWh per jaar.

Teylingen in cijfers

Bevolking
38.739
rang 143 van 342
+7,6%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
1.368inw./km²
rang 74 van 342
Oppervlakte
28,3km²
rang 272 van 342
Hoogte
1m
rang 230 van 339
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar
1,4%
rang 321 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation
1,7km
rang 324 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)
−0,9‰
rang 315 van 342
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden
75.000€
rang 32 van 336

Teylingen op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Teylingen

36.00037.00038.00039.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Teylingen telde 36.013 inwoners in 2016 en 38.739 in 2026.

JaarBevolking
202137.791
202237.942
202338.510
202438.470
202538.411
202638.739

Wist u dat?

Alle indicatoren van Teylingen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

TeylingenLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorTeylingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,2%19,5%23,6%rang 234 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)15,2%15,5%14,8%rang 135 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−0,7 ‰0,8 ‰−1,3 ‰rang 143 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)−0,9 ‰5,3 ‰6,5 ‰rang 315 van 342

Wonen

IndicatorTeylingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)16.812 woningen1.773.4598.274.510rang 145 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)11,6%19,8%13,1%rang 199 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)24,4%20,3%19,9%rang 63 van 338
Eengezinswoningen (2024)73,6%49,2%79,5%rang 232 van 342
Koopwoningen (2024)65,7%53,3%66,7%rang 189 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)21,9%31,1%23,7%rang 207 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)526.000 €431.489 €438.000 €rang 56 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)16,5 ‰19,0 ‰17,4 ‰rang 190 van 341

Energie

IndicatorTeylingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)800 m³709 m³900 m³rang 254 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.620 kWh2.422 kWh2.810 kWhrang 247 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)6%13%7%rang 184 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)46%28%46%rang 168 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)10%8%12%rang 223 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha174 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)92,9%78,8%90,3%rang 40 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%7,7%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.040 kWh641 kWh1.245 kWhrang 230 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.213 Wp898 Wp1.707 Wprang 252 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)214,4 ‰134,2 ‰222,7 ‰rang 198 van 342

Economie

IndicatorTeylingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)75.000 €62.019 €63.450 €rang 32 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)5.280563.0402.612.530rang 142 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)136,3 ‰145,0 ‰135,6 ‰rang 163 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorTeylingenZuid-HollandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,4%1,5%1,5%rang 185 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,4%4,1%2,3%rang 321 van 342

Mobiliteit

IndicatorTeylingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)473 ‰400 ‰508 ‰rang 242 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)1,7 km5,6 km4,6 kmrang 324 van 342

Samenleving

IndicatorTeylingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,3 personen2,12,2rang 55 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)32,3%40,7%33,3%rang 207 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)34,7 ‰50,7 ‰30,9 ‰rang 122 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)18,2 ‰21,4 ‰11,7 ‰rang 60 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)2,7 ‰4,5 ‰3,8 ‰rang 142 van 171
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km0,8 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

IndicatorTeylingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)430 kg421 kg468 kgrang 242 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)30,0%52,0%16,8%rang 96 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)60,2%28,5%58,8%rang 163 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)2,3%7,6%11,7%rang 300 van 341

Gezondheid

IndicatorTeylingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,8 km0,9 km1,2 kmrang 288 van 342

Onderwijs

IndicatorTeylingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)37,1%33,2%28,5%rang 60 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,7 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Teylingen

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−0,3 procentpunt

92,9% in 2022, tegenover 93,2% in 2017

92,593,093,594,0202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+805 Wp+197,3%

1.213 Wp in 2025, tegenover 408 Wp in 2019

05001.0001.5002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+143,5 ‰+202,4%

214,4 ‰ in 2025, tegenover 70,9 ‰ in 2019

501001502002502025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+1,3 ‰+3,9%

34,7 ‰ in 2025, tegenover 33,4 ‰ in 2019

27,530,032,535,037,52025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+3,6 ‰+24,7%

18,2 ‰ in 2025, tegenover 14,6 ‰ in 2019

1015202025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−0,5 ‰−15,6%

2,7 ‰ in 2025, tegenover 3,2 ‰ in 2019

234520252024202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

+0,3 ‰+11,1%

3,0 ‰ in 2023, tegenover 2,7 ‰ in 2019

2,53,03,5202320222019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2023

Zon en temperaturen: Teylingen

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.077kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,1°C
juli
Koudste maand
4,3°C
februari
Productiefste maand
136kWh
mei

01002003000°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari234,4
februari404,3
maart866,3
april1349,6
mei16413,0
juni17316,3
juli16818,1
augustus14017,9
september9715,7
oktober5512,3
november278,1
december175,4

Economische sectoren: Teylingen

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Teylingen?

Teylingen telt 38.739 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 143 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Teylingen?

Teylingen beslaat 28,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.368 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Teylingen?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Teylingen van 36.013 naar 38.739, oftewel +7,6%.

Waar ligt Teylingen?

Teylingen ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Agglomeratie Leiden en Bollenstreek (COROP-gebied). Breedtegraad 52,215, lengtegraad 4,510.

Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Teylingen?

In Teylingen bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 1,4% (2026), rang 321 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.

Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Teylingen?

In Teylingen bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 1,7 km (2025), rang 324 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Teylingen?

In Teylingen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.077 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Teylingen?

Het dichtst bij Teylingen liggen Noordwijk (5,6 km), Leiderdorp (6,1 km), Lisse (6,1 km), Oegstgeest (6,1 km), Leiden (6,3 km).