Maassluis: bevolking en statistieken
Maassluis telt 37.125 inwoners (2026) op 8,5 km², oftewel 4.388 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 147 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +15,0% tussen 2016 en 2026.
- 37.125 inwoners
- 8,5 km²
- 4.388 inw./km²
- 5 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Maassluis op rang 32 qua bevolking.
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: 48,5 ‰ in Maassluis, tegenover gemiddeld 19,0 ‰ in Zuid-Holland en 19,7 ‰ voor het hele land.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): 18,2 ‰ in Maassluis, tegenover gemiddeld 5,3 ‰ in Zuid-Holland en 6,0 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.057 kWh per jaar.
Maassluis in cijfers
Maassluis op de kaart
De naburige gemeenten
- Midden-Delfland5,6 km · 19.355
- Vlaardingen6,4 km · 77.480
- Nissewaard9,2 km · 89.112
- Schiedam9,8 km · 81.931
- Voorne aan Zee10 km · 75.012
- Westland11 km · 118.874
- Rotterdam12 km · 673.804
- Albrandswaard12 km · 26.559
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Groot-Rijnmond (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Maassluis
Maassluis telde 32.292 inwoners in 2016 en 37.125 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 33.567 |
| 2022 | 34.148 |
| 2023 | 35.303 |
| 2024 | 35.832 |
| 2025 | 36.436 |
| 2026 | 37.125 |
Wist u dat?
- “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.185 voetbalvelden.
- 8,1 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Midden-Delfland, op 5,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Vlaardingen (77.480 inwoners), op 6,4 km.
Alle indicatoren van Maassluis
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Maassluis | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,8% | 19,5% | 23,6% | rang 214 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,7% | 15,5% | 14,8% | rang 47 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,5 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 178 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 18,2 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 14 van 342 |
Wonen
| Indicator | Maassluis | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 16.664 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 148 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 8,3% | 19,8% | 13,1% | rang 268 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 26,3% | 20,3% | 19,9% | rang 42 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 51,8% | 49,2% | 79,5% | rang 323 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 55,4% | 53,3% | 66,7% | rang 302 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 38,6% | 31,1% | 23,7% | rang 7 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 381.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 261 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 48,5 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 3 van 341 |
Energie
| Indicator | Maassluis | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 660 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 322 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.480 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 289 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 13% | 13% | 7% | rang 38 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 32% | 28% | 46% | rang 299 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 15% | 8% | 12% | rang 42 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 79,9% | 78,8% | 90,3% | rang 301 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 1,0% | 7,7% | 0,1% | rang 84 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 680 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 309 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 655 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 324 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 156,7 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 301 van 342 |
Economie
| Indicator | Maassluis | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 58.300 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 255 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.205 | 563.040 | 2.612.530 | rang 185 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 113,3 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 305 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Maassluis | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,5% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,1% | 4,1% | 2,3% | rang 43 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Maassluis | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 447 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 281 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 13,2 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 40 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Maassluis | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 34,3% | 40,7% | 33,3% | rang 143 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 33,7 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 130 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 13,4 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 125 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,2 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 111 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,7 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 62 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Maassluis | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 472 kg | 421 kg | 468 kg | rang 163 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 64,4% | 52,0% | 16,8% | rang 16 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 16,7% | 28,5% | 58,8% | rang 310 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 2,1% | 7,6% | 11,7% | rang 307 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Maassluis | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Maassluis | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,7% | 33,2% | 28,5% | rang 196 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Maassluis
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
79,9% in 2022, tegenover 78,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
1,0% in 2022, tegenover 0,1% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
655 Wp in 2025, tegenover 120 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
156,7 ‰ in 2025, tegenover 31,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
33,7 ‰ in 2025, tegenover 36,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
13,4 ‰ in 2025, tegenover 13,4 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,2 ‰ in 2025, tegenover 4,6 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,7 ‰ in 2025, tegenover 5,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Maassluis
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 4,4 |
| februari | 40 | 4,4 |
| maart | 85 | 6,5 |
| april | 132 | 9,8 |
| mei | 162 | 13,3 |
| juni | 169 | 16,6 |
| juli | 164 | 18,4 |
| augustus | 137 | 18,0 |
| september | 97 | 15,8 |
| oktober | 56 | 12,3 |
| november | 27 | 8,0 |
| december | 18 | 5,4 |
Economische sectoren: Maassluis
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,1% ×0,9
- Bouwnijverheid15,1% ×1,4
- Handel14,4% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg10,7% ×1,0
- Overige dienstverlening6,7% ×1,2
- Onderwijs5,8% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,1% ×1,0
- Informatie en communicatie4,9% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Maassluis?
Maassluis telt 37.125 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 147 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Maassluis?
Maassluis beslaat 8,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 4.388 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Maassluis?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Maassluis van 32.292 naar 37.125, oftewel +15,0%.
Waar ligt Maassluis?
Maassluis ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Rijnmond (COROP-gebied). Breedtegraad 51,919, lengtegraad 4,257.
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Maassluis?
In Maassluis bedraagt de indicator “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners” 48,5 ‰ (2025), rang 3 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 17,4 ‰.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): wat is de waarde in Maassluis?
In Maassluis bedraagt de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)” 18,2 ‰ (2024), rang 14 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 6,5 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Maassluis?
In Maassluis produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.057 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Maassluis?
Het dichtst bij Maassluis liggen Midden-Delfland (5,6 km), Vlaardingen (6,4 km), Nissewaard (9,2 km), Schiedam (9,8 km), Voorne aan Zee (10 km).