Simpelveld: bevolking en statistieken
Simpelveld telt 10.459 inwoners (2026) op 16,0 km², oftewel 652 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 329 van de 342 gemeenten. De bevolking krimpt: −2,6% tussen 2016 en 2026.
- 10.459 inwoners
- 16,0 km²
- 652 inw./km²
- 140 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Simpelveld op rang 29 qua bevolking.
Aardgasvrije woningen: 2% in Simpelveld, tegenover gemiddeld 6% in Limburg en 12% voor het hele land.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 9,1% in Simpelveld, tegenover gemiddeld 14,5% in Limburg en 20,4% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.062 kWh per jaar.
Simpelveld in cijfers
Simpelveld op de kaart
De naburige gemeenten
- Heerlen5,4 km · 87.764
- Gulpen-Wittem6,3 km · 13.945
- Kerkrade6,9 km · 45.824
- Voerendaal7,1 km · 12.432
- Vaals7,7 km · 10.106
- Landgraaf8,8 km · 36.844
- Valkenburg aan de Geul11 km · 16.481
- Brunssum13 km · 27.474
Alle gemeenten in Zuid-Limburg (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Simpelveld
Simpelveld telde 10.741 inwoners in 2016 en 10.459 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 10.477 |
| 2022 | 10.425 |
| 2023 | 10.396 |
| 2024 | 10.255 |
| 2025 | 10.270 |
| 2026 | 10.459 |
Wist u dat?
- “Aardgasvrije woningen”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.245 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Heerlen (87.764 inwoners), op 5,4 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.248 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Simpelveld
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Simpelveld | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 29,4% | 26,2% | 23,6% | rang 24 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,1% | 12,6% | 14,8% | rang 322 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −5,6 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 309 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,0 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 152 van 342 |
Wonen
| Indicator | Simpelveld | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 5.162 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 325 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 20,0% | 15,4% | 13,1% | rang 77 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 9,1% | 14,5% | 19,9% | rang 333 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 76,0% | 72,3% | 79,5% | rang 213 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 64,5% | 61,1% | 66,7% | rang 214 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 23,5% | 25,2% | 23,7% | rang 175 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 309.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 325 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 4,5 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 329 van 341 |
Energie
| Indicator | Simpelveld | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 990 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 58 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.760 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 192 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 2% | 6% | 7% | rang 339 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 45% | 44% | 46% | rang 183 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 6% | 11% | 12% | rang 318 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 2 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 131 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 87,6% | 88,3% | 90,3% | rang 247 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,1% | 1,1% | 0,1% | rang 164 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.360 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 131 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.254 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 245 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 244,1 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 103 van 342 |
Economie
| Indicator | Simpelveld | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 56.000 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 288 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 985 | 133.200 | 2.612.530 | rang 337 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 94,2 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 336 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Simpelveld | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,9% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,1% | 3,6% | 2,3% | rang 202 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Simpelveld | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 592 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 14 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 7,3 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 111 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Simpelveld | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 35,0% | 39,8% | 33,3% | rang 124 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 25,4 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 249 van 338 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Simpelveld | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 530 kg | 489 kg | 468 kg | rang 87 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 18,7% | 32,1% | 16,8% | rang 148 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 73,6% | 46,3% | 58,8% | rang 90 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 2,9% | 15,4% | 11,7% | rang 288 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Simpelveld | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Simpelveld | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 28,8% | 28,5% | 28,5% | rang 164 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Simpelveld
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
87,6% in 2022, tegenover 87,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,1% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.254 Wp in 2025, tegenover 390 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
244,1 ‰ in 2025, tegenover 92,9 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
25,4 ‰ in 2025, tegenover 26,1 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Simpelveld
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 2,7 |
| februari | 42 | 3,3 |
| maart | 84 | 5,8 |
| april | 129 | 9,6 |
| mei | 157 | 13,3 |
| juni | 167 | 17,0 |
| juli | 166 | 18,5 |
| augustus | 138 | 17,8 |
| september | 103 | 15,0 |
| oktober | 61 | 11,5 |
| november | 32 | 6,7 |
| december | 20 | 4,0 |
Economische sectoren: Simpelveld
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,1% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg13,1% ×1,2
- Handel12,6% ×1,0
- Bouwnijverheid10,1% ×1,0
- Overige dienstverlening9,5% ×1,8
- Cultuur, sport en recreatie6,0% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij5,0% ×1,6
- Onderwijs5,0% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Simpelveld?
Simpelveld telt 10.459 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 329 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Simpelveld?
Simpelveld beslaat 16,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 652 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Simpelveld?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Simpelveld van 10.741 naar 10.459, oftewel −2,6%.
Waar ligt Simpelveld?
Simpelveld ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Zuid-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 50,835, lengtegraad 5,982.
Aardgasvrije woningen: wat is de waarde in Simpelveld?
In Simpelveld bedraagt de indicator “Aardgasvrije woningen” 2% (2025), rang 339 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 7%.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Simpelveld?
In Simpelveld bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 9,1% (2024), rang 333 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Simpelveld?
In Simpelveld produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.062 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Simpelveld?
Het dichtst bij Simpelveld liggen Heerlen (5,4 km), Gulpen-Wittem (6,3 km), Kerkrade (6,9 km), Voerendaal (7,1 km), Vaals (7,7 km).