Son en Breugel: bevolking en statistieken
Son en Breugel telt 18.140 inwoners (2026) op 25,9 km², oftewel 699 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 290 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +10,4% tussen 2016 en 2026.
- 18.140 inwoners
- 25,9 km²
- 699 inw./km²
- 16 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Son en Breugel op rang 48 qua bevolking.
Woningen met individuele cv-ketel: 95,2% in Son en Breugel, tegenover gemiddeld 84,3% in Noord-Brabant en 82,6% voor het hele land.
Woningen gebouwd voor 1946: 2,9% in Son en Breugel, tegenover gemiddeld 10,8% in Noord-Brabant en 18,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 23,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.042 kWh per jaar.
Son en Breugel in cijfers
Son en Breugel op de kaart
De naburige gemeenten
- Nuenen, Gerwen en Nederwetten3,6 km · 24.473
- Best7,6 km · 31.699
- Laarbeek8,2 km · 23.541
- Eindhoven9,1 km · 249.783
- Geldrop-Mierlo11 km · 40.683
- Helmond11 km · 96.860
- Meierijstad12 km · 85.236
- Veldhoven13 km · 47.918
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Son en Breugel
Son en Breugel telde 16.425 inwoners in 2016 en 18.140 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 17.552 |
| 2022 | 17.775 |
| 2023 | 18.010 |
| 2024 | 17.959 |
| 2025 | 18.131 |
| 2026 | 18.140 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Woningen met individuele cv-ketel”.
- “Woningen met individuele cv-ketel”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd voor 1946”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.633 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Nuenen, Gerwen en Nederwetten, op 3,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Best (31.699 inwoners), op 7,6 km.
Alle indicatoren van Son en Breugel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Son en Breugel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,6% | 22,0% | 23,6% | rang 222 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,2% | 14,4% | 14,8% | rang 68 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,4 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 128 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 10,0 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 80 van 342 |
Wonen
| Indicator | Son en Breugel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 7.652 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 294 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 2,9% | 10,8% | 13,1% | rang 328 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,9% | 21,5% | 19,9% | rang 72 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 86,6% | 74,1% | 79,5% | rang 53 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 74,9% | 61,6% | 66,7% | rang 25 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 15,4% | 26,6% | 23,7% | rang 314 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 575.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 27 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 18,4 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 152 van 341 |
Energie
| Indicator | Son en Breugel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.030 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 28 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.130 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 44 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 13% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 55% | 42% | 46% | rang 45 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 13% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 95,2% | 84,3% | 90,3% | rang 6 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.510 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 81 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.661 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 65 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 248,4 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 92 van 342 |
Economie
| Indicator | Son en Breugel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 74.700 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 34 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.705 | 375.525 | 2.612.530 | rang 280 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 149,1 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 91 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Son en Breugel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,6% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 2,9% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Son en Breugel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 533 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 120 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 8,6 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 87 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Son en Breugel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,1 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 29,7% | 37,2% | 33,3% | rang 283 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 37,9 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 90 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 19,1 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 50 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Son en Breugel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 497 kg | 457 kg | 468 kg | rang 129 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 31,1% | 28,1% | 16,8% | rang 88 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 47,3% | 50,6% | 58,8% | rang 226 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 17,2% | 16,0% | 11,7% | rang 123 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Son en Breugel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Son en Breugel | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 41,7% | 32,2% | 28,5% | rang 39 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Son en Breugel
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
95,2% in 2022, tegenover 98,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.661 Wp in 2025, tegenover 1.157 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
248,4 ‰ in 2025, tegenover 87,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
37,9 ‰ in 2025, tegenover 38,0 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
19,1 ‰ in 2025, tegenover 17,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Son en Breugel
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,5 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,5 |
| april | 129 | 10,2 |
| mei | 157 | 14,0 |
| juni | 167 | 17,5 |
| juli | 162 | 19,1 |
| augustus | 137 | 18,3 |
| september | 101 | 15,6 |
| oktober | 59 | 12,0 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Son en Breugel
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten23,4% ×1,1
- Handel14,9% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg11,6% ×1,1
- Bouwnijverheid8,3% ×0,8
- Overige dienstverlening5,7% ×1,1
- Informatie en communicatie5,4% ×1,0
- Onderwijs5,4% ×0,9
- Industrie4,6% ×1,3
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Son en Breugel?
Son en Breugel telt 18.140 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 290 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Son en Breugel?
Son en Breugel beslaat 25,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 699 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Son en Breugel?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Son en Breugel van 16.425 naar 18.140, oftewel +10,4%.
Waar ligt Son en Breugel?
Son en Breugel ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,516, lengtegraad 5,502.
Woningen met individuele cv-ketel: wat is de waarde in Son en Breugel?
In Son en Breugel bedraagt de indicator “Woningen met individuele cv-ketel” 95,2% (2022), rang 6 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 90,3%.
Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Son en Breugel?
In Son en Breugel bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 2,9% (2024), rang 328 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Son en Breugel?
In Son en Breugel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.042 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Son en Breugel?
Het dichtst bij Son en Breugel liggen Nuenen, Gerwen en Nederwetten (3,6 km), Best (7,6 km), Laarbeek (8,2 km), Eindhoven (9,1 km), Geldrop-Mierlo (11 km).