Katwijk: bevolking en statistieken
Katwijk telt 67.149 inwoners (2026) op 24,9 km², oftewel 2.699 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 62 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,5% tussen 2016 en 2026.
- 67.149 inwoners
- 24,9 km²
- 2.699 inw./km²
- 6 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Katwijk op rang 17 qua bevolking.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): 0,9% in Katwijk, tegenover gemiddeld 1,5% in Zuid-Holland en 1,6% voor het hele land.
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: 106,7 ‰ in Katwijk, tegenover gemiddeld 145,0 ‰ in Zuid-Holland en 144,1 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 19,6% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.087 kWh per jaar.
Katwijk in cijfers
Katwijk op de kaart
De naburige gemeenten
- Noordwijk3,8 km · 46.453
- Oegstgeest5,2 km · 26.095
- Wassenaar6,3 km · 27.975
- Teylingen6,7 km · 38.739
- Leiden6,8 km · 130.328
- Voorschoten8,7 km · 25.975
- Leiderdorp8,8 km · 27.973
- Zoeterwoude11 km · 10.355
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Agglomeratie Leiden en Bollenstreek (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Katwijk
Katwijk telde 64.239 inwoners in 2016 en 67.149 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 65.995 |
| 2022 | 66.032 |
| 2023 | 66.607 |
| 2024 | 66.966 |
| 2025 | 67.089 |
| 2026 | 67.149 |
Wist u dat?
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.485 voetbalvelden.
- 5,0 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Noordwijk, op 3,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Leiden (130.328 inwoners), op 6,8 km.
Alle indicatoren van Katwijk
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Katwijk | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,0% | 19,5% | 23,6% | rang 286 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 17,3% | 15,5% | 14,8% | rang 31 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 1,7 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 51 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 0,1 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 304 van 342 |
Wonen
| Indicator | Katwijk | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 27.845 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 71 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 12,9% | 19,8% | 13,1% | rang 172 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,8% | 20,3% | 19,9% | rang 74 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 58,4% | 49,2% | 79,5% | rang 309 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 64,9% | 53,3% | 66,7% | rang 205 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 27,3% | 31,1% | 23,7% | rang 109 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 526.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 56 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 12,3 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 255 van 341 |
Energie
| Indicator | Katwijk | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 770 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 276 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.550 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 272 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 13% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 33% | 28% | 46% | rang 295 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 7% | 8% | 12% | rang 306 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 4 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 117 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,7% | 78,8% | 90,3% | rang 93 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,3% | 7,7% | 0,1% | rang 125 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 750 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 290 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 856 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 299 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 147,3 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 312 van 342 |
Economie
| Indicator | Katwijk | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 66.300 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 106 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 7.165 | 563.040 | 2.612.530 | rang 93 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 106,7 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 320 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Katwijk | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 0,9% | 1,5% | 1,5% | rang 327 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,1% | 4,1% | 2,3% | rang 202 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Katwijk | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 393 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 323 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 6,6 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 124 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Katwijk | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,1 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,4% | 40,7% | 33,3% | rang 205 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 31,0 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 168 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 14,8 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 101 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 2,7 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 142 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 2,8 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 156 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Katwijk | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 379 kg | 421 kg | 468 kg | rang 307 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 47,3% | 52,0% | 16,8% | rang 43 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 22,5% | 28,5% | 58,8% | rang 294 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 22,0% | 7,6% | 11,7% | rang 97 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Katwijk | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Katwijk | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 23,2% | 33,2% | 28,5% | rang 294 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,6 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 304 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Katwijk
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,7% in 2022, tegenover 92,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,3% in 2022, tegenover 0,3% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
856 Wp in 2025, tegenover 239 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
147,3 ‰ in 2025, tegenover 44,1 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
31,0 ‰ in 2025, tegenover 26,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
14,8 ‰ in 2025, tegenover 9,3 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,7 ‰ in 2025, tegenover 2,3 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
2,8 ‰ in 2025, tegenover 2,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Katwijk
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 4,5 |
| februari | 40 | 4,4 |
| maart | 86 | 6,4 |
| april | 135 | 9,5 |
| mei | 165 | 12,9 |
| juni | 173 | 16,2 |
| juli | 170 | 18,1 |
| augustus | 140 | 17,9 |
| september | 96 | 15,8 |
| oktober | 55 | 12,4 |
| november | 27 | 8,2 |
| december | 17 | 5,6 |
Economische sectoren: Katwijk
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten19,6% ×0,9
- Handel17,4% ×1,3
- Bouwnijverheid13,3% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg10,2% ×1,0
- Overige dienstverlening6,9% ×1,3
- Onderwijs5,3% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,1% ×0,9
- Cultuur, sport en recreatie3,8% ×0,7
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Katwijk?
Katwijk telt 67.149 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 62 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Katwijk?
Katwijk beslaat 24,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.699 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Katwijk?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Katwijk van 64.239 naar 67.149, oftewel +4,5%.
Waar ligt Katwijk?
Katwijk ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Agglomeratie Leiden en Bollenstreek (COROP-gebied). Breedtegraad 52,201, lengtegraad 4,415.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): wat is de waarde in Katwijk?
In Katwijk bedraagt de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)” 0,9% (2026), rang 327 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,5%.
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Katwijk?
In Katwijk bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners” 106,7 ‰ (2026), rang 320 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 135,6 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Katwijk?
In Katwijk produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.087 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Katwijk?
Het dichtst bij Katwijk liggen Noordwijk (3,8 km), Oegstgeest (5,2 km), Wassenaar (6,3 km), Teylingen (6,7 km), Leiden (6,8 km).