Wonen · 2024
Koopwoningen: de ranglijst van de gemeenten
Koopwoningen: Rozendaal staat bovenaan met 88,7% en Amsterdam sluit de rij met 30,8%. De mediaan van de 342 gemeenten is 66,7%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Koopwoningen |
|---|---|---|---|
| 1 | Rozendaal | Gelderland | 88,7% |
| 2 | Veere | Zeeland | 78,8% |
| 3 | Koggenland | Noord-Holland | 78,6% |
| 4 | Staphorst | Overijssel | 78,1% |
| 4 | Bergeijk | Noord-Brabant | 78,1% |
| 6 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 77,7% |
| 7 | Leudal | Limburg | 77,4% |
| 8 | Edam-Volendam | Noord-Holland | 77,3% |
| 8 | Tynaarlo | Drenthe | 77,3% |
| 10 | Urk | Flevoland | 77,1% |
| 11 | Kapelle | Zeeland | 77,0% |
| 12 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 76,4% |
| 13 | Eijsden-Margraten | Limburg | 76,3% |
| 14 | Westerveld | Drenthe | 75,5% |
| 15 | Oirschot | Noord-Brabant | 75,4% |
| 15 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 75,4% |
| 17 | Castricum | Noord-Holland | 75,3% |
| 17 | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | 75,3% |
| 17 | Horst aan de Maas | Limburg | 75,3% |
| 17 | Aa en Hunze | Drenthe | 75,3% |
| 21 | Borsele | Zeeland | 75,1% |
| 21 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 75,1% |
| 21 | Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | 75,1% |
| 24 | Zundert | Noord-Brabant | 75,0% |
| 25 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 74,9% |
| 25 | De Wolden | Drenthe | 74,9% |
| 27 | Lopik | Utrecht | 74,8% |
| 27 | Dinkelland | Overijssel | 74,8% |
| 29 | Buren | Gelderland | 74,7% |
| 30 | Oost Gelre | Gelderland | 74,6% |
| 30 | Maasgouw | Limburg | 74,6% |
| 32 | Boekel | Noord-Brabant | 74,5% |
| 33 | Dalfsen | Overijssel | 74,4% |
| 33 | Roerdalen | Limburg | 74,4% |
| 35 | Hulst | Zeeland | 74,3% |
| 36 | Montfoort | Utrecht | 74,2% |
| 36 | Mook en Middelaar | Limburg | 74,2% |
| 38 | Waalre | Noord-Brabant | 74,1% |
| 39 | Opmeer | Noord-Holland | 74,0% |
| 39 | Drechterland | Noord-Holland | 74,0% |
| 39 | Bladel | Noord-Brabant | 74,0% |
| 42 | Eersel | Noord-Brabant | 73,8% |
| 42 | Borger-Odoorn | Drenthe | 73,8% |
| 44 | Bunnik | Utrecht | 73,6% |
| 44 | Renswoude | Utrecht | 73,6% |
| 44 | Heiloo | Noord-Holland | 73,6% |
| 47 | Bunschoten | Utrecht | 73,5% |
| 47 | Noord-Beveland | Zeeland | 73,5% |
| 49 | Scherpenzeel | Gelderland | 73,4% |
| 49 | Cranendonck | Noord-Brabant | 73,4% |
| 51 | Midden-Delfland | Zuid-Holland | 73,2% |
| 52 | Tubbergen | Overijssel | 73,1% |
| 52 | Lansingerland | Zuid-Holland | 73,1% |
| 54 | Lingewaard | Gelderland | 73,0% |
| 55 | Hellendoorn | Overijssel | 72,9% |
| 55 | Wierden | Overijssel | 72,9% |
| 55 | Oegstgeest | Zuid-Holland | 72,9% |
| 55 | Someren | Noord-Brabant | 72,9% |
| 55 | Peel en Maas | Limburg | 72,9% |
| 60 | Beekdaelen | Limburg | 72,8% |
| 60 | Westerkwartier | Groningen | 72,8% |
| 62 | Nieuwkoop | Zuid-Holland | 72,7% |
| 62 | West Betuwe | Gelderland | 72,7% |
| 64 | Meerssen | Limburg | 72,6% |
| 65 | Tholen | Zeeland | 72,4% |
| 66 | Maasdriel | Gelderland | 72,2% |
| 66 | Zwartewaterland | Overijssel | 72,2% |
| 68 | Tytsjerksteradiel | Fryslân | 72,1% |
| 69 | Uitgeest | Noord-Holland | 72,0% |
| 69 | Woensdrecht | Noord-Brabant | 72,0% |
| 69 | Stein (L.) | Limburg | 72,0% |
| 69 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 72,0% |
| 73 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 71,9% |
| 73 | West Maas en Waal | Gelderland | 71,9% |
| 73 | Drimmelen | Noord-Brabant | 71,9% |
| 76 | Eemnes | Utrecht | 71,8% |
| 77 | Aalten | Gelderland | 71,7% |
| 78 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 71,6% |
| 79 | Bergen (L.) | Limburg | 71,5% |
| 80 | Best | Noord-Brabant | 71,4% |
| 81 | Goirle | Noord-Brabant | 71,3% |
| 81 | Nederweert | Limburg | 71,3% |
| 83 | Heumen | Gelderland | 71,2% |
| 83 | Leusden | Utrecht | 71,2% |
| 83 | Noordenveld | Drenthe | 71,2% |
| 86 | Ommen | Overijssel | 71,1% |
| 86 | Lochem | Gelderland | 71,1% |
| 86 | Bernheze | Noord-Brabant | 71,1% |
| 89 | Bloemendaal | Noord-Holland | 71,0% |
| 89 | Midden-Drenthe | Drenthe | 71,0% |
| 91 | Asten | Noord-Brabant | 70,9% |
| 91 | Hollands Kroon | Noord-Holland | 70,9% |
| 91 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 70,9% |
| 94 | Bronckhorst | Gelderland | 70,8% |
| 94 | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | 70,8% |
| 96 | Beuningen | Gelderland | 70,7% |
| 97 | Losser | Overijssel | 70,6% |
| 97 | Woudenberg | Utrecht | 70,6% |
| 97 | Echt-Susteren | Limburg | 70,6% |
| 100 | Hardenberg | Overijssel | 70,5% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Koopwoningen |
|---|---|---|---|
| 328 | Utrecht | Utrecht | 44,8% |
| 329 | Vaals | Limburg | 44,5% |
| 330 | Eindhoven | Noord-Brabant | 44,1% |
| 331 | Nijmegen | Gelderland | 43,9% |
| 332 | Arnhem | Gelderland | 43,4% |
| 333 | Wageningen | Gelderland | 42,6% |
| 333 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 42,6% |
| 335 | Groningen | Groningen | 40,9% |
| 336 | Leiden | Zuid-Holland | 40,8% |
| 337 | Diemen | Noord-Holland | 39,7% |
| 338 | Maastricht | Limburg | 38,5% |
| 339 | Vlieland | Fryslân | 38,0% |
| 340 | Delft | Zuid-Holland | 37,4% |
| 341 | Rotterdam | Zuid-Holland | 35,2% |
| 342 | Amsterdam | Noord-Holland | 30,8% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Zeeland67,4%
- Drenthe66,8%
- Flevoland64,3%
- Fryslân62,6%
- Overijssel61,9%
- Gelderland61,6%
- Noord-Brabant61,6%
- Limburg61,1%
- Utrecht58,3%
- Groningen55,1%
- Zuid-Holland53,3%
- Noord-Holland51,8%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Koopwoningen”?
Rozendaal staat bovenaan voor “Koopwoningen”, met 88,7%.
Wat is de mediane waarde van “Koopwoningen”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is 66,7%.